Recept: Nejjednodušší snídaně na světě

Asi budete čekat něco světoborného, ale připravil jsem si pro Vás „recept“, který vlastnění není až tak recept jako tip. Jedná se o jistou formu přípravy snídaně, aby jste si již každé ráno nemuseli pokládat otázku:“Co já si dneska dám?“ a také otázku „Kolik si toho mám dát?“. Pro někoho to bude kravina a někomu to možná pomůže. Těm pro, které to bude kravina se předem omlouvám. Vzhůru na jídlo!

Jako ingredience můžete používat víceméně vše co Vám chutná. Já jsem použil:

  • Banán
  • Blumy
  • Chia semínka
  • Goji semínka
  • Ovesné vločky
  • Mléko

Vhodné jsou například ještě ořechy, piškoty, jiné druhy ovoce apod.


Processed with VSCOcam with hb1 preset

V druhém kroku jsem neudělal nic složitějšího, než že jsme rozkrájel své oblíbené ovoce a dal ho do připravené skleničky.

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Následně jsem smíchal ovesné vločky, chia semínka, goji a na závěr mléko. Je možné také přidat nízkotučný tvaroh a nebo jogurt. Záleží na tom co máte rádi.

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Nyní už jen vezmete výslednou směs a tu dáte do připravených skleniček. Pokud Vás zajímá podíl ovesných vloček, tak na snídani dávám obvykle 50 – 80g. Takto si můžete připravit snídani třeba na 3 dny dopředu a můžete se si o chvíli déle pospat 🙂

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Ideální je to také jako svačina do práce. Určitě lepší než nějaké přeslazené musli tyčinky a podobné „zdravé“ výrobky. Přeji dobrou chuť!

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.