Zázvor a jeho účinky hubnutí

Zázvor je magickou rostlinou, která má nejistý původ. Nikdy přesně nevím odkud pochází.

Pro nás jsou fakt důležité jeho účinky. Je to vlastně jedna z nejlevnějších medicín, protože jeho účinky při nachlazení jsou známé.

V dnešní době ho lze koupit již za pár korun v obchodě. Vyvarujte se různých strouhaných směsí apod. Radši si zázvor kupte pěkně čerstvý, nakrájejte ho, zalijte horkou vodou a všelék je na světě.

Výraznou chuť zázvoru má za následek látka gingerol, které je podobná k látce v chill a pálivých paprikách.

Proč vše má ale zázvor příznivé účinky i na hubnutí?

Zázvor a hubnutí k sobě neodmyslitelně patří, protože zázvor podporuje správnou činnost Vašeho metabolizmu a zlepšuje krevní oběh.

Dále skvěle působí na zažívací systém, takže podporuje správné trávení a to je při dietách velice důležité. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a tím ulevuje Vašemu srdci. Jenomže pozor! Jak říká staré přísloví, všeho moc škodí. To samé platí i u zázvoru.

Nepřekračujte denní dávku 4g denně. Při pravidelném překračování této dávky by mohlo dojít k úplně opačnému účinku. Zázvor by zatěžoval Vaše srdce, pálila by Vás žáha a mohli by jste mít i žaludeční nevolnosti.

Můžete se někdy i dočíst jak někdo jí i 100g denně a nic mu není, ale vyvarujte se toho. Z dlouhodobého hlediska je to velice nezdravé a takový člověk pak budete mít problém, o kterých již pravděpodobně nenapíše.

Blahodárné účinky zázvoru se však zaručeně projeví, když ho budete používat v následujících formách.

Skvělou kombinací k zázvoru je také psyllium a nebo červený čaj. Přečte si o těch vynikajících startovačích hubnutí na tomto odkazu:

Sušený zázvor

Jedná se o koření, které je vhodné používat jak slaných, tak i sladkých jídel. Vždy se jedná o to, že svojí výraznou chutí dodá jídlu výborné aroma. Bývá například součástí směsí kari apod. Dříve byl sušený zázvor samozřejmostí, protože čerstvý nebyl příliš k sehnání, ale dnes je to již jinak.

Sušený zázvor

Čerstvý zázvor

Nejlepší forma zázvoru jakou můžete koupit. Obsahuje všechny potřebné látky a vitamíny. Právě čerstvý závor má ty nejlepší účinky na hubnutí. Když ho nastrouháte či nakrájíte na plátky a zalije horkou vodou (doporučená dávka je tak 0,5 – 1g), tak máte velice silné sérum, které rozhýbe Váš metabolizmus.

Čerstvý zázvor

Kandovaný zázvor

 

Když zrovna nebude čerstvý zázvor k dostání, tak je kandovaný zázvor skvělá varianta. Sice už neobsahuje tolik vitamínů jako čerstvý, ale i tak je má velice blahodárné účinky. Pokud máte důvěru v kupovaný kandovaný zázvor, tak si ho můžete jednoduše udělat i doma. Jeho příprava Vám však zabere přes hodinu času. Tady je postup:

  • Připravte si hrnec s vodu a tu dejte vařit
  • Zázvor oškrabejte jako bramboru
  • Nakrájejte ho na kostičky
  • Do vroucí vody přidejte kostičky zázvoru a přibližně 25 minut vařte
  • Po 25 minutách můžete přidat med, cukr a trošku citronu a vařte zhruba dalších 30 minut
  • Po 30 minutách by měla být již téměř všechna voda odpařená. Vyndejte zázvor a nechcete na vzduchu usušit. Případně ho před usušením můžete obalit v kokosu.
  • Dobrou chuť!
    Kandovaný zázvor

Pokud Vám při Vaření zbude trošku vývaru ze zázvoru, tak ho určitě nevylévejte. Dá se požít k přípravě různých zázvorových drinků apod.

Další zajímavé články – https://www.zdraviasport.cz/

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.