Červené čaje na hubnutí od A do Z

Zelený, žlutý, bílý…

Čert aby se ve všech druzích čaje vyznal. A co teprve červený čaj, který má právě při hubnutí co říci!!!

Několik let zpátky byl čínský čaj Pu-erh v našich zeměpisných šířkách spíše ojedinělou záležitostí vyhrazenou pro skutečné znalce a milovníky kvalitního sypaného čaje.

Tím vy nejste? NEVADÍ! Časy se naštěstí mění…

Co si tedy pod tímto záhadným názvem představit?

V podstatě se jedná o druh černého čaje na hubnutí, který je vyroben tradičním způsobem fermentace. Sami Číňané tento čaj označují právě jako červený, neboť v černém, nebo tmavě hnědém nálevu je patrný nádherný červený odstín.

Ponechejme však barvy stranou…

Více nás zajímá složení červeného čaje a jeho účinky, a to zejména při hubnutí!

Základní info o červeném čaji na hubnutí

 • Původ: Čaj Pu-erh pochází z čínské provincie Yunnan a je charakteristický výraznou zemitou chutí, která napoprvé zaujme málokoho. Ovšem zkuste červenému čaji dát šanci a uvidíte, že nebudete litovat!
 • Pěstování červeného čaje na hubnutíVýroba: Při výrobě červeného čaje je používána stará metoda fermentace černého čaje, během níž získá svou silnou chuť a vůni.
 • Složení: Výsledný produkt je bohatý zejména na polyfenoly, které jsou významnými antioxidanty, ale neméně podstatné jsou i jejich protizánětlivé účinky. Dále čínský čaj Pu-erh vyniká vysokým obsahem vitaminu E, který je rovněž důležitým antioxidantem. Kromě vitaminu E červený čaj obsahuje množství důležitých minerálních látek, jako je hořčík, zinek, vápník, železo, měď, mangan atd.

Sáčkový versus sypaný červený čaj

Máte-li tu možnost, vždy dejte raději přednost sypanému čaji, se kterým sáčkový čaj opravdu nedá srovnat. Levný sáčkový čaj rozhodně nebude mít slibovaný účinek a i cena čaje Pu-erh v sypané formě je velice příznivá.

Účinky červeného čaje

Pu-erh je pro lidský organismus prospěšný z mnoha důvodů. Mezi jeho nejvýznamnější pozitivní účinky patří:

 • podpora spalování tuků,
 • snížení hladiny cholesterolu v krvi,
 • zlepšení činnosti jater,
 • ochrana buněk proti poškození volnými radikály,
 • detoxikační účinky (díky vysokému obsahu antioxidantů).

Mějte na paměti, že červený čaj za vás sice nezhubne, ale jak je patrné, jedná se o výborný podpůrný prostředek, který vám pomůže zatočit s nadbytečnými kilogramy přírodní cestou.

Příprava červeného čaje

 • Množství: Na jeden šálek stačí 1 čajová lžička sypaného čaje Pu-erh.
 • Teplota vody: K zalití Pu-erh čaje se používá vroucí voda (95-100 stupňů).
 • Doba louhování: Doporučuje se louhovat červený čaj maximálně pět minut.
 • Denní dávka: Při hubnutí je ideální vypít 5 šálků čaje denně. Červený čaj má poměrně nízký obsah kofeinu (teinu), pouze asi 4 %, díky čemuž jej bez obav můžete pít kdykoli během dne, ovšem ve večerních hodinách už jeho příjem omezte.

Náš tip: Alternativa k Příklad servírování červeného čaje na hubnutíčervenému čaji

Vzhledem ke své velmi specifické chuti může být obtížné vypít 5 a více šálků za den. Jedině takové množství červeného čaje může však pozitivně ovlivnit celý proces redukce hmotnosti. V takovém případě můžete sáhnout i po doplňku stravy, který obsahuje extrakt z pravého Pu-erh čaje.

Často je součástí těchto doplňků stravy i chrom, který pomáhá upravit kolísající hladinu cukru v krvi a tím omezuje chuť na sladké. Červený čaj s chromem je proto na hubnutí jako stvořený!

Další alternativou, který tedy není úplně červený je superzdravý doplněk stravy Chlorella Pura, která sice nemá vliv na snižování kil, ale má vliv na to, že se budete cítit dobře, budete mít více energie do života a tyto faktory se na chuti hubnout mohou jednoznačně podepsat. Přečtěte si recenzi na přípravek Chlorella Pura na tomto odkazu.

TOP 3 červené čaje

Mnoho lidí zaměňuje červený čaj s čajem rooibos kvůli jeho barvě. Nenechejte se zmást, rooibos nemá na hubnutí nijak zvláštní vliv a s červeným čajem nemá nic společného.

I červeného čaje Pu-erh však existuje několik druhů, které se mezi sebou liší chutí i vůní. Mezi nejznámější a nejoblíbenější rozhodně patří Junnanský, Yixingský a Keemun.

Z Číny pochází nejedna potravina s blahodárnými účinky na zdraví a čaj Pu-erh není výjimkou! Uniká červený čaj dosud vaší pozornosti? Pak je ten nejvyšší čas to napravit!

Červený čaj a hubnutí jdou zkrátka skvěle dohromady! Kupte si i vy svoje balení na tomto odkazu.

Další zajímavé tipy

Komentáře

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.