Začínáme hubnout II. – 3 chyby při cvičení v posilovně

0
1937

Pokud hledáte efektivní způsob jak začít hubnout, tak pravidelné chození do posilovny a cvičení je správná cesta. Pokud však Vás trénink není dostatečně intenzivní, tak Vám může způsobit dokonce problémy. Často si totiž říkáte, že jste dneska cvičili, a tak můžete sníst něco málo navíc. Ovšem pokud Váš trénink není intenzivní, tak můžete na váze spíše přibrat. S tím souvisí i tyto 3 základní chyby, které mohou být příčinou nejenom neúčinného hubnutí, ale také i stavů, kdy se cítíte mizerně, nemáte energii a únavy.

1. Vůbec nebo nedostatečně snídáte

Hodně lidí se snaží cvičit ráno. S tím může být spojený problém zda snídat nebo ne? Jednoznačně ano! Vaše tělo potřebuje po cca 10 hodinách, kdy bylo bez jídla, energii na doplnění. Nejenom, že to nastartujete Váš metabolismus, ale trénink poté bude daleko výkonější a intenzivnější. A to je to co potřebujete. Mít energii na pořádný trénink!

Nikde však již není napsáno kolik by se toho mělo sníst, když chcete jít pak cvičit. Osobně mám vyzkoušené, že je dobré si dát budíka třeba o půl hodiny dříve než obvykle a v klidu se nasnídat. Pak případně udělat nějaké nejnutnější práce, higyienu atd. Tyto věci vytvoří cca 30 minutový předěl mezi tím než začnete cvičit. Samozřejmě plus jěště čas, který strávíte na cestě do fitka. Protože chcete jít cvičit cca 45 min – 60 min po jídle, tak je vhodné to nepřehánět něčím těžkým jako jsou vejce. Naopak zvolte menší snídani. Je vhodné například ovoce, musli, jogurt nebo trocha ovesné kaše. Toto doplnit hrníčkem čaje a máte ideální snídani, po které budete připraveni na trénink.


Drobná vsuvka. Ať jste mladí nebo staří, tak by jste měli při cvičení dbát na svoje klouby. Aktuálně jsem napsal recenzi na známou kloubní výživu Proenzi 3 Plus. Co si o tomto produktu myslím a jaké má účinky. Přečte si recenzi na Proenzi 3 na tomto odkazu.


2. Po tréninku si dopřáváte sladké věci

Právě jste dokončili poctivý trénink a přemýšlíte nad tím jaké jídlo zvolit. Lidé si často přečtou něco o sacharidovém(proteinovém) okně, které se po tréninku vytvoří a myslí si, že mohou sníst po tréninku téměř cokoliv. Potréninku je nutné dodat tělu jak porci sacharidů, tak bílkovin. Ideální je například sacharidovo-proteinový nápoj, který zabezpečí příšun nejnutnějších živin. Takových nápojů je celá řada, ale optimální je potréninku zvolit poměr mezi sacharidy a bílkovinami 1:1. Na 100g nápoje(prášku) je tedy cca 40g bílkovin a 40g sacharidů. Pokud nechcete utrácet za tyto kokteily, tak můžete samozřejmě energii doplnit i z jídla. Zde je několik typů na potréninkové jídlo:

  • Malé jablko, 80g bílého jogrtu a mála hrst ořechů
  • Bánán a 8 mandlí
  • 40g sýru Cottage s hrstkou malin

3. Kardio vs. silový trénink

Svalová tkáň spálí více kalorií než tělesného tuku, a proto je důležité cvičit silové tréninky v posilovně. To znamená, že pokud dáváte přednost klasickým kardio cvičením jako běhání, plavání, jízdě na kole atd. tak je třeba také začít myslet na silový trénik. Díky faktu, který je zmíněn na řádcích výše, svalová tkáň ubývá spolu s tuky, a proto je nezbytně nutné nedělat pouze kardio cvičení, ale také posilovat. Posilováním totiž ochráníte svojí svalovou hmotu. Její úbytek při kardio cvičeních tedy nebude tak markantní a Vaše tělo zůstane stále zpevněno. Při hudnutí je tedy nejefektivnější kombinovat jak kardio tréninky tak ty silové. Vhodnou kombinací těchto dvou tréninků můžete dosáhnout neuvěřitelných výsledků.


Začínáme hubnout II. – 3 chyby při cvičení v posilovně
5 (100%) 2 votes

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Jméno