Nejlepší knihy o dietách a hubnutí. Kterou si vyberete?

Ne všechny knihy o hubnutí jsou kvalitní! 

Zajímají vás takové knihy o dietě, které přináší skutečné výsledky

Jak zhubnout snadno, rychle a natrvalo? 

Máme pro vás seznam těch nejoblíbenějších knih o hubnutí, které najdete na českém trhu!


Bestsellery od Antónie Mačingové


Zhubněte jednou provždy 1 patří mezi nejoblíbenější knihy o hubnutí.

Zhubněte jednou provždy 2 je pokračování známé knihy o hubnutí.

Kniha Zhubněte jednou provždy 3 obsahuje recepty na hubnutí i pro vegetariány.

PaedDr. Antónia Mačingová je slovenská odbornice na zdravou výživu, změnu životního stylu a autorka několika knih o jídle, která se této oblasti věnuje již více než 20 let. 

Její nejžádanější knihou o zdravé výživě je bestseller Zhubněte jednou provždy 1, která měla, pro velký úspěch, další dvě pokračování. O jednotlivých knihách si podrobněji řekneme za chvíli. 

Dieta podle Antónie Mačingové vychází nejen z její odborné praxe, ale také z autorčiných vlastních zkušeností, kdy trpěla nemocí, kterou se jí podařilo, díky změně stravování, překonat.

Všechny tři publikace kladou důraz na celkovou změnu životního stylu, jako je zvýšený pitný režim, strava bohatá na ovoce a zeleninu, pravidelný pohyb a psychická pohoda.

TIP: Pokud se o způsobech zdravého pohybu chcete dozvědět dřív, než si zakoupíte knihu o jídle, inspirujte se našimi pohybovými aktivitami.

“To, jak vypadáme a jak se cítíme, je výsledek našich dosavadních voleb.” říká Antónia Mačingová. Recepty, které do knihy o dietě sama zařadila, vás mohou nastartovat a mohou vám pomoci, naučit se, nejen ve stravování, správně rozhodovat.

Knihy se věnují také 28dennímu detoxu, během kterého dodržujete přesně daný jídelníček Antonie Mačingové, který vám pomůže pročistit tělo a dostat se na zdravou váhu. 

Podívejte se, co o svých knihách říká sama autorka. 

Seznamte se s jedněmi z nejprodávanějších knih o hubnutí a zdravém životním stylu podrobněji.

Zhubněte jednou provždy 1

Kniha obsahuje podrobný popis, jak jednoduše odstranit špatné stravovací návyky a dosáhnout trvalého zdraví. 

V knize najdete pravidla 28denního detoxu, informace o tzv. semaforovém stravování a jeho měsíční program

Mimo jiné publikace popisuje také jednotlivé kroky, jak postupovat, pokud chcete držet dietu podle krevních skupin

Kniha vám pomůže nejen zmírnit nebo odstranit projevy nejrůznějších onemocnění, pomůže vám také snížit váhu a povede vás k jejímu trvalému udržení.

Cena knihy se pohybuje od 200 do 299 Kč.

Co si myslí čtenáři?

Pozitivní recenzeNegativní recenze
zajímavé čtenínutnost častějšího vaření
přehledná úprava knihy o jídlechybí více slaných jídel
kniha popisuje správný a účinný způsob stravovánídieta je příliš drsná
kniha o hubnutí uvádí recepty, vhodné pro celou rodinu cena knihy je vysoká
rady z knihy fungujírecepty nejsou úplné (chybí množství surovin)
informace se opakují


Zhubněte jednou provždy 2

Další pokračování úspěšného bestselleru Zhubněte jednou provždy 2 nabízí popis, jak jednoduše přejít z běžných stravovacích návyků ke zdraví prospěšnému stravování

Autorka se věnuje také kritice drahého farmaceutického průmyslu, ke kterému se někteří lidé uchylují, jelikož si myslí, že se jedná o rychlé a jednoduché řešení jejich nadváhy a také psychických problémů. 

V knize si přijdou na své také vegetariáni, jelikož je zde spousta bezmasých receptů, a navíc inspirace na netradiční vánoční menu. 

Autorka představuje také svou žačku, která se řídila jejími radami na základě, kterých snížila svou váhu, zlepšila své smýšlení o sobě samé a pochopila, že se šťastnými můžeme stát pouze, když za svou situaci převezmeme odpovědnost a začneme ji řešit.

Knihu můžete zakoupit v rozmezí cen 200-300 Kč.

Co si myslí čtenáři?

Pozitivní recenzeNegativní recenze
inspirativní kniha o výživě horší orientace v knize
jídla jsou popsána podrobněji než v prvním díle
vaření podle receptů je rychlé
kvalitní kuchyně a jednoduchá příprava jídel
zajímavá kombinace chutí


Zhubněte jednou provždy 3

Kniha Zhubněte jednou provždy 3 navazuje na předešlé knihy se stejným názvem. 

V knize najdete shrnutí celkového přístupu ke stravování autorky Antónie Mačingové a můžete se těšit také na další podrobně popsané recepty, které jsou vařeny z čerstvých surovin. 

Kniha nabádá, abyste se více věnovali kuchyni a vařili jste si sami. Jen tak budete mít 100% kontrolu nad tím, co jíte a kolik toho sníte.

Stravování podle knihy nenabízí návod, jak se stát vyhublou modelkou. Naopak vede k dosažení vaší přirozené váhy, a to takové, abyste se cítili ve svém těle skutečně skvěle a překypovali energií. 

Knihu zakoupíte od 205 do 284 Kč. 

Co si myslí čtenáři?

Pozitivní recenzeNegativní recenze
hezky napsaná kniha moderní výživyjedná se o jednostrannou dietu
uvedené rady fungují
recepty jsou napsány srozumitelně
jídla se připravují snadno a rychle
kniha obsahuje recepty, které doplňují energii
kniha je inspirativní
jídla je možné uvařit z běžně dostupných surovin
recepty, u kterých není potřeba hladovět

TIP: Předtím, než si některou z knih zakoupíte, se můžete podívat, na příklady receptů, se kterými se v knihách můžete setkat.

Stravování podle Antónie Mačingové není nic pro vás? Řekněme si o dalších knihách, jejichž dietní postupy by vám mohly vyhovovat víc.


Dukanova dieta ve 350 receptech

Autorem knihy je praktický lékař Dr. Pierre Dukan, který v publikaci vysvětluje, co je to Dukanova dieta, jak s ní začít, jak postupovat a získat svou vysněnou váhu. A co víc! Radí, jak si získanou váhu udržet. 

Jedním z nejčastějších způsobů snižování váhy na světě je Dukanova dieta. Kniha popisuje všechny 4 fáze diety, kterými je nutno projít, abyste úspěšně shodili svá kila. 

Hlavní myšlenkou knihy o dietě je vysvětlit, jak celý proces snižování váhy probíhá a na jakém základě funguje.  Zároveň kniha uvádí také povolené a zakázané potraviny, které můžete během jednotlivých fází diety jíst. 

V knize se dozvíte, proč a jak moc je důležité držet se jasně daných pravidel stravování v jednotlivých fázích a čeho se vyvarovat, abyste své hubnutí nezpomalili nebo dokonce nezastavili úplně. 

Knihu můžete zakoupit za 270 Kč a inspirovat se tak zajímavým čtením a také nápaditými a chutnými recepty.

TIP: Zjistěte více o známé a účinné Dukanově dietě.

Co si myslí čtenáři?

Pozitivní recenzeNegativní recenze
vše v knize je dobře popsáno v knize chybí více receptů s otrubami, které jsou součástí diety
kniha obsahuje jednoduché recepty
jedná se o jasný návod na hubnutí


Domácí krabičková dieta

Alena Doležalová, to je autorka knihy Domácí krabičková dieta. Kniha popisuje, jak zhubnout pomocí pěti vyvážených jídel denně.

Kniha vás postupně provede celým dnem a ukáže vám, co byste měli jíst k snídani, obědu, večeři i dopolední a odpolední svačině. 

Autorka v knize kritizuje hladovky, dělenou stravu a další postupy, které slibují rychlý úbytek na váze a vysvětluje, proč je právě krabičková dieta nejvhodnějším způsobem stravování.

Alena Doležalová v knize představuje dietní postupy, které fungují a budete-li je dodržovat, získáte také trvalé výsledky.

Pro velký úspěch má tato kniha o jídle další dvě pokračování, a to knihy Domácí krabičková dieta 2 a Domácí krabičková dieta 3.

Ve druhém dílu zjistíte, jak neplýtvat potravinami a jak si pokrmy připravovat nápaditě a rychle. Zároveň kniha učí, jak si můžete vytvořit vlastní jídelníček na základě inspirace uvedenými recepty.

Třetí díl nabízí další nové a chutné recepty, díky kterým můžete zhubnout bez nechtěného jojo efektu. Co je to jojo efekt zjistíte ve videu.

Ve třetím dílu najdete také nutriční hodnoty jednotlivých pokrmů, které v předešlých dílech chybí. Zároveň kniha obsahuje zaručené rady, jak se pohybovat, abyste zhubli v konkrétních oblastech problémových partií.

Každou z knih zakoupíte na českém trhu v cenové výši od 149 do 250 Kč.

TIP: Chcete s krabičkovou dietou začít rychle? Zjistěte jak na to!

Co si myslí čtenáři?

Pozitivní recenzeNegativní recenze
recepty jsou stručné, jasné a jednoduché vhodné jako detox, ne dlouhodobá dieta
kniha je užitečná nejsou uvedeny váhy u jednotlivých porcí
recepty se dají uvařit rychle kniha obsahuje málo obrázků
kniha je přehledná
recepty se dají uvařit z běžně dostupných surovin


Ketodieta pro začátečníky - kuchařka

Právě pro ty, kteří se snaží zhubnout a nemají s dietami velké zkušenosti, napsala autorka knihy, Martina Slajerová, tuto publikaci, jejíž hlavním tématem je právě keto dieta. Kniha popisuje, na jakém principu dieta funguje, jak s ní začít a jak v hubnutí vytrvat

Jednoduše řečeno, keto dieta je nízkosacharidová dieta. Kniha popisuje stravování založené na minimu sacharidů, které člověk nahrazuje výrazným množstvím bílkovin a zdravých tuků. 

Tato publikace je zajímavá osobním příběhem autorky, která trpěla autoimunitní chorobou, jež ovlivňuje správnou funkci štítné žlázy

Díky této chorobě autorka knihy stále přibírala na váze, i když se denně pohybovala a dodržovala nejrůznější výživová doporučení.  Nakonec, se jí podařilo zhubnout poté, co vypustila ze své stravy cukry, škroby a průmyslově zpracované potraviny.

Pokud chcete začít hubnout a v oblasti ketogenní stravy jste začátečníci, je tato kniha plná rad, tipů a triků pro vás to pravé. 

Kniha je dostupná v cenovém rozmezí 286-359 Kč.

TIP: Seznamte se s dietními programy KetoFit, které vám pomohou zhubnout.

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
velká pomoc v rámci zdravého stravování ne všechny ingredience v receptech jsou dostupné v běžných obchodech
inspirativní recepty
skvělé rady a tipy
skvělá kniha pro začátečníky plná rad a varování
kniha obsahuje tabulky s množstvím sacharidů u jednotlivých potravin


Nemoci žlučníku a žlučových cest

Na českém trhu najdete nejrůznější dietní knihy. Žlučníková dieta je ale výjimečná v tom, že se věnuje zmírnění nebo odstranění projevů jednoho z nejčastějších onemocnění na světě.

Také proto se autorky knihy Nemoci žlučníku a žlučových cest, Olga Mengerová a Olga Marečková, CSc., rozhodly publikovat komplexní informace o onemocnění a o způsobech, jakým s ním můžete bojovat

V publikaci najdete 120 receptů, které zahrnují dietní, ale chutné potraviny. Najdete zde také vzorové jídelníčky, kterými se můžete při svém vaření inspirovat. 

Trpíte zdravotními problémy a myslíte si, že je pro vás správná právě žlučníková dieta? Kniha vám v tomto případě může opravdu pomoci! Přinejmenším vás může, nejen v oblasti stravování, navést tím správným směrem. 

Kniha je zajímavá také svou odborností, jelikož uvedené rady jsou lékařské. 

Cena knihy se pohybuje v rozmezí 118-189 Kč.

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
jasně napsaná kniha
v knize by mohlo být více receptů
stručné a krátké recepty
obsahuje základní informace o nemoci
vysvětluje princip správného stravování
uvádí názorné jídelníčky


Bezezbytková dieta při nemoci střev

Autory knihy o hubnutí jsou pracovníci Institutu Klinické a Experimentální medicíny. Jedná se o Růženu Milatovou a MUDr. Pavla Wohla

Lidem, kteří trpí průjmovými stavy a chronickými průjmovými onemocněními, může výrazně pomoci právě bezezbytková dieta. Kniha popisuje dietní opatření, která jsou určená také osobám se syndromem dráždivého tlustého střeva nebo lidem, kteří trpí Crohnovou chorobou.

Čtenář najde v publikaci pestrou inspiraci k úpravě dietních a nenadýmavých pokrmů a rovněž rady, čemu by se měl ve stravování vyhnout

Knihu můžete pořídit za 99 Kč.

TIP: Zjistěte více o tom, co je to bezezbytková dieta, kdy ji držet a jaké potraviny můžete jíst!

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
kniha nabízí veškeré potřebné informace nebyly nalezeny negativní recenze
kniha je naučná
jednoduše popsané praktické rady


Dieta u jaterních onemocnění

Nemoc jater postihuje stále více lidí. Ať už se jedná o onemocnění způsobené alkoholem, farmaceutiky nebo jde o nemoc způsobenou infekcí. 

Odbornice na obezitologii a gastroenterologii Mária Belovičová se rozhodla prostřednictvím knihy rozšířit povědomí o nemocech, které jsou s játry spojeny, o důvodech jejich vzniku a o možnostech, jak jim předejít nebo je léčit

Přečtěte si publikaci Dieta u jaterních onemocnění, která vám odpoví na otázky spojené s onemocněním jater. 

A co víc, tato kniha vám pomůže sestavit správný jídelníček a poradí vám, čemu se ve svém stravování vyhnout. Inspirovat se můžete recepty, které jsou uzpůsobeny pro různá onemocnění zvlášť.

Knihu můžete pořídit v češtině a její cena se pohybuje v rozmezí od 120 do 184 Kč. 

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
kniha obsahuje recepty, které chutnají celé rodině nebyly nalezeny negativní recenze
recepty jsou rozmanité
jednoduchá příprava jídel
kniha obsahuje užitečné informace

TIP: Játra skvěle pročistí citron! Zjistěte více o tom, jaký vliv má citron na játra.


Pomalá dieta - Jak jíst pro potěšení, energii a zdraví

V dnešním uspěchaném světě zapomínáme na sebe. Stresujeme se v práci, jíme téměř ve stoje, co hůř, někdy nestíháme jíst vůbec a když přijdeme domů, jsme tak vyčerpaní, že je nám jedno, co sníme. 

Hlavní myšlenkou knihy Pomalá dieta, s podtitulem Jak jíst pro potěšení, energii a zdraví, je právě snaha vše zpomalit. 

Autor Marc David je zkušený odborník na zdravou výživu a tvrdí, že zdravý životní styl je třeba brát komplexně. 

Ve své knize vysvětluje, že je důležité nejen jídlo, ale také pohyb a celkový klid v duši

V publikaci zmiňuje také několik vědeckých studií, zaměřených na správnou životosprávu. Dále vypráví příběhy a úspěchy ze své praxe a ukazuje svým čtenářům, jak mohou shodit nadbytečná kila bez stresu a trvale

Posilněte své trávení, povzbuďte správnou funkci metabolismu a žijte život plný energie s pomocí osmitýdenního programu, jehož pravidla tato kniha popisuje.

Publikaci můžete pořídit od 246 do 395 Kč.

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
inspirativní čtení kniha neobsahuje recepty
kniha nutí zamyslet se nad zvyklostmi běžného stravování
kniha vyžaduje aktivitu a změnu myšlení v rámci stravování
publikace je čtivá
vysvětluje psychologii stravování a přístupu k jídlu


Dieta každý druhý den

Máte rádi půst? Pak je pro vás kniha Dieta každý druhý den to pravé. 

Autorkou knihy o hubnutí tohoto typu je Krista Varadyová, která tvrdí, že tento typ diety skutečně funguje a po přečtení se už na jiné diety nebudete dívat stejně. 

Výhody diety spočívají v tom, že ve dnech, kdy dietu držíte musíte omezovat počet kalorií, ale v tzv. svátečních dnech, tedy dnech, kdy dietu nedržíte, můžete jíst cokoliv, a to v jakémkoliv množství

Základní pravidlo diety je, že v rámci dietních dnů, nesmíte překročit 500 kalorií denně. Hladem zde ale netrpíte dlouhodobě, protože víte, že další den si budete moci dopřát vše, na co budete mít chuť.

Publikace nabízí mnoho receptů, které vám pomohou proces hubnutí zahájit a udržet. Zakupte si ji a zjistěte další podrobnosti. Cena knihy o dietě se pohybuje od 187 do 260 Kč.

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
kniha je čtivá některé pasáže se zbytečně opakují
kniha pomáhá hubnout
přehledná publikace


Konec cukrovky

Kniha Skoncujte s cukrovkou je celosvětový bestseller od Joela Fuhrmana, který pomáhá lidem s cukrovkou obou typů, lidem, kteří trpí srdečním onemocněním nebo těm, které trápí vysoký krevní tlak.

V knize se dozvíte, jak změnit své myšlení a stravovací návyky. Mimo jiné, vám kniha pomůže nahradit běžné potraviny takovým jídlem, které vám umožní odstranit kolísání krevního tlaku a snížit množství léků, které užíváte. 

Publikace slibuje pomoc v získání zdravé hmotnosti a v osvojení si takových návyků, které vám získanou hmotnost pomohou udržet dlouhodobě. 

Kniha pomáhá nemocným lidem zbavit se komplikací, které jsou spojeny s cukrovkou a znovu se zapojit do “normálního” života. 

Výhodou publikace je také to, že je určena nejen nemocným lidem, ale všem, kteří se o cukrovku zajímají a snaží se jí předejít

Kniha pomáhá učit čtenáře správného stravování tak, aby hladina krevního cukru byla v rovnováze. Zakoupíte ji v češtině od 200 do 299 Kč. 

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
velmi dobře napsaná kniha kniha je příliš zdlouhavá
pomáhá pochopit, co je to cukrovka a jak proti ní bojovat pasáže v knize se opakují
kniha uvádí pravdivé a užitečné rady chybí více receptů


Bezlepková a bezmléčná dieta

Knihu Bezlepková a bezmléčná dieta, s podtitulem Recepty pro kompletní jídelníček, rozpoznání příznaků, léčba, dieta, napsaly autorky Dagmar Kovářů a Jitka Knápková.

V publikaci najdete rady, které vám pomohou rozpoznat, zda trpíte přecitlivělostí na mléko, lepek, na jiné potraviny nebo zda trpíte například celiakií

Dozvíte se také, jak se jednotlivé zdravotní potíže projevují a jakým způsobem je můžete vyléčit.

Přečtěte si o potravinách, které jsou u jednotlivých nemocí povoleny, kterým byste se měli naopak vyhnout a inspirujte se recepty, které vaše zdraví neohrozí, a naopak jej mohou zlepšit.

Knihu odborným popisem potravinových produktů také doplnily lékařky MUDr. Irena Martínková a MUDr. Naděžda Petejová

Navíc vám kniha poskytne rady, jak se vyrovnat s psychickými problémy, které mohou člověka, v průběhu nemoci, trápit

Knihu pořídíte v cenovém rozpětí 99 a 149 Kč.

TIP: Zjistěte více o bezlepkové dietěa jaký je její přínos pro vaše zdraví.

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
ucelená a dobrá kniha o zdravé výživě bez lepku a mléka  málo receptů, které jsou vhodné jako slavnostní menu
srozumitelně napsaná publikace chybí více sladkých receptů
kniha je přehledná
kniha je vhodná pro začátečníky v oblasti bezlepkové diety
zajímavé recepty všeho druhu


Velmi osobní kniha o zdraví

Na závěr si představme publikaci, jejíž autorkou je známá specialistka na zdravotní prevenci a výživu, PharmDr. Margit Slimáková.

V knize Velmi osobní kniha o zdraví, s podtitulem Jak zvládat jídlo, kariéru, rodinu, péči o sebe, kritiku, věk a chuť na čokoládu, se věnuje komplexně zdravému životnímu stylu.

V knize autorka mluví o sobě, o svém vlastním životě a o zkušenostech nejen s jídlem. 

Margit Slimáková se snaží odradit od jednostranně zaměřených diet a upozorňuje na důležitost komplexního přístupu ke stravování. 

V knize se dočtete také o mýtech, které se po desítky let šíří v naší společnosti, ale vědeckými studiemi i logickým uvažováním je lze vyvrátit.

Inspirujte se upřímnou knihou, jejíž základní myšlenkou je, že nemocem je nutné předcházet, že je nutné poslouchat své tělo a přirozenou cestou řešit již existující problémy.

Knihu zakoupíte v rozmezí 267-399 Kč.

Co si myslí čtenáři? 

Pozitivní recenzeNegativní recenze
pěkné zpracování knihy  kniha obsahuje až příliš odborné terminologie o zdravé bio výživě
kniha je plnohodnotným návodem na zdravý život chybí věcnější rejstřík – špatně se zpětně dohledávají informace
přehledně zpracovaná a čtivá kniha některé pojmy nejsou dostatečně vysvětleny
kniha obsahuje ucelená a zajímavá fakta některé kapitoly jsou příliš stručné
vyvrací zažité mýty ve stravování


Často kladené otázky

Nenašli jste v článku odpověď na svou otázku? Podívejte se, zda svou odpověď najdete mezi nejčastějšími dotazy níže.

⚡ Jaká kniha o hubnutí je nejlepší?

Pro každého člověka je nejlepší kniha o hubnutí jiná, a to proto, že se jednotlivé knihy zaměřují na různá témata. Na řešení konkrétních obtíží nebo na různé stravovací styly.

Každé tělo i mysl člověka je jiné, stejně tak může být určitá kniha o zdravé výživě pro někoho vyhovující a jinému může vyhovovat méně.

Zamyslete se tedy nad tím, co chcete řešit. Chcete se zbavit nemoci, chcete zhubnout jednorázově a rychle nebo chcete snížit svou váhu postupně a nadále si ji udržet?

Na základě svých odpovědí si zvolte knihu o hubnutí, která bude vyhovovat právě vašim požadavkům. Vyberte si například některou z knih, uvedených výše.

⚡ Co obsahuje kniha o hubnutí?

Knihy, zaměřené na snižování váhy, nabízejí popis jednotlivých stravovacích stylů. Uvádějí informace, jak hubnutí funguje, doporučují postup hubnutí a také potraviny, které je vhodné při hubnutí jíst. Zároveň uvádí potraviny, které jsou během diety zakázané.

V knihách můžete najít také fotografie jídel a inspirativní recepty, které vám pomohou se správným stravováním.

V některých dietních knihách najdete také inspirující příběhy těch, kteří už zhubli.

⚡ Kolik knih o zdravé stravě a hubnutí existuje?

Na českém trhu můžete najít stovky knih, které se věnují hubnutí, cvičení a zdravému životnímu stylu obecně.

Právě díky množství napsaných publikací si můžete pohodlně vybrat dietu, která bude vyhovovat právě vám.

⚡ Pokud držím dietu podle knihy, musím cvičit?

V každé knize o hubnutí jsou uvedeny konkrétní informace o tom, jak postupovat při snižování váhy.

Jistě existují drastičtější diety, při kterých se cvičení příliš nedoporučuje, aby nedošlo k přílišnému vyčerpání organismu.

Obecně ale platí, že pokud chcete hubnout zdravě a svou nově nabytou váhu si udržet, je přiměřený pohyb nepostradatelný.

Výše jsme vám předložili ty nejoblíbenější autory a jejich cenově dostupné knihy o dietách, ve kterých se věnují nejrůznějším druhům stravování.

Někdy knihy o hubnutí popisují, jak změnit přístup ke stravování také v rámci myšlení, jindy se jedná čistě o kuchařky s recepty, které jsou zaměřeny na konkrétní stravovací styl.

Ne všechny knihy obsahují pravdivé a studiemi podložené informace, proto je třeba dávat pozor, jak kvalitní publikaci si k četbě vyberete.

Pokud si nejste konkrétním druhem diety jistí, nebo trpíte nějakými zdravotními problémy, navštivte odborníka zdravé výživy nebo zkušeného lékaře a poraďte se s ním, jaká dieta je pro vás nejvhodnější.

Inspirujte se recenzemi u jednotlivých knih a typů stravování a zamyslete se nad radami těch, kteří už s konkrétní dietou mají praktické zkušenosti.

Přejeme vám příjemné čtení a úspěšné hubnutí!

X