Osobní zkušenosti s produkty Herbalife. Funguje koktejlová náhrada jídla? (RECENZE)

Potřebujete regulovat svou hmotnost?

Hledáte vhodné doplňky pro podporu optimální kondice organismu?

Chcete mít dostatek energie?

Výrobky Herbalife nabízí řešení pro dosažení takových cílů, a to ve formě koktejlů.

Opravdu jsou účinné tak, jak samotný výrobce slibuje?

Podívejte se s námi, jaké jsou na produkty Herbalife recenze a jakou s nimi máme zkušenost my sami. Zaměřili jsme se konkrétně na produkty Formula 1 a Thermojetics.

Základní fakta

Herbalife je společnost prodávající výživové doplňky a výrobky, které pomáhají dosáhnout optimální životosprávy. Působí už ve více než 90 zemích po celém světě.

Značka se dostala do povědomí veřejnosti především pro její program na regulaci váhy. Sice daný program pomáhá zhubnout, ovšem je drahý, navíc hrozí jo-jo efekt.

Po těhotenství se mi drželo nahoře 14 kilogramů, a proto jsem hledala způsob, jak se přebytečného tuku zbavit. Setkala jsem se s produkty od Herbalife. Recenze, kterou v následujících řádcích budete číst, je tedy má osobní zkušenost.

Herbalife je společnost založená na síťovém marketingu, takže výrobky se dají zakoupit prostřednictvím nezávislých distributorů. Jelikož moje kamarádka se do tohoto marketingu zapojila a stala se certifikovaným prodejcem, tak jsem si koktejly kupovala přes ni.

Koktejly Formula 1 jsou v několika příchutích

Přípravky jsou rozděleny do čtyř kategorií:

 • Regulace váhy – Produkty z dané řady pomáhají docílit ideální váhy i získat svalovou hmotu. Do této skupiny patří náhrada jídla, přičemž nejznámější jsou koktejly Formule 1.
 • Cílená výživa – Doplňky dodávají energii, zlepšují koncentraci a doplňují organismu potřebné vitamíny.
 • Sport, energie a fitness – Přípravky slouží ke zvýšení účinků pohybové aktivity, tudíž podporují regeneraci organismu poté, co ukončíte jakoukoliv sportovní aktivitu. Dosáhnete maximální energie.
 • Vnější výživa – Herbalife myslí i na pokožku a nabízí dekorativní kosmetiku. Známé jsou především produkty řady Nourifusion a Radiant C.

Dodržování stravy je relativně snadné.

Jednoduše nahradíte dvě jídla každý den doplňkem od Herbalife.

Sice neexistují žádná striktní dietní omezení, nicméně obecně se doporučuje pít hodně vody a jíst menší porce několikrát denně. Neměli byste vynechávat ani svačiny ve formě ovoce a zeleniny.

Stejně tak není stanoveno, jak dlouho by se měly přípravky od Herbalife užívat, ale obecně se doporučuje dávat koktejly a další produkty až do doby, než dosáhnete svého cíle v redukci hmotnosti.

Pomáhá Herbalife v hubnutí?

Jak probíhá s Herbalife hubnutí? Recenze se různí. Dieta je totiž navržena tak, že pomáhá regulovat hmotnost snížením příjmu kalorií a zlepšením metabolismu, a to za pomoci doplňků.

Bohužel, neexistují ještě žádné vědecké výzkumy, které by se zaměřovaly na produkty Herbalife. Recenze dostupné různě na internetu však ukazují, že výměnou dvou jídel denně za koktejly docílíte snížením své hmotnosti. Vznikla i jedna studie, o které si přečtete více níže.

osobně jsem díky Herbalife zhubla 17 kilogramů, ale po čtyřech měsících mi to už přišlo jednotvárné, koktejly mi přestaly chutnat, a potom jste tedy už přestala koktejly pít.

Koktejly Herbalife Formula 1

Formula 1 je koktejl s potřebnými výživovými hodnotami. Co se chuti týče, tak každý má názor jiný, ale mně osobně banánová, jahodová i vanilková příchuť chutnala.

Koktejlová směs kombinuje bílkoviny, vitamíny, minerály a vlákninu.

Neobsahuje lepek a umělá barviva.

Vhodná je také pro vegany.

Složení v jedné porci je následující:

Kalorie222 kcal
Bílkoviny18 g
Vláknina4 g
Veganské přísady 
Přírodní aroma 

Složení se odvíjí i od toho, jakou příchuť zvolíte.

Obecně platí, že koktejlová náhrada jídla vám pomůže zhubnout, pokud ji používáte po dobu jednoho roku, jak se můžete dočíst i v jedné studii.

Podle další studie je krátkodobé hubnutí pomocí náhrad stravy efektivnější a účinnější než tradiční nízkokalorická strava.

Pouze jedna studie testovala účinnost konkrétně koktejlů Herbalife. Studie zjistila, že lidé, kteří nahradili dvě jídla denně koktejly Herbalife, zhubli za 12 týdnů průměrně 5 kilogramů. Výzkum se však nezaměřoval na dlouhodobé přínosy a na případný jo-jo efekt.

Výrobek není vhodný pro osoby s onemocněním ledvin, jater, srdce a krevního oběhu. Diabetici užívající inzulín by užívání měli konzultovat se svým lékařem. Koktejl Formula 1 se nedoporučuje ani dětem, těhotným a kojícím ženám či osobám s alergií na laktózu a včelí produkty.

Účinné složky

Izolát sójové bílkoviny

BílkovinyBílkoviny mají důležitou roli, protože tvoří svalovou hmotu. Obsaženy jsou v masu, ořechu, luštěninách, vejci, mléku a mléčných výrobcích.

Aminogen

AminogenŽaludek produkuje enzymy důležité pro správné trávení potravy a získávání vitamínů či minerálů. Pro tvorbu enzymů jsou žádoucí mikroživiny, přičemž aminogen je patentovaná enzymatická technologie.

Vláknina

VlákninaVáže na sebe některá látky z potravy (cholesterol), vstřebává vodu a upravuje trávení.

Vápník

VlákninaVápník je důležitý pro pohybový aparát. Jedná se o velice důležitý minerál, jenž je v lidské potravě nezbytný. Obsažen je v kostech a zubech, dále i v krvi a měkkých tkáních.

Železo

ŽelezoŽelezo se získává především z masa a také z vnitřností, jako jsou srdce, játra a slezina. Železo je součástí hemoglobinu a při jeho nedostatku dochází k chudokrevnosti.

Vitamíny

VitamínyVitamíny mají značný podíl na metabolismu tuků, bílkovin i cukrů. Získávají se zejména z ovoce a zeleniny, ale některé vitamíny si dokáže vyprodukovat lidský organismus i sám.

Užívání

Před každým použitím protřepejte nádobu. Příprava je jednoduchá. Smíchejte dvě polévkové lžíce koktejlového prášku s 250 ml studené vody, případně polotučného mléka. Je možné prášek smíchat také s ovocným jogurtem, tvarohem i džusem.

Užívání se odlišuje i od toho, v jakém režimu jste.

 • V redukčním režimu nahrazuje koktejl dvě denní jídla, ideálně snídani a večeři. Oběd by měl být teplý bez uzenin, tuků a cukrů. Ze svého jídelníčku vyřaďte také slazené nápoje, pivo a kofeinové nápoje. Pro maximalizaci redukčního účinku je dobré kombinovat koktejl ještě s bylinným koncentrátem Thermojetics, na který se zaměřujeme níže.
 • V regeneračním režimu, kdy nepotřebujete upravit hmotnost, si dávejte koktejl namísto snídaně.
 • V realimentačním režimu se k běžné denní stravě konzumuje třikrát denně ještě tento koktejl.

Klady a zápory

KladyZápory
Nahradí snídani a večeři.Cena je vyšší.
Obsahuje méně než 222 kalorií. Ne každému koktejly chutnají.
Má vysoký obsah proteinu. U někoho nejsou vidět účinky.
Obsahuje vitamíny a minerály.
Na výběr je několik různých příchutí.

Bylinný koncentrát Herbalife Thermojetics

Jako další produkt zahrnujeme do naší recenze Herbalife Thermojetics. Jedná se o instantní bylinný nápoj, jenž podporuje přirozený proces lipolýzy, dále odbourává špatný cholesterol, dodává energii, tlumí pocit hladu a působí také na podkožní tukové tkáně.

Bylinný nápoj obsahující kofein a čajové výtažky se může pít studený i teplý. Ve složení najdete extrakt z ibišku, slézu lesního a kardamonu.

Herbalife Thermojetics by se měl kombinovat s ostatními výrobky této značky, a tím se zvýší redukční účinky hubnoucího programu.

Co se složení týče, liší se podle toho, jakou příchuť vyberete.

Složení dávky 1,7 g příchutě citron je následující:

Extrakt z listů černého čaje orange pekoe345 mg
Maltodextrin 
Fruktóza 
Extrakt z listů zeleného čaje124 mg
Přírodní aroma citrónové kůry 
Přírodní kofein v prášku85 mg
Acesulfam K 
Kyselina citrónová 
Výtažek ze semen kardamonu2 mg
Extrakt z květu slezu lesního2 mg
Olej ze světlice barvířské1,5 mg

Složením se Herbalife Thermojetics podobá proteinovým nápojům a doplňkům stravy s čajovými extrakty a kofeinem. Složením tedy není nijak unikátní, a tak je otázkou, jestli se vyplatí investovat takovou částku do tohoto prostředku, nebo je lepší koupit levnější alternativu s podobným obsahem.

Produkt obsahuje kofein, a proto není určen dětem do 14 let, těhotným a kojícím ženám. Stejně tak by se mu měly vyhnout osoby citlivé na kofein a s vyšším krevním tlakem.

Vybrat si můžete z několika příchutí – tradiční, citrón, broskev, malina a skořice.

Účinné složky

Výtažek ze zeleného čaje

Zelený čajZelený čaj je plný vysoce prospěšných látek, a proto se výtažek z něj používá v mnoha doplňcích stravy, především těch na hubnutí. Jedná se o antioxidant, takže chrání tělesné tkáně a buňky před oxidativním poškozením. Dále pomáhá udržet normální hladinu glukózy v krvi, podporuje správnou činnost kardiovaskulárního systému i krevní tlak. Dodává energii a doporučuje se při hubnutí.

Výtažek ze semene kardamonu

KardamonKardamon je koření používající se do pečiva, perníků a sušenek. V arabském světě se jím dochucuje káva či čaj. Napomáhá trávení, používá se také v tradiční čínské medicíně. Kardamon zbavuje žaludečních křečí, nadýmání, pálení žáhy i nevolnosti či zácpy.

Výtažek z květu ibišku

Květ ibiškuIbišek pěstuje spousta lidí doma, aniž by tušili, jaké účinky má jeho květ. Chrání játra před škodlivými volnými radikály, snižuje krevní tlak, zabraňuje ukládání špatného cholesterolu, je protizánětlivý a zlepšuje zažívání.

Přírodní kofein

KofeinKofein v mírných dávkách není škodlivý, ba naopak dokáže stimulovat centrální nervovou soustavu i srdeční činnost. Potlačuje únavu a bdělost. Dodává energii, která je potřebná například při cvičení.

Užívání

Při užívání se rozlišuje, jestli přípravek kombinujete s Buněčnou výživou, nebo jste v redukčním režimu či ho potřebujete pro udržení hmotnosti.

V kombinaci s Buněčnou výživou si nemusíte hlídat přísun kalorií, neboť nahrazujete jídla právě výše zmíněnými koktejly Herbalife Formule 1. Recenze jsou různé. Někdo vyzpěvuje Thermojetics do nebe, někdo tvrdí, že při jeho užívání nepociťuje žádné změny.

Produkt se dá užívat i samostatně v redukčním režimu. V takovém případě se musíte řídit skupinami potravin a pravidly, která dostanete k balení.

Při udržovacím programu si můžete dát Thermojetics, když na něj dostanete zrovna chuť. Jestliže jste tedy se svou váhou spokojeni, bylinný instantní nápoj pijte třeba po dietním prohřešku.

Co se přípravy týče, ta je jednoduchá. Smícháte jednu kávovou lžičku s 200 ml tekutiny (studená i horká voda). Denně byste neměli vypít více jak dva šálky. Ideální je dát si nápoj ráno namísto kávy (ale ne na lačno) či po obědě.Dále se může Thermojetics smíchat s větším množstvím vody. Dvě kávové lžičky rozmíchejte v 1,5 litru vody a pijte nápoj průběžně během dne, čímž potlačíte i pocity hladu.

Klady a zápory

KladyZápory
Chutná jako bylinný čaj.Cena je vysoká.
Pomáhá při redukci hmotnosti.Složení je takřka stejné jako u levnějších proteinových a bylinných nápojů.
Obsahuje kofein a dodává tím energii.

Další suplementy od Herbalife

Sice se naše recenze na Herbalife nezaměřuje na všechny produkty, které značka nabízí, alespoň je však vyjmenujeme. V programech se dále používají:

 • Formula 3 – proteinový doplněk v prášku obsahující sójový a syrovátkový protein, podporuje tvorbu svalové hmoty a má pozitivní účinky na zdravé kosti
 • Pražené sójové boby – zdravá svačinka na cesty s vysokým obsahem proteinů
 • Gurmánská rajčatová polévka – instantní svačina s bylinkami ze Středomoří s nízkým obsahem kalorií
 • Proteinové tyčinky – výživná svačinka s proteinem
 • Tyčinka Formula 1 Express – tyčinka obsahující veškeré nutriční hodnoty, jako má koktejl Herbalife F1, recenze však na tyto tyčinky ukazují, že lidé nejsou spokojeni s příliš umělou chutí
 • Instantní bylinný nápoj – nízkokalorický nápoj se zeleným a černým čajem
 • Thermo Complete – doplněk stravy s kofeinem pro získání energie a zlepšení soustředění
 • Bylinný nápoj z Aloe – bylinný koncentrát vyrobený ze šťávy listu Aloe vera (je i s příchutí mango)
 • Cell Activator – doplněk stravy bohatý na vitamín B a důležité minerály, mangan, měď a zinek, chrání buňky před oxidačním stresem

V neposlední řadě pod značkou Herbalife najdete produkty na cílenou výživou, energii, fitness a osobní péči.

Ukázka jídelníčku

Jak vypadá jídelníček na jeden den s Herbalife produkty?

 • Snídaně: čokoládový koktejl Herbalife s odtučněným mlékem, polovina banánu, doplněk stravy Formula 2, Cell Activator, Cell-U-Loss
 • Svačina: jedna plechovka tuňáka a malý salát s bylinkovým čajovým koncentrátem od Herbalife
 • Oběd: vanilkový koktejl Herbalife s odtučněným mlékem, polovina banánu, doplněk stravy Formula 2, Cell Activator, Cell-U-Loss
 • Svačina: jeden kus ovoce s bylinkovým čajovým koncentrátem
 • Večeře: grilované kuře se zeleninou a hnědou rýží, doplněk stravy Formula 2

Výhody Herbalife

Herbalife neslouží jen na podporu hubnutí a redukci hmotnosti, ale má i několik dalších výhod.

Příprava je snadná a komfortní, a proto se koktejlová směs doporučuje třeba zaneprázdněným lidem, kteří nemají čas dělat si svačinky a vařit.

Koktejly obsahují sójový protein, což je bílkovinný bylinný prášek získávaný ze sójových bobů. Podle některých výzkumů konzumace sójových bílkovin snižuje hladinu cholesterolu a riziko srdečních onemocnění.

Jestliže jste alergičtí na sójové či kravské mléko, Herbalife nabízí alternativní náhradu jídla vyrobenou z hrachu, rýže a sezamových proteinů.

Nevýhody Herbalife

Recenze na produkty Herbalife nejsou pokaždé pozitivní. Přípravky mají i své nevýhody.

Koktejlová náhrada jídla se vyrábí z průmyslově zpracovaných složek, jako jsou proteinové izoláty, cukry, vlákna, syntetické vitamíny, umělé příchutě a emulgátory. Obsahují celou řadu přidaných vitamínů a minerálů, které mají nahradit živiny získávané z běžné stravy.

Koktejly obsahují také spoustu cukru, především fruktózy.

Obecně se doporučuje získávat živiny z neprůmyslově zpracovaných potravin, jako jsou vysoce kvalitní bílkoviny, ovoce, zelenina, celá zrna či zdravé tuky.

Spousta lidí si stěžuje na pocit hladu. Přestože výrobce uvádí, že koktejly a další doplňky potlačují pocit hladu, i tak se objevuje. Koktejly totiž neobsahují dostatek kalorií a prostě nepředstavují skutečné jídlo. Chce to mít silnou vůli, abyste si ještě nedali něco jiného.

Kamenem úrazu je i cena, která se šplhá do tisíců korun.

Bylinné doplňky mohou způsobit poškození jater. Je tedy důležité sledovat i příznaky nežádoucích účinků, neboť se opravdu mohou objevit.

Hubnoucí programy od Herbalife nejsou vhodné pro každého. Je potřeba si dávat pozor především v případě, jestli máte alergii na složky obsažené v koktejlech či dalších doplňcích stravy.

Často kladené otázky

S přípravky Herbalife je spojena celá řada otázek, a proto jsme pro vás připravily ty nejčastější.

⚡ Jaké produkty se doporučují na hubnutí?

Pokud chcete redukovat svou hmotnost, tak se nejprve doporučuje detoxikace organismu, aby se z těla odplavily škodlivé látky z trávicího traktu. Poté je vhodné koupit klasickou buněčnou výživu F1-F5 obsahující všechny potřebné produkty pro hubnutí. Dále si kupte Thermojetics na podporu spalování tuků. Při cvičení používejte proteinový doplněk PPP a kupte si i výrobek podporující metabolismus Cell Activator.

⚡ Jak by se měl koktejl F1 pít?

Jedna porce koktejlové směsi nahradí jedno denní jídlo, ideálně snídani. Při redukční dietě nahraďte alespoň dvě denní jídla koktejlem a upravte si jídelníček. Jedno balení koktejlu vám vyjde na měsíc.

⚡ Stačí Thermojetics, aby bylo dosaženo redukce hmotnosti?

Pokud chcete pít pouze bylinný instantní nápoj Thermojetics, je nezbytné dodržovat předepsaný stravovací režim, jenž dostanete k danému produktu.

⚡ Je koktejl F1 vhodný i pro kojící a těhotné ženy?

U výrobků je sice uvedeno, že nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy, ovšem složením nijak kojícím ženám neublíží. Kojící maminky by však neměly užívat Thermojetics.

⚡ Je vhodný Thermojetics při zvýšeném tlaku?

V případě vysokého tlaku je dobré konzultovat to se svým ošetřujícím lékařem.

⚡ Jak dlouho se dají přípravky užívat?

Buněčnou výživu můžete užívat klidně i několik měsíců, než nedosáhnete optimální váhy.

Vyhodnocení recenze na Herbalife

Jaký je tedy závěr?

Jaké jsou na Herbalife recenze?

Z mého vlastního pohledu je hubnutí pomocí Herbalife účinné. Opravdu člověk zhubne spoustu kilogramů, ale je to způsobeno tím, že sníží příjem kalorií a upraví jídelníček. Jsem přesvědčená, že k redukci hmotnosti by došlo jen pouhou úpravou jídelníčku, ovšem nebylo by tak rapidní jako s Herbalife.

Já jsem zhubla 17 kilogramů. Zpočátku byl úbytek opravdu rychlý, nicméně po čtyřech měsících mi už koktejly přestaly chutnat. Herbalife je opravdu drahá záležitost. Doplňky stravy vyjdou na tisíce korun a když k tomu připočítáte ještě další jídlo, které musíte během dne jíst, tak měsíčně „projíte“ opravdu hodně.

Doporučuji, nebo nedoporučuji Herbalife? To je otázka, na kterou odpověď nemám. Jestli jste zastánci koktejlových výživ, za zkoušku určitě stojí, koktejly jsou zpočátku chutné, lepší než od ostatních značek.

Já osobně jsem jo-jo efekt nedostala, ale dodržuji i nadále zdravou stravu. Po vysazení koktejlů jsem přibrala jen dva kilogramy, a potom jsem je zhubla opět znovu, a to i bez Herbalife.

V následující přehledné tabulce se můžete podívat na výhody a nevýhody přípravku: 

VýhodyNevýhody
Zrychluje metabolismusVysoká cena
Zpočátku jsou koktejly chutnéPocit hladu
Podporuje hubnutíPotřeba upravit jídelníček
Příjemná změna ve stravováníProdukty obsahují cukr
Různé příchutě koktejlů

Sdílejte svým přátelům:

Michaela Škubáková

Michaela Škubáková

Jako nadšenec do vaření se zajímám i o různé způsoby stravování. Sama se snažím stravovat nízkosacharidově. Ve volném čase cvičím kruhové tréninky. Baví mě psát o cvičením a také o jídle. Změňte i vy svůj životní styl, vaše tělo vám poděkuje. Inspirujte se v mých článcích, jak na to. :-)