V období klimakteria pomáhá GS Merilin Harmony. Zkušenosti lidí vypadají dobře

Pro ženu je klimakterium jedno z nejdůležitějších období v životě.

Po zhruba 45. roku života přestávají vaječníky produkovat estrogeny a progestiny.

Postupně vymizí i menstruace.

Přechod, respektive menopauzu doprovází i nepříjemnosti jako návaly horka, podráždění, neklidný spánek a podobně.

Ideální je zvolit v tomto období doplněk stravy, jenž pomáhá se s tímto obdobím vyrovnat.

Jaké jsou na GS Merilin Harmony recenze?

Co všechno produkt obsahuje?

Právě na to se podíváme v následujících řádcích.

Základní fakta

O menopauze se mluví v okamžiku, kdy žena nedostala menstruaci 12 po sobě jdoucích měsíců a již nemůže přirozeně otěhotnět. Období klimakteria zpravidla začíná mezi 45. a 55. rokem života, ale přechod se může spustit i dříve, případně později.

Příznaky nejsou zrovna dvakrát příjemné. Dostaví se většinou návaly horka, může dojít i k přibírání na hmotnosti. Většina žen nepotřebuje lékařské ošetření.

První příznaky menopauzy se začínají projevovat asi čtyři roky předtím, než vůbec přechod nastane. Příznaky navíc i přetrvávají asi další čtyři roky poté, co má žena poslední menstruaci.

Existuje spousta faktorů, které pomáhají určit, kdy menopauza začne, včetně genetiky a stavu vaječníků.

Ještě se setkáte s termínem perimenopauza, což je období před menopauzou. Znamená to, že se hormony začínají měnit a připravovat na klimakterium. U některých žen nastává perimenopauza po 40. roku života, jiné ženy ji přeskočí a vstoupí přímo do menopauzy.

Pro zmírnění příznaků se používají různé doplňky stravy, které je možné užívat i dlouhodobě.

https://youtu.be/Pte0KcceYTs

Jedním z nich je právě GS Merilin Harmony.

Produkt byl vyvinutý ve spolupráci s gynekologickými odborníky a na základě různých výzkumů, jež se zaměřovaly na potřeby žen v klimakteriu.

Přípravek obsahuje vysoce účinné složky udržující fyzickou i psychickou pohodu v přechodu. Určený je pro ženy, které chtějí zůstat svěží i v tomto náročném čase. GS Merilin Harmony je ideální alternativou pro ženy, jež nechtějí, případně z jakéhokoliv důvodu nemohou užívat hormony.

Složení

GS Merilin Harmony 90+90 tobolek je nehormonální přírodní přípravek, jehož užívání je naprosto bezpečné. Ve složení je kombinace extraktů ploštičníku a třezalky, vápníku a vitaminu D3. Všechny uvedené složky jsou v období klimakteria doporučované.

V 1 tobolce je složení následující:

Ploštičník hroznatý20 mg
Třezalka tečkovaná150 mg
Vitamin D310 μg
Vápník250 mg

Výrobek neobsahuje lepek, cukr a laktózu, takže je vhodný i pro ženy, jež mají alergii na lepek.

Ploštičník hroznatý

Ploštičník hroznatýRostlina pochází ze západní části Severní Ameriky. Používá se už po staletí pro řešení ženských zdravotních problémů. Ploštičník hroznatý můžete znát i pod přezdívkou černý hadí kořen, který se suší a drtí pak na prášek. Obsahuje fytoestrogeny, jež se v trávicím systému proměňují na látky s estrogenním účinkem. Přispívá k potlačení návalů horka, pomáhá v prevenci rakoviny prsu a může napravit i na nepravidelnou menstruaci či tlumit křeče při menstruaci.

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovanáPřírodní antibiotikum se používá v lidovém léčitelství od starověku. Třezalka tečkovaná se doporučuje lidem, kteří trpí nespavostí, úzkostmi, stresem a depresemi. Vyznačuje se uklidňujícími účinky, pomáhá při žaludeční neuróze a má pozitivní dopad na játra, žlučník, močové cesty a podobně. Působí protizánětlivě a antibioticky. Slouží také k ošetření otoků či ekzémů a hemeroidů. Pomáhá stabilizovat hormonální výkyvy.

Vitamin D3

Vitamin D3Vitamín D3 napomáhá vstřebávání vápníku, ale nový výzkum ukazuje, že vitamín D3 hraje také roli v kardiovaskulárních funkcích a podporuje zdravou zánětlivou reakci. Stejně tak je důležitý k využití vápníku a fosforu v organismu.

Vápník

VápníkVápník přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a normální funkci svalů. Vápník také přispívá k normální neurotransmisi, normální funkci trávicích enzymů a hraje roli v procesu dělení a specializace buněk. Potřebný je i pro udržení normálních kostí. Při nedostatku se dostaví osteoporóza, a to jak u starších osob, tak i u žen po menopauze. Právě z daného důvodu je důležité vápník i během klimakteria doplňovat.

Pro koho je GS Merilin Harmony vhodný?

Výživový doplněk je nehormonální alternativa pro ženy, které nechtějí anebo nemohou užívat hormony. Vyznačuje se poměrně vysokým účinkem, přičemž spousta žen si pochvaluje, že opravdu odezněly projevy menopauzy, ovšem na GS Merilin Harmony recenze máme uvedené až níže.

Produkt vyhledávají ženy, které chtějí:

 • zlepšit fyzickou a psychickou pohodu během klimakteria,
 • nechtějí užívat hormonální léky a preferují spíše přírodní cestu,
 • užívat doplněk stravy dlouhodobě,
 • udržet si svou tělesnou hmotnost a nepřibírat,
 • mít v pořádku křečové žíly, které se běžně během přechodu objevují.

Výrobce doporučuje svůj preparát také ženám, jež sice ještě mají pravidelnou menstruaci, ale už se u nich začínají projevovat nějaké příznaky menopauzy.

Způsob užívání a dávkování

Balení obsahuje 90 tobolek.

Pokud však chcete koupit GS Merilin Harmony co nejlevněji, hledejte akci 90 + 90 tobolek zdarma. Vydrží vám tak na půl roku. 

Pravidelně užívejte 1 tobolku denně. Spolkněte ji celou a zapijte ji dostatečným množstvím vody. Výrobce doporučuje užívat přípravek alespoň 2 měsíce, aby se dostavily jeho správné účinky a odezněly projevy menopauzy. 

Příznivý efekt produktu očekávejte nejdříve po 4 až 6 týdnech pravidelného užívání.

V období klimakteria nezapomínejte ani na preventivní gynekologické prohlídky, které by měly být v rozestupu 6 měsíců.

Přípravek se nesmí užívat, pokud máte podezření na jaterní onemocnění. Ideální je to potom konzultovat s lékařem.

GS Merilin Harmony není určen dětem, těhotným a kojícím ženám. Jelikož se jedná o doplněk stravy, není její pestrou náhradou. Uchovávat by se měl v suchu při teplotě v rozmezí od 10 do 25 °C.

Zkušenosti lidí s GS Merilin

Jaké se vedou o GS Merilin Harmony diskuze na internetu? Zkušenosti se různí, ale ve většině případů jsou vskutku pozitivní. Sice sama nemám osobní zkušenost s tímto produktem, neboť u mě ještě nenastalo období klimakteria, ovšem prošla jsem spoustu recenzí a diskuzí o tomto přípravku. Spousta žen si ho pochvaluje, že opravdu vymizely některé nepříjemné projevy přechodu, především návaly horka, bolesti hlavy a podobně.

Samozřejmě najdou se i negativní recenze, nicméně je nezbytné počítat s tím, že každý doplněk stravy na každého člověka působí jinak.

Nenarazila jsem ani na nějaké nežádoucí účinky, a proto se domnívám, že jelikož se jedná o tobolky složené z bylinek, tak nežádoucí účinky nejsou, případně jen velice výjimečně.

Jak vypadá celkové hodnocení uživatelů. Přečtěte si to sami.

Osobní zkušenosti lidí s GS Merilin Harmony
Zdroj: Heureka.cz

Některé ženy užívají potravinový doplněk opravdu dlouho, dokonce i deset let, a jsou nadmíru spokojené. Pochvalují si, že na příznaky vskutku pomáhá.

Uživatelské recenze na GS Merilin Harmony
Zdroj: Heureka.cz

Vedlejší účinky produkt nemá. Zákaznice nemají žádný problém s výživovým doplňkem, a naopak jim do života přináší jen samé benefity.

Ukázka, že jsou lidé s GS Merilin Harmony spokojení
Zdroj: Heureka.cz

I cena je pro mnohé přijatelná. Sice zpočátku dáte více peněz, ale když si přepočítáte, že vám GS Merilin Harmony vydrží půl roku.

Ukázkové recenze týkající se GS Merilin Harmony
Zdroj: Heureka.cz

Často kladené otázky

Zajímá vás, jak dlouhou užívat GS Merilin Harmony? Chtěli byste vědět, k čemu účinné složky pomáhají? Odpovědi na nejčastěji kladené otázky jsme vám shrnuli do následujících řádků.

⚡ Co je to GS Merilin Harmony?

Jedná se o nehormonální přípravek, který je určen ženám v období klimakteria.

⚡ Jaké výhody výrobek má?

Jelikož neobsahuje hormony, je možné ho užívat dlouhodobě. Vápník, jenž je v GS Merilin Harmony obsažen, je potřebný pro pevné kosti.

⚡ Jak dlouho se dá doplněk užívat?

Klidně i dlouhodobě, některé ženy je berou několik let.

⚡ Jak přípravek užívat?

Denně si dávejte 1 tobolku a zapijte ji dostatečným množstvím tekutin.

Vyhodnocení recenze GS Merilin Harmony

Pokud se u vás začaly objevovat první příznaky menopauzy, je nejvyšší čas začít užívat nějaké podpůrné doplňky stravy, s nimiž budete po psychické i fyzické stránce naprosto v pohodě. Podle mě je GS Merilin Harmony správnou volbou. Velice mě zaujalo tolik pozitivních recenzí a zkušeností žen. Stejně tak mě přesvědčilo, že některé ženy užívají přípravek i několik let.

Zajímá vás cena? Záleží na konkrétním e-shopu, ovšem na Heureka.cz začíná na 709 korunách za dvojité balení se 180 tobolkami, které vám vydrží na půl roku.

Výhody a nevýhody jsem vám shrnula ještě do následující tabulky:  

KladyZápory
Přijatelná cenaŽádné
Je pro ženy v menopauze
Opravdu funguje
Neobsahuje hormony
Je na čistě přírodní bázi
Obsahuje významné bylinky

Další informace o menopauze

Přechod je u každé ženy jedinečný. Příznaky jsou závažnější zejména v okamžiku, kdy se menopauza objeví náhle či příliš brzy.

Vaječníky ovlivňují rakovina a hysterektomie, životní styl (kouření) a podobně. Špatná životospráva zvyšuje intenzitu a projevy symptomů.

Perimenopauza má následující příznaky:

 • méně častá menstruace,
 • těžší či lehčí období,
 • vasomotorické příznaky (návaly horka, noční pocení).

Odhaduje se, že 75 % žen trpí návaly horka i během klimakteria.

Příznaky menopauzy jsou následující:

 • nespavost,
 • přibývání na váze,
 • deprese,
 • úzkost,
 • špatné soustředění,
 • problémy s pamětí,
 • snížené libido,
 • častější močení,
 • suchá kůže, ústa i oči,
 • bolavá a citlivá ňadra,
 • bolesti hlavy,
 • infekce močových cest,
 • bolestivé a ztuhlé klouby,
 • špatné kosti,
 • ztráta vlasů,
 • růst chloupků na jiných částech těla (obličej, krk, hrudník, horní část zad).

Komplikace

Objevit se mohou i různé komplikace, jako jsou vulvovaginální atrofie, dyspareunie či bolestivý pohlavní styk, pomalejší metabolické funkce, osteoporóza či slabší kosti, nálada a náhlé emoční změny, šedý zákal, periodontální nemoc, únik moči, onemocnění srdce a cév.

Proč dochází k menopauze?

Přechod je přirozený proces, k němuž dochází v okamžiku, kdy vaječníky produkují méně reprodukčních hormonů. Tělo začíná procházet několika změnami, protože se sníží hladina estrogenu, progesteronu a testosteronu.

Jednou z nejvýznamnějších změn je ztráta aktivních folikulů vaječníků. Ovariální folikuly jsou struktury, jež produkují a uvolňují vajíčka z vaječníkové stěny, což umožňuje menstruaci a plodnost.

Většina žen si nejprve všimne toho, že menstruace už není tak častá, nebo konzistence krve je úplně jiná. Objevit se může i mírné krvácení mimo cyklus. V některých případech nastává přechod kvůli nějakému poranění či chirurgickému odstranění vaječníků.

Jak se přechod diagnostikuje?

Pokud máte příznaky menopauzy, máte méně než 45 let, je lepší se poradit s gynekologem. provede vám krevní testy, na jejichž základě zjistí hladinu některých hormonů v krvi. Někdy se provádí také testy funkce štítné žlázy, krevního lipidového profilu, jaterní testy, testy funkce ledvin a testy na testosteron, progesteron, prolaktin a estradiol.

Jak zvládnout menopauzu?

Ještě pro vás máme několik tipů, jak přirozeně zmírnit příznaky přechodu a jak změnit životní styl. Stejně tak vám představíme alternativní způsoby léčby.

Návaly horka

Udržujte v ložnici chlad. Používejte tenké přikrývky. Zvažte také ochranu matrace nepromokavou plachtou, protože se budete v noci hodně potit. Ideální je pořídit si do ložnice ventilátor, který vás ochladí, když se dostaví návaly horka.

Cvičení

Snižte svůj denní příjem kalorií o 400 až 600 kalorií, protože v období klimakteria budete mít sklony k přibírání na váze. Cvičte pravidelně, alespoň 20 až 30 minut denně. Zvýšíte tím svou energii, podpoříte lepší noční spánek, zlepšíte si náladu a celkově budete více v pohodě.

Podělte se o své potřeby

Klidně choďte k terapeutovi či psychologovi, abyste se naučili bojovat s depresemi, úzkostmi, smutkem a nespavostí. Lépe přijmete změny, které se ve vašem životě momentálně dějí. Informujte i své rodinné příslušníky, že procházíte obdobím menopauzy, aby počítali s výkyvy nálad.

Strava

Užívejte doplňky stravy obsahující vápník, vitamín D a hořčík. Snížíte tím riziko osteoporózy a zlepšíte i energii či spánek.

Relaxace

Vyzkoušejte některou z relaxačních technik, jako jsou jógy, rozjímání, hluboké dýchání.

Péče o pokožku

Používejte hydratační krémy na pokožku, protože vaše kůže bude nyní více vysušená. Vyhněte se příliš častému koupání a plavání.

Kouření a alkohol

Přestaňte kouřit a vyhněte se i pasivnímu kouření. Cigarety totiž zhoršují příznaky přechodu. Omezte ještě i alkohol, který by mohl způsobit další zdravotní problémy.

Další prostředky

Některé studie uvádějí, že je dobré užívat bylinné léky na menopauzální symptomy. Příznaky mohou zmírnit složky jako sója, vitamín E, melatonin, lněné semínko či isoflavon.

Udělejte tedy pro své tělo maximum. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, určitě navštivte svého gynekologa, který vám pomůže s překonáním tohoto těžkého životního období. Klimakterium je pro mnohé ženy deprimující, ovšem dá se zvládnout, pokud se žena k tomu postaví čelem.

X