Jaké jsou zkušenosti lidí s produktem Forfemina slim? Recenze v našem článku vám napoví

Potřebujete se zbavit přebytečné vody v těle?

Chcete dostat pod kontrolu svou tělesnou hmotnost?

Hledáte však doplněk stravy na čistě přírodní bázi?

Velice vyhledávaným pomocníkem je přípravek Naturprodukt Forfemina Slim.

Obsahuje přírodní extrakty, podporuje vylučování vody, pomáhá udržet zdravou váhu.

Jaké jsou na Forfemina Slim recenze?

Opravdu funguje tak, jak výrobce slibuje?

Základní fakta

Pokud se v těle hromadí přebytečné tekutiny, nastává zadržování vody.

Zadržování vody je známé i jako retence tekutin (otoky) a dochází k němu v oběhovém systému nebo uvnitř tkání a dutin. Způsobuje otoky rukou, nohou i kotníků.

Existuje hned několik důvodů, proč nastává zadržování vody, naštěstí však mnohé z nich nejsou závažné.

U některých žen způsobuje retenci tekutin těhotenství, někdy i menstruace.

Dalšími příčinami jsou fyzická neaktivita i závažné zdravotní onemocnění jako onemocnění ledvin či srdeční selhání. V okamžiku, kdy se objeví náhlé či nepřiměřené zadržování vody, vyhledejte lékařskou pomoc.

Další důvody zadržování vody:

 • špatná životospráva
 • konzumace velkého množství soli
 • nedostatečné množství bílkovin
 • konzumace některých léků (antidepresiva či antikoncepce)
 • dlouhodobé stání
 • některé alergie
 • těhotenství
 • menstruace (premenstruační syndrom)

Pokud je však otok mírný, pravděpodobně se nejedná o nic vážného. Se zadržováním vody se dá bojovat, stačí vědět, jak na to.

Jednou z možností je užívat doplňky stravy určené přímo na odvodnění, přičemž jedním z nich je také Naturprodukt Forfemina Slim.

Cítíte se otekle? Oblečení, které jste doposud běžně oblékali, je vám malé? Stoupá vám také tělesná hmotnost? Příčinou nemusí být to, že se vám vytvářejí tukové zásoby, často za tyto neduhy může přebytečná voda v těle.

Sice je tělo tvořeno z velké části vodou, ovšem nadměrně zadržování tekutin je nepříjemné.

Jaké jsou na zmíněný produkt Naturprodukt Forfemina Slim recenze? Uživatelé si pochvalují především složení, jež dokáže ulevit od otoků. Kombinace jednotlivých složek zrychluje metabolismus a odplavuje z těla škodlivé toxiny.

Přirozeně odstraní přebytečnou vodu a pomůže vám udržet zdravou tělesnou hmotnost. Výsledky budou viditelnější a udržitelnější v okamžiku, kdy změníte i svou životosprávu, začnete jíst zdravě a pravidelně sportovat.

Složení

V přípravku se nachází extrakt z kopřivy, hořký pomeranč, brusinkový prášek, prášek z jablečného octa, černý pepř, chrom a zinek. Jedná se o kapsle, přičemž v jedné kapsli je následující množství jednotlivých složek:

Hořký pomeranč50 mg
Brusinka velkoplodá40 mg
Kopřiva dvoudomá25 mg
Jablečný ocet25 mg
Zinek6 mg
Černý pepř5 mg
Chrom20 µg

Přídavnými látkami v kapslích jsou mikrokrystalická celulóza (plnidlo), oxid křemičitý, stearan hořečnatý (protispékavé látky), želatina (obal kapsle), oxid titaničitý (E171 – barvivo).

Brusinka velkoplodá

Brusinka velkoplodáVaccinium macrocarpon, česky brusinka velkoplodá, je malý keřík s větvičkami dlouhými až jeden metr. Rostlina pochází ze severní Ameriky, kde se používá od pradávna, přičemž její účinky využívaly už původní obyvatelé světadílu, tedy Indiáni. Postupně se rozšířila do celého světa, včetně Evropy. Obsahuje glykosid zvaný arbutin, jenž se v organismu štěpí na hydrochinon a v případě alkalické moči prochází urologickým traktem. Pomáhá odstraňovat mikroorganismy a je silný antioxidant.

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomáUrtica dioica, česky kopřiva dvoudomá, patří mezi tuzemské nejlepší léčivé rostliny. Rostlina je léčivá celá, a to od oddenku přes stonky až po listy či květy a semínka. Odstraňuje močové a ledvinové kameny, pomáhá v případě menstruačních křečích, detoxikuje organismus a čistí krev, podporuje funkci slinivky břišní, snižuje hladinu krevního cukru, pomáhá při zánětu močových cest. Odplavuje škodlivé toxiny z těla pryč a má celkově pozitivní vliv na játra a střeva.

Hořký pomeranč

Hořký pomerančCitrus aurantium, neboli pomerančovník hořký, se vyznačuje bílými květy a oranžovými plody. Používá se v tradiční čínské medicíně. Díky obsahu synefrinu se hořký pomeranč používá ke zlepšení metabolismu a celkové kontrole tělesné hmotnosti. Čaj z pomerančovníku divokého je vhodný k detoxikaci a posílení celého organismu.

Pepř černý

Černý pepřČerný pepř zlepšuje vstřebávání živin, povzbuzuje trávení, odstraňuje plynatost a je skvělým pomocníkem při snižování váhy. Obsahuje totiž látky, jež podporují spalování tuků. Pepř má také antioxidační účinky a působí jako antidepresivum. Funguje protizánětlivě a přináší fyzickou výdrž.

Jablečný ocet

Jablečný ocetJablečný ocet má příznivé účinky na látkovou přeměnu. Jedná se o silný antioxidant, jenž dokáže odbourávat škodlivé toxiny a odplavovat je z těla ven. Pomáhá také s trávením, zmírňuje chuť k jídlu a přispívá k odbourávání tuků.

Zinek

ZinekSíran zinečnatý, neboli zinek, napomáhá správné syntéze bílkovin a udržuje zdravé vlasy či nehty. Stejně tak zajišťuje normální metabolismus mastných kyselin, sacharidů či makronutrientů.

Pro koho je Forfemina Slim vhodný?

Doplněk stravy Forfemina Slim je určen pouze dospělým lidem (mužům i ženám), kteří mají občasné problémy se zavodněním a chtějí tak podstoupit důkladnou detoxikaci organismu.

Svým složením:

 • pomáhá při odvodnění organismu a odstraňování přebytečné vody z těla,
 • podporuje detoxikaci organismu a odplavování toxických škodlivin,
 • brání vzniku otoků dolních končetin.

Doplněk stravy užívají hlavně dospělé ženy, jež trpí nadměrným zadržováním vody a otékáním končetin. Stejně tak se doporučuje i jedincům se zpomaleným metabolismem či nadváhou. Forfemina Slim totiž pomůže i s redukcí tělesné hmotnosti.

Způsob užívání a dávkování

V jednom balení je 60 kapslí.

Doporučené dávkování je dvakrát denně jedna kapsle. Vždy kapsli zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Pozor, neužívejte dvě kapsle najednou, rozdělte si je do dvou dávek, například ráno a odpoledne.

Jedno balení při dodržení předepsaného dávkování vydrží jeden měsíc.

Předtím, než si dáte kapsli, ani krátce potom nepijte kávu.

Doplněk stravy není náhradou pestré stravy. Určen není ani pro děti a těhotné či kojící ženy.

Nejsou známy negativní projevy spojené s užíváním tohoto přípravku, ovšem vyhnout byste se mu měli, jestli máte alergii na některou ze složek obsažených ve výrobku.

Uživatelské recenze a zkušenosti s Forfemina slim

Prozradit můžeme, že jsou jak pozitivní, tak i negativní, což vás zřejmě nepřekvapuje, protože je to tak u každého produktu. Zatímco někdo spokojený je, u někoho se výsledky nedostaví.

Negativní recenze pramení zejména z vysokých očekávání. Spousta lidí si totiž myslí, že stačí užívat potravinový doplněk na hubnutí, ležet na gauči, a tím se začne přebytečný tuk sám vytrácet.

Přitom přípravek se tak vůbec neprezentuje. Výrobce uvádí, že kapsle pomáhají s odvodněním a detoxikací organismu, což potvrzují i mnohé recenze.

Nežádoucí účinky nemá žádné, alespoň uživatelé si na žádné nestěžovali.

Jak tedy vypadá celkové hodnocení uživatelů? Přečtěte si to sami.

Recenze na doplněk stravy Forfemina Slim
Zdroj: Heureka.cz

Jak už jsem vysvětlovala v předchozích řádcích, přípravek není určen primárně na hubnutí, což někteří uživatelé nepochopili, a potom si stěžovali na to, že po něm nezhubli.

Recenze na doplněk stravy Forfemina Slim
Zdroj: Heureka.cz

Celkově jsou lidé spokojeni a Forfemina Slim opravdu funguje, co se odvodnění a odstranění přebytečných tekutin z těla týče. Zaznamenali také menší otoky, případně i jejich vymizení.

Zkušenosti s přípravkem Forfemina Slim
Zdroj: Heureka.cz

Někomu pomáhá, někomu však ne. Každé tělo reaguje na látky jinak, a proto je nezbytné počítat i s tím, že někdy na vás doplněk stravy nezapůsobí tak, jak na někoho jiného. 

Recenze na Naturprodukt Forfemina Slim
Zdroj: Heureka.cz

Často kladené otázky

Zajímá vás, jak dlouho užívat Forfemina Slim? Chtěli byste vědět, k čemu jeho účinné složky pomáhají? Odpovědi na nejčastější otázky najdete v následujících řádcích.

⚡ K čemu pomáhají složky obsažené v doplňku stravy?

Forfemina Slim slouží k přirozenému odstranění přebytečné vody, udržení optimální tělesné hmotnosti, detoxikaci a zrychlení metabolismus.

⚡ Je nezbytné držet dietu a sportovat?

Výrobce doporučuje pohybovou aktivitu a kombinaci potravinového doplňku se zdravým stravováním. Ideální je konzumovat potraviny podporující eliminaci tělních tekutin, čímž se docílí rychlejšího a efektivnějšího výsledku.

⚡ Užívají Forfemina Slim ženy i muži?

Doplněk stravy Naturprodukt Forfemina Slim mohou užívat obě pohlaví, ovšem nejčastěji se jedná o ženy, které mají zpravidla větší problém se zavodňováním než muži.

⚡ Kdy dochází k zadržování vody?

Zpravidla za to může špatná životospráva, někdy i těhotenství, některé léky, menstruace, dlouhodobé stání, alergické reakce či teplé počasí a úžeh.

Vyhodnocení recenze Forfemina Slim

Pokud máte problém s nadměrným zadržováním vody v těle a zavodněním organismu nebo hledáte způsob, jak účinně detoxikovat, tak by vám produkt Forfemina Slim mohl pomoci. A to především na základě pozitivních recenzí od ostatních uživatelů.

Jaká je u Forfemina Slim cena? Samozřejmě záleží na konkrétním e-shopu, nicméně na Heureka.cz začíná cena na 159 korunách za balení se 60 kapslemi.

Výhody a nevýhody jsme vám shrnuli ještě do následující tabulky:

KladyZápory
Odvodňuje organismusNení určený primárně k hubnutí
Detoxikuje Výsledky jsou individuální
Odplavuje škodlivé toxiny z těla ven
Cena je nízká
Zrychluje metabolismus

Jak podpořit odvodnění organismu?

Doplňky stravy sice pomáhají s odvodněním, ovšem je možné tento proces podpořit i dalšími kroky. Zkuste tedy ještě k výše zmíněnému doplňku dodržovat následující jednoduchá pravidla.

Solte méně

Sůl tvoří sodík a chlorid. Sodík se váže na vodu v těle a pomáhá udržovat rovnováhu tekutin uvnitř i vně buněk. Pokud jíte často jídla s vysokým obsahem soli, jako jsou průmyslově zpracované potraviny, tělo může více zadržovat vodu. Snažte se snížit příjem sodíku, tedy méně solte.

Zvyšte příjem hořčíku

Hořčík je velice důležitý minerál. Ve skutečnosti se podílí na více než 300 enzymatických reakcích, které udržují správné fungování těla. Pokud zvýšíte příjem hořčíku, snížíte tím zadržování vody v těle. Dobrým zdrojem hořčíku jsou ořechy, celá zrna, hořká čokoláda či listová zelená zelenina.

Zvyšte příjem vitamínu B6

Vitamín B6 je důležitý pro tvorbu červených krvinek a slouží k dalším funkcím v těle. Bylo prokázáno, že vitamín B6 zabraňuje zavodňování organismu u žen s premenstruačním syndromem. Potravinami bohaté na vitamín B6 jsou banány, brambory, ořechy i maso.

Jezte více potravin bohatých na draslík

Draslík je minerál plnící několik důležitých funkcí, například pomáhá vysílat elektrické signály, jež udržují tělo v chodu. Prospívá také srdci. Draslík snižuje zadržování vody dvěma způsoby, a to snižováním hladiny sodíku a zvyšováním produkce moči. Draslík obsahují zejména banány, avokádo a rajčata.

Konzumujte pampelišku

Pampeliška je bylina, která se v lidovém léčitelství používá už dlouho jako přírodní diuretikum. Znamená to tedy, že zadržování vody zabraňuje tím, že vás nutí více močit.

Vyhněte se rafinovaným sacharidům

Příjem rafinovaných sacharidů vede k rychlému zvýšení hladiny cukru v krvi a hladiny inzulínu. Vysoká hladina inzulínu způsobuje, že tělo zadržuje více sodíku, a tím pádem v těle zůstanou přebytečné tekutiny. Rafinovanými sacharidy jsou zpracované cukry a zrna, jako jsou stolní cukr či bílá mouka.

Sdílejte svým přátelům:

Michaela Škubáková

Michaela Škubáková

Jako nadšenec do vaření se zajímám i o různé způsoby stravování. Sama se snažím stravovat nízkosacharidově. Ve volném čase cvičím kruhové tréninky. Baví mě psát o cvičením a také o jídle. Změňte i vy svůj životní styl, vaše tělo vám poděkuje. Inspirujte se v mých článcích, jak na to. :-)