Zkušenosti lidí s 5 denní proteinovou dietu Good Nature Express Diet. Jak si vede?

Good Nature Express Diet – 5denní proteinová dieta je speciálně sestavený jídelníček.

Během pěti dnů konzumujete pouze instantní hyperproteinová jídla, takže se jedná o plnou náhradu stravy.

Účelem proteinové, respektive ketonové diety je redukovat tělesnou hmotnost a nastartovat metabolismus.

Výrobce uvádí, že je tento způsob účinný a jednoduchý.

Opravdu však dieta funguje tak, jak výrobce slibuje?

Přečtěte si recenze a osobní zkušenosti.

Základní fakta

S hubnutím jsou většinou spojeny doplňky stravy v podobě tobolek, ovšem tentokrát se sada Express Diet skládá z 20 instantních jídel. V podstatě jsou to jídla v prášku, která jsou bohatá na proteiny.

Výrobce vám nastavuje i jídelníček, přičemž během dne si připravujete 4 instantní jídla, takže vám Express Dieta vydrží celých pět dnů.

Ve složení pokrmů je snížený obsah tuků a sacharidů. Velkou výhodou je, že se ve složení nenachází lepek či glutaman sodný, což jsou naprosto běžné složky instantních potravin. Jak lepek, tak i glutaman sodný mají totiž negativní dopad na hubnutí, tudíž by bylo nelogické zařadit tyto látky do jídel redukční diety.

Velice důležitým bodem ve složení jsou jednoznačně bílkoviny. V jídlech jsou kvalitní rostlinné a mléčné proteiny i vláknina.

Podle výrobce by se měly výsledky dostavit poměrně rychle. Úbytek na váze poznáte už během těchto pěti dnů, protože minimalizujete příjem sacharidů, tuků a energie.

Jídelníček je nastaven tak, abyste denně přijali pouze 850 kalorií. Přitom vám však připravené instantní jídlo poskytne všechny důležité látky, které potřebuje vaše tělo a které jsou u běžné stravy obsahující 2 000 kalorií.

Snížením sacharidů na minimum dochází k výrazné metabolické změně, kterou můžete znát jako ketózu. Znamená to, že tělo začne jako hlavní zdroj energie využívat uložený tuk, zatímco při běžném stravování bývají prvotním zdrojem energie sacharidy.

Protože vám Express Diet 5denní ketonová dieta zajistí přísun kvalitních bílkovin, nepřicházíte o svalovou hmotu, pouze o přebytečné tukové zásoby.

CO JE TO KETÓZA? Jedná se o přirozený metabolický stav. Do ketózy se dostanete dodržováním ketogenní stravy s velice nízkým obsahem sacharidů. Ketogenní strava vám pomůže zhubnout. Z krátkodobého hlediska můžete zhubnout velice rychle, protože se sníží zásoby glykogenu a vody v těle. Z dlouhodobého hlediska potlačí vaši chuť k jídlu, což vede i k nižšímu příjmu kalorií.

Obsah balení

V jedné sadě najdete celkem 20 instantních hyperproteinových jídel, které si rozdělíte po 4 jídlech do pěti dnů.

Jedná se konkrétně o následující pokrmy:

 • 2 ks rajčatová polévka
 • 3 ks sýrová polévka
 • 2 ks žampionová polévka
 • 3 ks kuřecí polévka
 • 3 ks jablečno-skořicová kaše
 • 2 ks vanilkovo-malinová kaše
 • 3 ks čokoládovo-malinový koktejl
 • 2 ks jahodové smoothie

Rajčatová polévka

Rajčatová polévkaInstantní rajčatová polévka je charakteristická vysokým obsahem proteinů, je hustá a krémová. Z jednoho talířku snadno připravíte plnou misku, takže nebudete hned hladoví. Ve složení jsou sušená rajčata o dochucení se starají bazalka a oregano.

Sýrová polévka

Sýrová polévkaV sýrové polévce najdete nejen spoustu proteinů, ale dokonce i 11 % sýra, který zvýrazňuje chuť polévky. V prášku jsou pouze kvalitní suroviny, žádný glutaman sodný, chemická dochucovadla či takzvaná „éčka“.

Žampionová polévka

Žampionová polévkaPříznivci žampionů si na polévce pochutnají. Vhodná je jak k obědu, tak klidně i k večeři. Polévku stačí zalít 300 ml vroucí vody. Po zhruba 3 až 5 minutách si na ní už můžete pochutnávat. Pro dokonalý výsledek použijte šlehací metličku.

Kuřecí polévka

Kuřecí polévkaSice to není kuřecí vývar, ovšem i tak chutná velice dobře a chuť jako taková je podobná. Polévka je hustá. O výtečnou chuť se stará kari, cibule, petržel, pórek, černý pepř a kurkuma. Kuřecí polévka má ve složení rostlinné bílkoviny z sóje a hrášku.

Jablečno-skořicová kaše

Jablečno-skořicová kašeSytá ovesná kaše má v sobě také kousky jablek a skořici. Stačí ji zalít 150 ml vařící vody, poté ji necháte pouze minutu odstát, a pak si můžete kaši vychutnat. Z alergenů obsahuje gluten, sóju, mléko i laktózu, stejně tak se mohou objevit i ořechy či arašídy.

Vanilkovo-malinová kaše

Vanilkovo-malinová kašeVýtečná ovesná kaše s vysokým obsahem proteinů a nízkým obsahem sacharidů, tuků a kalorií. Jeden sáček kaše vás zasytí na celé dopoledne. Ovesnou kaši byste měli jíst zejména na snídani. V produktu najdete lepek, sóju, laktózu, mléko, ořechy i arašídy.

Čokoládovo-malinový koktejl

Čokoládovo-malinový koktejlInstantní čokoládovo-malinový koktejl obsahuje kousky malin. Ideální je používat k přípravě šejkr. Prášek smíchejte s 500 až 600 ml vody, a poté koktejl dobře promíchejte.

Jahodové smoothie

Jahodové smoothiePro osvěžení je vhodné jahodové smoothie, které se stejně jako koktejl smíchá v šejkru s 500 až 600 ml vody.

V následujících tabulce máte ještě uvedeny nutriční hodnoty jednotlivých jídel v prášku.

Nutriční složeníEnergie (kJ/kcal)Sacharidy (g)Laktóza (g)Bílkoviny (g)Tuky (g)Vláknina (g)
Rajčatová polévka881/211190225,65,4
Sýrová polévka864/2079,57266,73,4
Žampionová polévka840/201117,7236,53,8
Kuřecí polévka854/204137,92463,4
Jablečno-skořicová kaše850/202180,11214,23,1
Vanilkovo-malinová kaše842/200180,11194,82,8
Čokoládovo-malinový koktejl867/207180,11243,33,5
Jahodové smoothie864/206210,112432,5

Pro koho dieta je a není vhodná

Express Diet 5denní proteinová dieta je vhodná pro každého, kdo chce rychle zhubnout a nastartovat metabolismus. Stejně tak je ideální pro jedince, již potřebují pomoc dostat tělo do ketózy.

Proč je Express Diet tak oblíbená? Protože:

 • dodržování je snadné a nemáte pocit hladu,
 • nedochází k jo-jo efektu,
 • nemusíte přidávat sportovní aktivitu,
 • spaluje tuk, ne svalovou hmotu.

Vyhnout by se tomuto způsobu stravování měly kojící matky a těhotné ženy. Stejně tak se dieta nedoporučuje dětem a lidem s alergiemi na laktózu, mléčnou bílkovinu či sóju. V neposlední řadě by ji neměli zkoušet diabetici a lidé, kteří mají metabolické poruchy, rakovinu, podváhu či poruchu příjmu potravin.

Pokud máte jakýkoliv zdravotní problém, měli byste konzultovat vhodnost této diety s ošetřujícím lékařem.

Jídelníček a příprava

Co se nastavení jídelníčku týče, záleží především na tom, jaký je váš cíl. První možností je takzvané expresní užívání pro rychlé hubnutí. Pokud nepotřebujete výrazně zhubnout, potom je pro vás připraven plán na pohodlné užívání.

Expresní užívání

Každý den jíte 4 porce instantního jídla. V průběhu dne tedy už nekonzumujete nic jiného.

V jídlech je všechno, co vaše tělo potřebuje, tedy živiny, minerály i vitamíny. Zároveň však dostanete tělo do ketózy a začnete spalovat tuky, aniž byste měli pocit hladu.

Pohodlné užívání

Každý den si do jídelníčku zařadíte 2 až 3 porce Express Diet. Kromě toho ještě přidáte do stravovacího plánu 1 až 2 běžná jídla.

Jak dlouho držet dietu?

Sice je název programu Express Diet 5denní dieta proteinová, což v člověku evokuje, že by se neměla držet déle než pět dnů. Výrobce však uvádí, že se může dodržovat i déle, a to v závislosti na tom, kolik kilogramů plánujete zhubnout.

Pokud se rozhodnete pro delší dietní nastavení, je dobré držet takto stravu kontinuálně bez přestávek, aby se dostavily kýžené výsledky. V případě přerušení ketózy by totiž redukce hmotnosti nebyla tak účinná.

Kdy instantní pokrmy jíst?

Ovesné kaše jsou určené ke snídani. Obsahují vlákninu, kterou tělo tráví déle, a proto máte pocit plnosti po celé dopoledne.

Dietní koktejl a smoothie jsou ke svačině, a to jak dopolední, tak i odpolední. Pokud zředíte prášek s menším množstvím vody, než je na balení napsáno, vznikne hustý pudink. Přidat můžete klidně i více vody, abyste si udělali svěží nápoj.

Instantní polévky jsou k obědu a večeři. O výtečnou chuť se starají bylinky a koření. Příchutě jsou velice dobré, chutnají spoustě lidem.

Příprava instantních jídel

Ovesnou kaši zalijte 150 ml vařící vody a nechejte ji minutu odstát.

Dietní koktejly a smoothie smíchejte s až 600 ml vody. Použijte k míchání šejker. Voda může být studená i teplá. Záleží na tom, jakou preferujete vy.

Polévku připravíte tak, že obsah sáčku vysypete do misky a zalijete ho 300 ml vařící vody. Poté ji nechejte 5 minut odstát. Pro krémovější konzistenci ji promíchejte šlehací metličkou.

Uživatelské recenze a zkušenosti

Pravděpodobně vás zajímají, jaké jsou na Express Diet 5denní recenze. Oproti konkurenčním výrobkům má pětidenní dieta velice dobré hodnocení. Spousta lidí si pochvaluje rychlou přípravu, chuť i úbytek hmotnosti.

Samozřejmě se najdou i lidé, kteří nemají s dietou dobrou zkušenost, například nic nezhubli. Někomu zase polévky a kaše nechutnají. Každé tělo totiž reaguje na diety jinak.

Zkušenosti, jak jsou lidé spokojeni s Good Nature Express Diet
Zdroj: Heureka.cz

Jakmile si člověk jednou zvykne na klasická jídla, těžko se mu odvyká, a proto instantní pokrmy pak nejsou to pravé ořechové. I v recenzích se objevuje, že lidé si na jídlech nepochutnali.

Osobní zkušenosti lidí s 5denní dietou
Zdroj: Heureka.cz

Přestože je jídelníček sestaven převážně z jídel z prášku, zkušenosti jsou většinou pozitivní, což se u těchto diet jen tak nevidí.

Ukázka, že 5denní Express Diet pomáhá s hubnutím
Zdroj: Heureka.cz

Často kladené otázky

Pokud jste si už přečetli na Express Diet recenze, zřejmě máte i nějaké otázky, které se k tomuto programu vztahují. Sepsali jsme proto pro vás nejčastější otázky, na něž se spousta lidí ptá. Snad najdete odpověď i na vaši otázku.

⚡ Co je to ketóza?

Jakmile se dostanete do ketózy, znamená to, že se váš metabolismus soustřeďuje zejména na spalování tuků, a to nejen v potravě, ale i toho tuku, jenž je uložen v podkoží. Hubnutí je účinnější a rychlejší.

⚡ Kdy se dostaví výsledky?

Záleží to člověk od člověka, protože každé tělo je jiné, nicméně nástup účinků je rychlý. Už po po prvních dvou dnech se dostanete do ketózy, a tím se nastartuje rychlé spalování tuku. Do týdne se ve většině případů účinek dostaví.

⚡ Co obsahují instantní pokrmy za důležité látky?

V instantních jídlech jsou všechny pro tělo nezbytné živiny. Vedle vysokého obsahu tuků se ve složení nachází také vitamíny, minerální látky či l-karnitin.

⚡ Kde se produkty vyrábí?

Jedná se o vysoce kvalitní produkt, jehož výrobce pochází z Finska. Výroba je podrobena přísným podmínkám a kontrolám.

⚡ Kolik Express Diet stojí?

Záleží na tom, z jakého obchodu budete balíček objednávat. Ideální je zakoupit přímo celou sadu, jejíž cena se pohybuje okolo 1 400 Kč až 1 500 Kč.

Vyhodnocení recenze na Express Diet

Sice jsem osobně zastáncem vyváženého zdravého stravování a vyhýbám se těmto instantním jídlům. I tak jsem se však rozhodla dva produkty ochutnat, abych si dokázala představit, co člověk během této diety konzumuje. Jelikož mám ráda ovesné kaše, tak jsem si koupila jablečno-skořicovou kaši, která mi přišla chutnější než kterékoliv jiné kaše, jež se dají zakoupit v obchodech. Chuťově byla dobrá, ještě jsem si tam ale přidala trochu více skořice.

Z polévek jsem zvolila žampionovou. Já mám velice ráda krémové polévky. Samozřejmě není nad to udělat si domácí, nicméně ani polévka nebyla špatná. Dokázala bych si představit tyto instantní polévky jako náhradu jídla v dny, kdy nestíhám poobědvat.

Překvapilo mě, že je na dietu tolik pozitivních recenzí, takže asi má opravdu něco do sebe a za vyzkoušení stojí. Já tedy dietu DOPORUČUJI.

Výhody a nevýhody jsem ještě shrnula do následující tabulky:

KladyZápory
jednoduchá přípravavyšší cena
spalují se tukové zásobypokrmy jsou instantní, tedy z prášku
obsahuje pro tělo důležité živiny 
dostane tělo do ketózy 
jídla jsou chuťově dobrá 

Užitečné rady na závěr

Pokud je vaším cílem zhubnout pomocí 5denní diety Express Diet, držte se několika velice užitečných rad.

 • Vyhněte se sacharidům, protože jinak by se ketóza přerušila a nedostavil by se požadovaný účinek.
 • Pijte pouze vodu, případně neslazené čaje. Zapomeňte na slazené čaje, limonády, alkohol a kávu.
 • Vyřaďte z jídelníčku jakékoliv sladkosti a žvýkačky.
 • Střídejte sladké a slané pokrmy ze sady Express Diet. Dejte si ráno ovesnou kaši, na oběd polévku, na odpolední svačinu koktejl a na večeři opět polévku.
 • Po skončení diety zařazujte běžná jídla postupně a pomalu.

X