Homeopatie a hubnutí? Snížení váhy vám nezaručí!

Chcete odbourat přebytečná kila a slyšeli jste, že je homeopatie na hubnutí to pravé?

Co je to homeopatie a na jakém principu funguje? 

Mohou vám konkrétní homeopatika na hubnutí pomoct se spalováním tuků?

Je tento způsob snižování váhy bezpečný? 

Podělíme se s vámi o informace, které vám pomohou rozhodnout se, jestli se pro tuto alternativu odbourávání tuků rozhodnout nebo ne.

Co je homeopatie

Homeopatie je způsob alternativní léčby, který se opírá o hlavní myšlenku, a tou je, že se tělo dokáže vyléčit samo

Lidé, kteří se naklání k homeopatii, věří, že je tělo natolik silné, že nepotřebuje, při léčbě, žádné chemické zásahy a odmítají typické medicínské postupy.

Existují ale homeopatická léčiva, kterými lidé svému tělu přeci jen pomáhají. Jedná se o přípravky, které obsahují nepatrné množství přírodních látek, jako jsou například výtažky z rostlin, živočišné produkty nebo minerály.

Tyto látky pomáhají při hojení, tlumí negativní emoce nebo dodávají energii. A právě svým přírodním složením se tolik liší od jiných tablet, které pomáhají snižovat váhu.

Za zakladatele homeopatie je považován německý lékař Samuel Hahnemann, který dal tomuto medicínskému přístupu, v 19. století, konkrétní formu, a to v knize Prostředek racionální léčby. 

Samuel Hahnemann tvrdil: “Nemoci lidí nejsou způsobeny žádnými látkami, žádnou chorobnou materií nemoci, ale jsou pouze narušením duchovní síly oživující lidské tělo.”

Problémem homeopatie je, že nelze oficiálně zcela uchytit. Neexistují žádné studie, které by byly důvěryhodné. Buď jsou nepřesné, zkreslené nebo naprosto chybné. Důvodem bývá špatný koncept výzkumu, špatné financování nebo nedostatek účastníků ke zkoumání. 

Ve společnosti panuje obecný názor, že pro hubnutí je homeopatie spíš nevhodná, jelikož existují rizika, která mohou být pro vaše zdraví nebezpečná. Dlouhodobé snížení váhy zaručí pouze kombinace zdravé stravy a cvičení. 

Podívejte se na zajímavé video známé specialistky na zdravotní prevenci a výživu PharmDr. Margit Slimákové. 

Výhody homeopatie

O tom, že homeopatie není možná úplně ten správný směr, kterým byste se měli vydat, pokud chcete zhubnout, si povíme za chvíli. Má ale také své výhody. Jaké to jsou?  

  • Je bezpečná: Ve většině homeopatik nenajdete žádné jedy a toxické látky, které by vás mohly ohrozit, jako je tomu u některých jiných léků. Homeopatika jsou vyráběna na přírodním principu a jsou podávána ve velmi malých dávkách. Homeopatika nebrání trávení, nesnižují imunitní rezistenci a je možné je užívat dlouhodobě.
  • Pomáhá budovat odolnost: Homeopatie zaměřuje svou pozornost na kořen nemoci. Působí na její samotný zárodek, který se snaží odstranit, čímž zvyšuje odolnost vůči návratu této nemoci. 
  • Je vhodná pro všechny: Homeopatika jsou vhodná pro lidi ve všech věkových kategoriích. Jsou doporučována jak dospělým, tak dětem. Mohou je užívat dokonce těhotné nebo kojící ženy.

Homeopatie a hubnutí: Jak to vidí vědci?

Homeopatika na hubnutá nejsou vědci příliš podporována a doporučována.
Zdroj: pexels.com

Dodnes nebyla provedena žádná důvěryhodná vědecká studie, která by skutečně prokazovala pozitivní účinky homeopatie na hubnutí. Jisté studie existují, ale jejich výsledky jsou velmi omezené. 

Studie z roku 2014 popisuje výzkum, kdy vědci pracovali s 30 jedinci s nadváhou nebo trpících obezitou. Na těchto lidech byly, v rámci výzkumu, používány nutriční metody terapie a homeopatie. 

Vědci zjistili, že kombinace těchto dvou ošetření může být skutečně, při snižování váhy, účinnější, než samotný nutriční zásah, ovšem studie byla tak malá, že je, pro potvrzení výsledků, nutný další výzkum. 

Další studie, kterou vědci provedli v roce 2016, zkoumala těhotné obézní ženy nebo těhotné ženy s nadváhou, které se snažily, během těhotenství dále zbytečně nepřibírat. Jedné skupině žen byla podána homeopatika na hubnutí a druhým pouze placebo. 

Bylo zjištěno, že mezi těmito dvěma skupinami žen došlo k přibližně stejnému přírůstku hmotnosti. 

Homeopatie tedy neprokázala žádný pozitivní vliv. Navíc došlo k objevu, že homeopatická léčba měla potenciálně negativní vedlejší účinky na plod během těhotenství. 

Pokud tedy uvažujete nad používáním homeopatik během těhotenství, určitě se poraďte s lékařem. Homeopatie není těhotným ženám obecně doporučována.

Co je důležité si uvědomit je to, že homeopatie není klasickou léčbou a neexistuje věda, která by podporovala použití homeopatických léků při hubnutí. 

Homeopatika na hubnutí

Svět homeopatik je velice rozmanitý. Na českém trhu můžete tyto přípravky najít ve formě pelet, tekutých kapek, krémů, gelů nebo tablet.

Mimo homeopatika na zrychlení metabolismu a hubnutí a homeopatika na obezitu jsou tyto alternativní léky používány také při dalších potížích. Těmito potížemi mohou být alergie, migrény, deprese, únava, revmatoidní artritida, syndrom dráždivého tračníku nebo předmenstruační syndrom. 

Dále je můžete použít při léčbě modřin, škrábanců, při bolesti zubů a hlavy, při kašli nebo nachlazení.

Užívání homeopatik není, v žádném případě, doporučováno při vážných onemocněních, jako je astma, rakovina nebo například srdeční choroby. 

Některá homeopatika jsou prodávána také, jako náhrada za různé druhy vakcín. Neexistuje ale žádný výzkum, který by prokázal jejich účinnost. Proto se jim raději v tomto případě vyhněte. 

V rámci hubnutí jsou doporučovány některé konkrétní homeopatické přípravky. Vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější. Které to jsou?


Graphites AKH

Graphites AKH - homeopatikum, které pomáhá hubnout.

Homeopatika na hubnutí Graphites AKH jsou přípravek, který je určen dospělým mužům a ženám. Jedná se o tablety, které jsou z většiny tvořeny uhlíkem. 

Tablety jsou vhodné, pokud řešíte problémy s nadváhou. Obsahují pomocné látky, jako je laktóza, rýžový škrob a magnesium. 

Balení obsahuje 60 tablet. Doporučuje se užívat 2 tablety 3x denně. Pro zvýšení účinnosti je doporučováno užívat přípravek ve zvýšeném množství, a to 1-3 tablety každé 1-2 hodiny.

Graphites AKH slibuje potlačení úzkosti a nejistoty, která může vést k nadměrné konzumaci potravin. Potlačuje také chuť k jídlu, která vede k nadváze. 

Dále přípravek pomáhá při bolestech kloubů, při problémech s vlasy, s nehty a je doporučován pacientům s lupénkou. V neposlední řadě přípravek dodává energii a chuť do života.

Graphites AKH můžete v česku zakoupit od 165 do 205 Kč.


Calcarea Carbonica

Calcarea carbonica je jedno z oblíbených homeopatik.

Calcarea Carbonica je přípravek, vyrobený z prášku, který se získává ze skořápky ústřic. Dalšími látkami jsou sacharóza a monohydrát laktózy. 

Jedná se o malé bílé granulky, které pomáhají s nejrůznějšími problémy, a to včetně nadváhy.

Tablety jsou doporučovány dospělým i dětem, kteří se snaží odstranit nadbytečná kila. Zrychlují totiž metabolismus a pomáhají také při dalších problémech, jako je pocit strachu nebo úzkosti. 

Dále pomáhají při kožních onemocněních, jsou vhodné proti bolestem hlavy a působí proti únavě a vyčerpání. 

Dávkování u tohoto přípravku není jednotné. Je závislé na aktuálním zdravotním stavu pacienta a na problémech, které chce za pomoci Calcarea Carbonica řešit.

Rozhodnete-li se pro tento přípravek, správné dávkování vám pomůže určit lékárník, lékař homeopat nebo výživový poradce. Přípravek můžete zakoupit v ceně od 70 do 80 Kč.


Ignatia

Ignatia je homeopatikum, které vyhledávají lidé nejčastěji.

Ignatia jsou rozpustné homeopatické prášky, které obsahují sacharózu a mnohohydrát laktózy. Vyrábí se ze semen keře Strychnos ignatii, který se vyskytuje na Filipínách. 

Ignatia pomáhá lépe zvládat a zmírňovat emocionální výkyvy. Pokud je součástí vašeho života stres, úzkost, depresivní nálady, může být právě Ignatia pro vás to pravé. 

Dávkování je, stejně jako u většiny jiných homeopatik, různé v závislosti na zdravotním stavu každého jedince a na problémech, které se snaží užíváním homeopatik odstranit. 

Cena homeopatik Ignatia se, na českém trhu, pohybuje od 70 do 80 Kč.


Homeopatických léků je rozhodně více. Mezi nejznámější léky, se kterými se můžete setkat, patří Kurdlipid, Natrum sulfuricum nebo Natrum muriaticum, Antimodium crudum, Camilia homeopatika a další. 

A jak užívat homeopatika? Konkrétní přípravky je většinou doporučováno používat v kombinaci s jinými homeopatickými léky, a to v daném poměru, který je stanoven odborníkem. 

Problémem homeopatických přípravků však může být to, že jejich prodej není nijak regulován. Může si je koupit téměř kdokoliv v jakékoliv lékárně, a to bez předpisu. Právě to zvyšuje riziko vážných zdravotních komplikací.

Vedlejší účinky homeopatik na hubnutí

Výzkum homeopatických léků není na takové úrovni, aby mohlo být lidem zaručeno správné fungování přípravku. 

Každý lék může mít vedlejší účinky. U homeopatik je nebezpečí v tom, že mohou existovat také vedlejší účinky, které zatím nebyly objeveny a mohou vaše zdraví ohrozit. Navíc mohou některé homeopatické léky obsahovat toxické složky, jako je například arsen nebo akonitin.

Negativní dopady homeopatik se mohou projevovat například:

  • rušením účinků současných léků
  • alergickými reakcemi
  • nevolností

Pokud se rozhodnete využít pomoci homeopatik, vždy vybírejte takové léky, které pocházejí od známých výrobců a která jsou doporučována odborníky, kterým důvěřujete. 

Objeví-li se u vás jakékoliv vedlejší účinky, okamžitě přestaňte dané léky užívat a co nejdřív vyhledejte svého lékaře.

Co jíst při užívání homeopatik

Rozhodli jste se homeopatika vyzkoušet a nevíte, zda homeopatická léčba vyžaduje nějakou konkrétní dietu? 

Existují potraviny, kterým by se měl člověk, užívající homeopatika na hubnutí, vyhýbat? 

Homeopatické přípravky, a to nejen ty, určeny ke snižování váhy, se nejčastěji užívají hlavně ústy. Předpokládá se, že aby došlo ke správnému vstřebávání léků, měla by být ústa “čistá”, tzn., měli byste se vyhýbat konzumace potravin a nápojů, které mají ostrou či silnou vůni a chuť.

Co jístČemu se vyhnout
masokáva
zeleninacibule
ovocečesnek
celozrnné výrobkychilli
luštěniny ostrá paprika
mléčné výrobky a dalšíkořeněný a smažená jídla
alkohol, kouření

Pokud se potravin, které nejsou doporučovány, nechcete vzdát, měli byste mezi jídlem a užitím homeopatického přípravku dodržet aspoň půlhodinový odstup.

Jen prášky na hubnutí a zdravá strava nestačí. Nezapomeňte na pohyb!

Všechna výše uvedená doporučení nezajistí, že budou homeopatika fungovat, můžete tak ale zlepšit a podpořit jejich účinky. 

TIP: Obohaťte svůj jídelníček potravinami, které vám pomohou spálit tuky ještě rychleji.

Homeopatie je dodnes ne zcela probádaná oblast, která má své příznivce i odpůrce.

Jedná se o alternativní metodu, která, v oblasti medicíny, někomu může vyhovovat, ale zároveň může způsobit také vážné zdravotní komplikace. 

Zda spolu homeopatie a hubnutí souvisí je na úsudku každého jednotlivce. Z obecného mínění však vyplývá, že má homeopatie na snižování váhy minimální vliv. Jedná se spíše o placebo efekt, kdy je člověk přesvědčen, že mu dané přípravky pomáhají. Ve většině případů se tak ale dít nemusí. 

Výše uvedené informace o, mezi lidmi, nejoblíbenějších homeopatikách a jejich užívání berte jako obecný přehled o tom, co český trh, nejen v oblasti hubnutí, nabízí.

Zda dáte homeopatikům zelenou nebo ne, je už jenom na vás.

Pokud se rozhodnete vydat touto cestou a homeopatii vyzkoušet, nejdříve se poraďte se zkušeným odborníkem, nejlépe s homeopatem, který má dlouholetou praxi a dobrá doporučení.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X