Přehled sportovních sluchátek pro váš lepší trénink

ndividuální sporty jsou vždy lepší se sluchátky. Můžete si pustit motivační hudbu, zajímavý podcast, cvičební pokyny nebo třeba telefonovat s přáteli. Jaká sluchátka k tomuto účelu vybrat? Máme pro vás výčet několika zajímavých modelů.

Trhu vládnou Apple AirPods

S chytrými zařízeními pro sport trhu jasně vládne firma Apple nejen s telefonem iPhone, ale především s chytrými hodinkami Apple Watch. Není se tedy čemu divit, že sluchátka AirPods jsou oblíbenou volbou. Nejde sice primárně o sportovní zařízení, ale o estranná sluchátka, která s sebou můžete vzít opravdu kamkoliv. Nejde-li zrovna o plavání, ale například o fitness nebo rekreační běhání, AirPods (zejména ve variantě Pro) skvěle poslouží.

Vedle jednoduchého bezdrátového designu, díky kterému vám nebudou nijak překážet, se mohou AirPods Pro pochlubit velice kvalitním ANC (active noise cancelling neboli aktivním potlačením hluku), díky sluchátkům se tak dokonale izolujete od okolního prostředí a budete se moci soustředit na svůj sportovní výkon.

Sluchátka přímo na sport? Zkuste Beats

Chcete-li sluchátka skvěle kompatibilní s telefonem iPhone, avšak univerzální AirPods vám nevyhovují, pak přesně pro vás jsou sluchátka Beats. Jde o značku, kterou před časem společnost Apple koupila, tato sluchátka se s telefonem či hodinkami jablečné značky snadno párují.

Jde navíc o modely specificky provedené tak, aby bezdrátová sluchátka v uších lépe držela. Nemusíte mít strach, že vám z uší při intenzivním tréninku vypadnou. Doporučit můžeme modely Powerbeats Pro nebo Beats Fit Pro. S těmito sluchátky nemůžete udělat chybu.

Používáte telefon se systémem Android?

Máte-li telefon se systémem Android nebo sportovní hodinky či náramek od jiné firmy než od Applu, pak sice rovněž můžete používat výše zmíněná sluchátka, ale asi pro vás nebudou tak příhodnou volbou. Podívat se tedy můžete po alternativách. Doporučit lze sluchátka Samsung Galaxy Buds, případně Xiaomi Redmi Buds.

Kdo touží po kvalitním hudebním projevu, ten dá zřejmě přednost sluchátkům od „tradičních“ hudebních značek. Podívejte se například na sluchátka JBL, Bose, Bang & Olufsen, Jabra nebo Sony.

Na plavání bude výběr náročnější

Většina sluchátek dnes dokáže odolat běžné vlhkosti včetně agresivního potu. Chcete-li ale sluchátka do extrémních podmínek, třeba na plavání, pak budete mít výběr mnohem náročnější. Jde totiž o okrajový segment a hlavní výrobci se na něj nesoustředí. Masové publikum sluchátka s extrémní odolností nepotřebuje, a tak by nebylo možné zvýšené náklady promítnout do ceny. Na mnoha e-shopech je přesto nabídka sluchátek se zvýšenou odolností dostatečně široká a jistě si z ní vyberete.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X