Vitamíny FEMINUS a jejich účinky. Funguje? Více v naší recenzi

Snem v podstatě každé ženy je zůstat pořád krásná, plná elánu a vášně

Bohužel, spousta z nás si ani neuvědomuje, jak rychle ten čas běží. 

FEMINUS jsou přírodní vitamíny pro ženy
Zdroj: feminus.cz

Jakmile máte padesátku na krku, ohlédnete se zpět a jen si postesknete, že už dávno nejste tak energická a vášnivá, jako tomu bylo před dvaceti lety.

Jestliže nechcete ještě opouštět mladistvý život, nemusíte.

Jak ale na nové zážitky získat opět energii? 

Jak dostat do ložnice ztracenou vášeň, touhu a harmonii? 

Jak podpořit imunitní systém, jenž už není tak odolný, jako býval kdysi? Odpovědí je FEMINUS.  

V čem všem vám ještě může FEMINUS pomoci? To se dočtete v naší recenzi plné užitečných rad a osobních zkušeností.  

Základní informace o přípravku

Pokud vám však pracovní povinnosti spolknou spoustu času, stejně tak i energie, potom jste někdy ráda, že přijdete domů, dáte si horkou sprchu a lehnete si do postele, abyste mohla spát až do rána.

Přece v padesáti nejste žádná babička chodící s berlou v ruce, stále jste sebevědomá žena, která má ještě spoustu zážitků před sebou. 

FEMINUS jsou čistě přírodní vitamíny pro ženy obsahující extrakt z tradičních rostlin a bylin.

Doplněk stravy zajistí v těle ženy rovnováhu ženských hormonů, přináší energii a vitalitu, zvyšuje libido a celkově má pozitivní vliv na funkci imunitního systému.

FEMINUS není pouze pro ženy v období menopauzy, ale v kabelkách ho mají i dámy po třicítce, které chytají druhý dech. 

Se zdravým životním stylem jsou spjaty také přírodní doplňky stravy. Současný trh nabízí různé druhy s rozmanitými účinky. Sice není v mých silách přinést vám recenze na všechny vitamíny a doplňky, ovšem zaměřím se alespoň na ty přední produkty, o něž je velký zájem.

Prvně bych chtěl podotknout i skutečnost, že u přírodních doplňků musíte počítat s tím, že výsledky se nedostaví po týdnu užívání, ale spíše až po několika týdnech (nejméně čtyřech).

Proč jsem se rozhodl přinést vám recenzi na FEMINUS, když nejsem žena v menopauze? V rodině jsem o tomto přípravku slyšel mnohé informace, protože ho používá třeba moje teta, která mi sama poskytla spoustu osobních poznatků.

Jelikož si pochvaluje, jak díky těmto tobolkám získala znovu chuť do života, a dokonce ve svých 45 letech začala cvičit, tak jsem si řekl, že by to mohlo pomoci i některým mým čtenářkám.

FEMINUS je spojován především s menopauzou, neboť právě k těmto účelům byl stvořen. Ovšem některé ženy ho používají i z jiných důvodů, ale to až níže.

Menopauza je naprosto přirozený biologický proces, jenž začíná v okamžiku, kdy vaječníky sníží produkci estrogenu a progesteronu, tedy ženských pohlavních hormonů, které mají na svědomí ovulaci a menstruační cyklus.

Menopauza se vyvíjí několik let, a proto se rozeznávají tři období – premenopauza, perimenopauza a postmenopauza.

V tomto období se u žen objevují různé problémy, jako jsou nepravidelný cyklus, snížená plodnost, onemocnění močového ústrojí, návaly horka, poruchy spánku, ztráta libida či energie.

Často se ženy v období menopauze uchylují k hormonální substituční terapii, a to i napříč řadě vedlejších účinků. Já osobně jsem vždy prvně nakloněn bylinkám a přírodním metodám, přičemž tato cesta existuje i pro ženy v menopauze. Bylinky nemají žádné vedlejší účinky, navíc mnohdy pomáhají více než chemické preparáty.

FEMINUS je ryze český produkt založen na čistě přírodní bázi. Za jeho vývojem stojí ženy, které se rozhodly zkombinovat ty nejlepší „ženské“ bylinky, vitamíny a minerály potřebné především v období menopauzy. 

„Na českém trhu je velké množství doplňků stravy pro ženy, ale když jsme hledali opravdu kvalitní přípravek pro vlastní využití, byli jsme zklamáni. Chyběl nám komplexní produkt pro všechny ženy. Mnoho produktů sází na jednotlivé extrakty z rostlin bez podpory vitamínů a minerálů. A protože už máme zkušenosti s výrobou a prodejem doplňků stravy, rozhodli jsme se vyrobit vlastní produkt. Silný a účinný,“ uvádí tvůrci doplňku stravy FEMINUS

Jaké jsou tedy hlavní účinky přípravku FEMINUS?

 • Zvyšuje energii a libido
 • Zmírňuje únavu
 • Zajišťuje správnou hladinu ženských hormonů
 • Posiluje imunitní systém
 • Pozitivně působí na nervovou soustavu
 • Zlepšuje koncentraci

Složení

Složení si umí přečíst každý na zadní straně balení či příbalovém letáku. Vždy mě však u přírodních doplňků stravy zajímá, jaké benefity přináší tělu konkrétní složka, a tak se vám především o jednotlivých bylinkách trochu rozepíšu.

Uděláte si tak představu o tom, jaké účinky na lidský organismus ve skutečnosti mají.

Hlavními bylinkami, které v přípravku FEMINUS jsou obsažené, jsou řeřicha peruánská (maca peruánská), indický ženšen (vitánie snodárná), extrakt z kakaa (Theobroma Cacao), kotvičník zemní a muira puama.

Dále ve složení najdete:

 • vitamín C,
 • andělika čínská,
 • damiána pravá,
 • zinek,
 • vitamín E,
 • vitamín B6,
 • vitamín D3,
 • vitamín B12. 

Řeřicha peruánská

Řeřicha peruánská

Svým tvarem, ovšem i velikostí rostlina připomíná ředkev. Jedná se však o takzvaný životabudič, jehož domovinou jsou jihoamerické Andy. Řeřicha peruánská se přidává do většiny známých afrodiziak, přičemž už staří Inkové ji používali pro její povzbuzující účinky. Rostlina dodává mimo jiné vitalitu a zajišťuje fyzickou i psychickou sílu.

Indický ženšen

Indický ženšenRostlina známá jako ašvaganda či indický ženšen napomáhá mimo jiné při léčbě mnoha vážných nemocí (astma, cukrovka i rakovina). Obrovský význam má také v oblasti sexuality, neboť zvyšuje plodnost, přičemž u mužů zrychluje spermie a u žen zvyšuje libido. Ve starověku se bylinka používala jako omlazující tonikum.

Kotvičník zemní

Kotvičník zemníProtože zvyšuje hladinu testosteronu, kotvičník zemní si oblíbili především sportovci, kulturisti a nadšenci do fitness. Zase na druhou stranu, je to i léčivá rostlina, která je momentálně součástí mnoha přírodních doplňků stravy. Označuje se často za přírodní viagru, harmonizuje krevní srážlivost, rozšiřuje cévy a má močopudné účinky.

Muira puama

Muira puamaDalší přírodní afrodiziakum je muira puama proslulá také jako amazonská viagra. I když se používá hlavně v sexuální oblasti, má pozitivní dopad také na psychiku. Působí totiž jako nervové tonikum během těžkého a psychicky náročného období. Zmírňuje úzkosti, strach, deprese a nervozitu. Používá se také na revmatismus a otoky.

Extrakt z kakaa

Extrakt z kakaaPravé kakao má v sobě stovky biologicky aktivních látek, a to především antioxidanty, vitamíny a minerály. I samotné kakao působí jako afrodiziakum, neboť obsahuje látku theobromin. V neposlední řadě extrakt kakaa redukuje ukládání tuků v těle a slouží jako stimulant a antioxidant.

Výrobci uvádí, že se jedná o stoprocentně přírodní sílu bez hormonů. FEMINUS neobsahuje žádnou chemii, a tím se stává jedním z nejsilnějších doplňků výživy na tuzemském trhu.  

FEMINUS je 100% přírodní
Zdroj: feminus.cz

Pro koho je FEMINUS vhodný?

Přípravek je určen ženám ve věku od 35 do 50 let a více. Horní hranice užívání není stanovena, neboť FEMINUS mohou užívat všechny ženy, které už se necítí tak energické. Produkt vám pomůže vrátit se k mladistvému životu.

Přírodní doplněk stravy snižuje míru únavy a vyčerpání, podporuje správnou funkci nervové soustavy a zlepšuje koncentraci a soustředěnost. Získáte zpět ztracenou vitalitu i temperament. Konečně se budete cítit zase jako čerstvá dvacítka, což je v takových padesáti letech úžasný pocit, nemyslíte? FEMINUS je navíc skvělý pomocník v náročném období menopauzy.  

Způsob užívání a dávkování

FEMINUS se prodává v balení po 60 tabletách, přičemž doporučené denní dávkování jsou 2 tablety denně. Jedna se dává ráno, druhá zase večer. Tobolku si vždy dávejte během jídla, nebo po něm. Zapijte ji dostatečným množstvím vody. 

Jedno balení vyjde na 569 korun, z čehož vyplývá, že na jeden den vás vyjde doplněk stravy na pouhých 18 korun.

FEMINUS můžete bez problémů užívat dlouhodobě, neboť se nejedná o žádný chemický preparát a lék, ale o doplněk stravy, jenž nemá negativní dopad na organismus, ba naopak.

Uživatelské recenze a zkušenosti

V dnešní době si spousta žen uvědomuje, že je zdravá životospráva velice důležitá, protože od ní se pak odvíjí i stav imunitního systému.

FEMINUS vyzkoušela už celá řada žen, a proto si můžete udělat představu o tom, jak pomáhá, jaké má skutečné účinky a kdy se vyplatí daný doplněk stravy zakoupit. 

Pozitivní vliv má FEMINUS na hormonální nerovnováhu (přestože neobsahuje žádné hormony, ale pouze bylinky a přírodní látky), která měla na svědomí nepříjemné návaly horka: 

Recenze na FEMINUS od různých žen
Zdroj: feminus.cz

O přípravku FEMINUS se dočtete i na blogu jedné z uživatele, která se podělila o svou zkušenost po měsíci užívání

Recenze na FEMINUS po měsíci užívání
Zdroj: janavpohode.cz

Uživatelkám FEMINUS pomohl i na únavu, záněty močových cest a překonat období menopauzy: 

Recenze na FEMINUS od žen, které procházely menopauzou
Zdroj: feminus.cz

Kde produkt koupit? A jaká je cena?

Balení FEMINUS si můžete koupit přímo na stránkách výrobce, kde vyjde 60 tabletek na 569 korun. Výhoda nákupu přímo u výrobce je jednoznačná. Platíte jen cenu produktu, žádnou marži pro přepravce a překupníky.

Prozatím přípravek nenajdete v kamenných lékárnách, ale to je jen otázkou času.

Protože se jedná o doplněk stravy bez vedlejších účinků, prodává se volně, takže nepotřebujete předpis či lékařské povolení. Stačí si balení objednat přes internet a počkat, až vám přijde až domů.

Jestliže máte alergii na některou z uvedených složek, konzultujte užívání přípravku nejprve se svým alergologem, jenž zhodnotí, zda ho můžete, nebo nemůžete. 

Často kladené otázky

Máte nějaké otázky ohledně produktu Feminus? Diskuze a nejčastější otázky vám pomohou v jejich zodpovězení. 

⚡ K čemu přípravek Feminus napomáhá?

Tento doplněk stravy zajistí rovnováhu ženských hormonů, přinese energii a vitalitu, zvýší sexuální touhu a podpoří imunitní systém.

⚡ Mohu tento přípravek užívat, i když ještě nejsem v přechodu?

Ano, tento přípravek je určen i pro ženy, které ještě nedosáhly klimakteria, a zároveň mají více než 35 let.

⚡ Kdy je vhodné začít s doplňováním přírodní estrogenu?

Pokud na sobě jevíte známky úbytku hormonu estrogenu, který se pojí s únavou, úbytkem životní energie, návaly horka a sníženým libidem. Nebo jste rozpoznala první známky přicházející menopauzy.

⚡ Je dlouhodobé užívání přípravku Feminus škodlivé?

Není, jedná se totiž o přírodní preparát, který nemá negativní dopad na organismus, spíše však naopak.

Vyhodnocení recenze FEMINUS

Jak se vám FEMINUS po přečtení recenze a zkušeností zamlouvá? Já být ženou procházející obdobím menopauzy, tak ho určitě vyzkouším. Jeho cena je navíc příznivá. V následující přehledné tabulce se podívejte na výhody a nevýhody přípravku. 

VýhodyNevýhody
100% přírodní složeníNedá se zakoupit v kamenné lékárně
Nevzniká závislostJedno balení je jen na měsíc
Příznivá pořizovací cena
Pozitivní dopad na zdraví
Pomáhá v období menopauzy
Jednoduché dávkování
Přípravek vhodný pro ženy všech věkových kategorií
Účinky se dostaví už po měsíci užívání
Vhodný pro získání energie, vitality a libida

Sdílejte svým přátelům:

Michaela Škubáková

Michaela Škubáková

Jako nadšenec do vaření se zajímám i o různé způsoby stravování. Sama se snažím stravovat nízkosacharidově. Ve volném čase cvičím kruhové tréninky. Baví mě psát o cvičením a také o jídle. Změňte i vy svůj životní styl, vaše tělo vám poděkuje. Inspirujte se v mých článcích, jak na to. :-)