Účinky medu na hubnutí – skutečná fakta

Myslíte si, že je nesmysl nastartovat svoje hubnutí medem? Ale není! Med je sice cukr, ale výborně pomáhá nastartovat právě proces hubnutí. Než si řekneme, jak med užívat, tak si popíšeme účinné látky v medu.

Med obsahuje:

  • 38% fruktózy
  • 31% glukózy
  • 1% sacharózy
  • 9% dalších druhů cukru
  • 17% vody

Vzhledem k obsahu nejrůznějších cukrů by ho většina z nás řadila spíš mezi potraviny, kterým by se mělo při dietách vyhnout.

Jenomže opak je pravdou, protože cukry není to jediné co med obsahuje. Obsahuje také velice důležité vitamíny a látky, které pomáhají nastartovat lidský metabolismus. Při konzumaci medu nedojde k zvýšení hladinu cukru v krvi.

Hubnutí s medem tedy rozhodně není nemožné. Princip fungování je takový, že med na sebe váže vodu. Chybějící voda pak hubí drobné mikroorganismy v našem těle.

Spolu s úbytkem vody a čistěním těla dochází k zlepšování trávení a tím i k redukci hmotnosti. Med a hubnutí tedy k sobě neodmyslitelně patří a my si teď ukážeme jak na správné dávkování medu, aby byl účinek co nejlepší.

TIP: Chcete efektivně nastartovat Vaše hubnutí? Znáte přípravek ze zelené řasy Chlorella Pura? Ne? Přečte si tuhle vynikající recenzi a zjistěte, zda by Vám ve Vaše hubnutí pomohl!

Med před spaním 

Zdá se to opět divné, proč si dávat cukry před spaním, ale vzhledem k účinkům a vlastnostem medu, které jsou popsaný výše to je správné rozhodnutí. Je to trošku podobné jako, když trénují lidé na maraton. Neběhají hodně moc, rychle a dlouho, abych pak zaběhli maraton.

Běhají naopak velice pomalu. Ideální rychlost je taková, aby jste se nezadýchali a při tom, když budete mluvit s někým vedle sebe. Zdá se to být hloupé, ale je to osvědčená metoda, která funguje. Ale to jsem trošku odbočil, zpátky k medu!

Správná dávka medu před spaním by měla být 2 lžičky. Ideálně je zalijte horkou vodou a vypijte.

Skvělým doplňkem je i skořice, kterou si do vody můžete přidat také. Její účinky jsou také výborné. Se skořicí to nepřehánějte. Doporučená dávka je tak půl kávové lžičky.

Med před snídaní

Pokud začnete dodržovat medovou dietu, tak musíte začít jíst i ráno. Ráno opět užijte přibližně dvě lžičky medu nalačno. Ideálně je, když si dáte svou medovou dávkou ihned, když vstanete, a pak půjdete dělat své běžné ranní kolečko. Poté usedněte v klidu k snídani. Neberte med jako snídani! Musíte si dát i nějaké to zdravé jídlo, aby jste hubnutí pořádně nastartovali. Třeba vločky s mlékem a k tomu jablko.

Když budete dodržovat tato jednoduchá doporučení, tak pro Vás hubnutí s medem bude naprostá hračka. Studie dokazují, že med pomáhá hubnout i velice obézním lidem, takže funguje na každého! Bylo prokázáno, že s hubnutí medem lidé shodili v příměru 1,3 kg týdně. A to je skvělé číslo.

Stačí dodržovat pravidla, která jsme si uvedli a máte to v kapse. Jaký máte názor na med a hubnutí vy? Zkoušeli jste?

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.