Cviky a rady, jak se zbavit celulitidy: inspirujte se!

Celulitida, často označována jako pomerančová kůže, je noční můra snad každé ženy.

Připravili jsme pro vás způsoby, jak se zbavit celulitidy.

Prvně si však o tomto estetickém neduhu řekneme podrobnější informace.

Celulitida se tvoří v okamžiku, kdy se zvětší objem podkožních tukových buněk, které se vtlačují do pojivové tkáně, a tím na povrchu kůže vznikají „ďolíčky“, za něž se ženy stydí.

Odhaduje se, že více než 80 % všech žen nad 21 let bojuje s celulitidou. U mužů až tak běžná není, což je dáno tím, že jejich pokožka je silnější.

Celulitida se objevuje především v oblasti stehen a hýždí, neboť v těchto partiích má žena přirozeně více tukové tkáně. Mezi další rizikové faktory, které způsobují celulitidu, patří:

 • stáří,
 • estrogen,
 • dědičné předpoklady,
 • zánět tkáně,
 • více tukové tkáně způsobené přírůstkem hmotnosti,
 • ztráta kolagenu,
 • špatný krevní oběh,
 • špatná lymfa,
 • ztenčující se epidermis (vnější vrstva kůže).

I když je celulitida z estetického hlediska dost frustrující, co se týče zdraví jako takového, nemá na něj špatný vliv. Přesto je pochopitelné, že se jí chtějí ženy zbavit.

Existuje celá řada „babských rad“, ale i efektivních cvičení. Jak se zbavit celulitidy na stehnech a zadku? Podívejte se na to s námi. 

Babské rady, jak se zbavit celulitidy

Celulitida se u vás zhoršuje? S některými metodami je možné její výskyt zmírnit.

Masáž

Velice vychvalované jsou masáže. Provádět si je můžete buď doma, nebo můžete navštívit profesionální masérské studio. Masáže přináší spoustu benefitů. Nejenže vám poděkuje vaše tělo, ale také vaše mysl, protože si během nich odpočinete.

Proti celulitidě jsou vhodné lymfatické masáže, neboť pomáhají v napínání tkáně pokožky, a tím pádem se eliminuje i výskyt „ďolíčků“.

Jedna masáž však nepomůže, pokud jde o celulitidu. Jestliže chcete vidět nějaké výsledky, je nezbytné masáže pravidelně opakovat.

Masáže na rozproudění lymfatického systému
Masáže pomáhají rozproudit lymfatický systém, zdroj: pixabay.com

Bioaktivní kolagenové peptidy

Zřejmě jste ke kosmetickým přípravkům a doplňkům stravy, s nimiž má celulitida vymizet, skeptická. Jedna studie (odkaz na studii v angličtině) ovšem zjistila, že se u žen užívajících bioaktivní kolagenové peptidy celulitida zlepšila.

Bioaktivní kolagenové peptidy se doporučují ženám bojujícím s nadváhou či obezitou. Doporučuje se jejich užívání po dobu alespoň šesti měsíců, aby byly výsledky, co se týče celulitidy na stehnech, opravdu viditelné.

Samoopalovací krémy

Sice se nejedná o způsob, jak se zbavit celulitidy na zadku a stehnech, ale na tmavší pokožce není celulitida tak viditelná. Dávejte si však pozor na to, abyste nanesla samoopalovací krém rovnoměrně, protože jinak by vám na kůži vznikly mapy.

Vyvarujte se opalování na slunci a v soláriích, neboť tyto metody vedou k dalším kožním problémům, jako jsou předčasné vrásky a rakovina kůže.

Vyšší příjem vody

Voda je další možnost, která pomáhá proti celulitidě. Nejenže dostatečný pitný režim zajistí správnou hydrataci organismu, ale voda také pomáhá odstraňovat toxiny, jež mohou vést k hromadění tuku. Voda podporuje cirkulaci a lymfatický systém.

Pitný režim má vliv na vznik celulitidy
Dodržujte příjem pitné vody, zdroj: pixabay.com

Ztráta hmotnosti

Jestliže máte nadváhu, respektive obezitu, může vám s celulitidou pomoci ztráta hmotnosti. 

Zbavíte se nadbytečného tělesného tuku a přirozeně tak snížíte výskyt celulitidy.

Chcete tedy zhubnout? Podívejte se na příklad vyváženého zdravého jídelníčku

Kávový peeling

Další tip, jak se zbavit celulitidy. Babské rady však ne vždy a na každou ženu fungují, a proto je potřeba brát je trochu s rezervou. Doporučovaný je například kávový peeling. Stačí si tedy vzít kávu, neboť kofein odstraňuje otoky okolo tukových buněk. S kávovým peelingem po několika týdnech dosáhnete vyhlazení pokožky, vrátí se jí navíc i pružnost a mladistvý vzhled.

Kávový peeling a jeho vliv na celulitidu
Káva má taky dobrý vliv na celulitidu, zdroj: pixabay.com

Střídání teplé a studené vody

Dolní končetiny by potřebovaly více prokrvit, čehož docílíte střídáním teplé a studené vody při sprchování. I když zpočátku studená fáze není příliš příjemná, po týdnu si zvyknete. Brzy se navíc dočkáte viditelných výsledků, co se celulitidy týče.V tomto článku se navíc dozvíte další pozitiva, která se týkají střídání teplé a studené sprchy. 

Jablečný ocet

Jablečný ocet je charakteristický obsahem probiotik a aminokyselin. Stejně tak dokáže pomoci tělu produkovat vlastní přírodní zásoby žaludeční kyseliny, což napomáhá trávicímu systému a detoxikaci. Právě detoxikace je velice důležitá a pomáhá proti celulitidě. Z těla se totiž odplaví toxiny, jež se jinak ukládají v pojivové tkáni pod kůží, čímž vzniká pomerančová kůže. 

Profesionální odstranění celulitidy

Nechcete čekat, než zaberou výše uvedené rady?

Hledáte rychlejší způsoby, jak se zbavit celulitidy na nohách?

Existují i profesionální metody, které poskytují různé kliniky estetické medicíny.

Většina přístrojů a postupů je založena na podobném principu, tedy zlepšují krevní oběh, a tím zajistí rychlejší látkovou výměnu. Nejčastěji se setkáte s:

 • radiofrekvencí,
 • karboxyterapií,
 • lymfatickou masáží,
 • ultrazvukovou liposukcí (kavitací).

Radiofrekvence

Jedná se o neinvazivní způsob odstranění celulitidy. Používají se čtyři elektrody, za pomocí kterých se zahřívá pokožka na poměrně vysokou teplotu, a tím pádem se přeskupují kolagenová vlákna. 

Radiofrekvence střídá mono a bipolární radiofrekvenční vlnění, čímž pokožka dostane zpět ztracenou elasticitu. Radiofrekvence je bezbolestný způsob.

Karboxyterapie

Cílem karboxyterapie je extrémně tenkou jehlou vpíchnout do tkáně medicinální oxid uhličitý, jenž zvýší prokrvení ošetřované oblasti. Doporučuje se podstupovat tuto metodu alespoň dvakrát týdně, aby byly výsledky viditelné.

Lymfatická masáž

Nejedná se o klasickou masáž, ale je zaměřena výhradně na lymfatický systém. Smyslem je promasírovat lymfatický systém tak, aby se začaly z těla odplavovat toxické látky pryč. 

Přečtěte si v tomto článku na Wikipedii, jak se taková lymfatická masáž provádí.

Kavitace

Pod tímto názvem se skrývá bezbolestná liposukce, při které se používá ultrazvukový přístroj pro rozbíjení tukových buněk. Škodlivé látky se dostanou do moči a odchází s ní. 

Cviky na odstranění celulitidy

Jestliže přemýšlíte, jak se rychle zbavit celulitidy, ideální je zkombinovat několik metod dohromady, jedině tak máte zaručený rychlý výsledek. Zkuste tedy babské rady, nebojte se oslovit i profesionály zaměřující se na odstranění celulitidy, a zapojte do svého programu následující cviky.

Cviky vám pomohou zpevnit pokožku v problematických partiích, a tím pádem zmírnit projevy pomerančové kůže.

Dřepy

Postavte se, rozkročte nohy na šíři ramen a ujistěte se, že prsty na nohou směřují dopředu.

Potom jděte pomalu dolů, jako byste si chtěla sednout na židli, ale dávejte si pozor na to, aby vaše kolena nebyla příliš vepředu.

Záda udržujte rovná a pevná.

Dřep s výskokem

V podstatě se jedná o techniku jako u klasického dřepu, ale s tím rozdílem, že při vracení se do výchozí polohy uděláte malý výskok.

Step-up na lavičku

Postavte se před lavici či vyvýšenou plošinu.  

Položte jednu nohu na ni a u druhé zvedejte koleno co nejvýše, jak vám to tělo dovolí.

Cvičení opakujte střídavě na obě nohy.

Zanožování v kleku

Klekněte si na kolena.

Opřete se o lokty.

Zvedněte pravou nohou tak, aby byl bérec kolmo k zemi a stehno rovnoběžně s podložkou.

Zvedejte tuto nohu nahoru a vracejte zpět do polohy, při níž je stehno vodorovně s podložkou.

Pak nohy vystřídejte, a to stejné dělejte s nohou levou.

Výpady

Velice dobrý cvik na zpevnění problémových partiích jsou výpady.

Horní část těla mějte neustále rovnou a zpevněnou.

Zatáhněte břicho a podsaďte pánev.

Uvolněte ramena a hlavu držte rovno (dívejte se před sebe).

Vykročte vpřed pravou nohou a jděte do takové polohy, aby byla obě kolena pod úhlem 90°.

Přední koleno by se nemělo dotýkat země. 

U každého cviku můžete používat klidně i činky. Záleží to pouze na vás. U každého cviku se doporučuje 12 až 15 opakování, a to vždy ve 3 sériích.

Před cvičením, ale také po něm se nezapomeňte protáhnout, abyste nadcházející dny neměli silou svalovici.

Cvičte dvakrát až třikrát týdně, a to vždy alespoň půl hodiny.

Rozhodně byste se neměli při cvičení zaměřovat pouze na jednu partii svého těla, ale je dobré kombinovat aerobní cvičení se silovým tréninkem.

Aerobní aktivity vám pomohou spalovat tuk, zatímco silová cvičení zpevňují svaly a pomáhají zlepšit elasticitu kůže. Podívejte se v tomto článku na několik užitečných aerobních cvičení.

Pomohly vám rady ohledně toho, jak se nejlépe zbavit celulitidy? 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X