Superpotraviny Vám pomohou zhubnout!

O superpotravinách se stále častěji mluví v souvislosti s hubnutím. Superpotraviny podpoří Vaši snahu shodit přebytečná kila a navíc dodají organismu cenné látky. Pokud chcete udělat něco pro své zdraví a zároveň se chcete zbavit přebytečného tuku, víme, po jakých superpotravinách sáhnout!

Co jsou superpotraviny?

Superpotraviny pochází ze všech koutů planety, zejména z tropických pralesů, pouštních oblastí a vyšších nadmořských výšek. V tomto extrémním prostředí musí superpotraviny zadržovat co nejvíce živin, aby dokázaly přežít. Tím jsou superpotraviny výjimečné svým složením a jsou doslova nabity živinami, vitamíny, minerály, esenciálními mastnými kyselinami, proteiny, enzymy a antioxidanty.

Proč superpotraviny konzumovat při hubnutí?

Superpotraviny podporují imunitní systém a pomáhají nám dosáhnout optimální váhy. Obsahují vysoký podíl vlákniny, díky čemuž v žaludku zvětší svůj objem a na delší dobu nás zasytí. Superpotraviny jsou zdrojem hodnotných bílkovin, které zabraňují ztrátě svalové hmoty při hubnutí. Dodávají sílu a energii na pohybové aktivity a usnadňují přechod na zdravou stravu.

Superpotraviny v bio kvalitě

Čím více superpotravin zařadíte do svých pokrmů, tím lépe pro Vaše zdraví a figuru. Se superpotravinami ale musíte umět dobře zacházet. Zjistěte si, jestli je můžete konzumovat dlouhodobě, jak účinkují a zda skutečně pochází z ekologických oblastí. Šetrnou kuchyňskou úpravou v nich uchováte všechny cenné látky, které se dostanou do organismu v té nejčistší podobě.

Jaké superpotraviny pomohou ke štíhlé postavě?

ACAI

Palma s plody ACAI roste v jižní Americe v brazilské oblasti Paraná a v Amazonii. Plody o průměru 2,5 cm jsou 6828593967_5b72d1e0f9_zvelice lahodné a chutí připomínají směs lesního ovoce a čokolády. Obsahují vitamíny A, B, C, D a E a z minerálů hořčík, fosfor, draslík, měď, zinek vápník a mangan. Plody ACAI jsou vynikajícím zdrojem energie a doporučují se konzumovat při velké tělesné zátěži.

Plody ACAI usnadňují hubnutí a dokáží nastartovat proces spalování tuků. Antioxidanty v plodech zpomalují stárnutí organismu a podporují správnou funkci metabolismu. Omega mastné kyseliny přispívají k přirozenému úbytku na váze a vysoký podíl vlákniny navozuje pocit sytosti.

 

Výživová hodnota ACAI:

 • 49,4 % lipidů
 • 13,8 % bílkovin
 • 5,2 % popela
 • 27,3 % vlákniny

Chlorella

           21115936556_80ac0c3c0d_z Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa s výbornými účinky na lidské zdraví. Pěstuje se převážněve velkých kruhovitých rybnících v asijských zemích a USA. Tato řasa zpomaluje stárnutí, posiluje imunitní systém a detoxikuje organismus.

            Nejdůležitější složkou v chlorelle je chlorofyl s antiseptickými účinky a růstový faktor CGF, který stimuluje růst a regeneraci tkání. Chlorella se doporučuje při redukčních dietách, neboť obsahuje vysoký podíl bílkovin a vlákniny. Kromě toho se v ní nachází betakaroten, zinek, vápník, železo, hořčík, chróm, aminokyselina tryptofan, vitamíny A, C, D, E a K a vitamíny skupiny B.

            Výživová hodnota chlorelly:

 • 45 % bílkovin
 • 20 % tuků
 • 5 % vlákniny
 • 10 % vitamínů a minerálů

Kustovnice čínská (Goji)

            Kustovnice čínská roste především v Číně, ale postupem času se rozšířila i do dalších zemí. Za superpotravinu se považují její načervenalé plody, které obsahují aminokyseliny, betakaroten, zinek, železo, vápník, selen, fosfor, hořčík, kyselinu linolovou, vitamíny E, B1, B2 a B6 a až 500krát více vitamínu C než pomeranče.

            Kustovnice čínská je silný antioxidant a působí blahodárně na celý organismus. Pravidelnou konzumací plodů posilujete svou imunitu a dodáváte tělu nezbytné živiny, které jsou potřebné pro zdravé hubnutí. Kustovnice čínská podporuje metabolismus a efektivní spalování tuků. Dodává tělu energii a potlačuje chutě na sladké.

Výživová hodnota Kustovnice čínské:

 • 55 % sacharidů
 • 11 % bílkovin
 • 10 % vlákniny
 • 1,5 % tuků8518522212_8f00ae9642_z

Superpotraviny urychlující hubnutí nejsou samy o sobě samospasné. Základem je kvalitní strava a dostatek neslazených tekutin. Teprve tehdy supepotraviny pomohou při redukci hmotnosti. Všechny tři superpotraviny a další zdravé rostlinné produkty zakoupíte v bylinkovém ráji na Botanic.cz!

 

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.