Recenze na Chilliburner aneb jak se hubne s chilli papričkami

Chilli papričky a celkově pálivá jídla zvyšují výdej energie.

Český trh nabízí celou řadu doplňků stravy obsahující chilli papričky. Jedním z takových produktů je Chilliburner, což je docela kontroverzní potravinový doplněk.

Zatímco někdo na něj nedá dopustit, někdo ho odsuzuje, že nefunguje.

Jaké jsou na Chilliburner recenze?

Jaké s ním mají zkušenosti ostatní uživatelé?

Co všechno obsahuje a jak se užívá?

Základní fakta

Kajenský pepř je přírodní bylina, která pomáhá s hubnutím.

Jedná se o odrůdu mleté červené chilli papričky. Běžně se používá jako koření v kuchyni, ale stává se i součástí mnoha doplňků stravy na hubnutí.

Červený pepř omezuje chuť k jídlu, zrychluje metabolismus a podporuje spalování kalorií.

Kajenský pepř má ve složení produkt Chilliburner, podpora hubnutí je jeho hlavní účinek.

Zatímco polovina lidí tento přípravek vychvaluje, polovina ho odsuzuje s tím, že se výsledky nedostavily.

Rozhodla jsem se proto prozkoumat, jaké mají uživatelé zkušenosti s tímto preparátem, a přinést vám tak nezkreslený pohled na něj, a to se všemi klady i zápory.

Prvně se podíváme na to, co o výživovém doplňku tvrdí samotný výrobce. Blíže si specifikujeme složení. Prozradím vám, jak se mají tobolky užívat a kde se dá přípravek zakoupit.

K čemu tedy slouží výrobek Good Nature Chilliburner 60 tbl.? Uživatelé si ho podle slov výrobce kupují, protože:

 • se jedná o jeden z nejoblíbenějších produktů na hubnutí,
 • ho doporučují i mnozí lékárníci.

Pokud však přijdete do lékárny a zeptáte se na potravinový doplněk podporující hubnutí, stane se jen málokdy, že vám na stůl vyloží Chilliburner. Vyzkoušela jsem to sama. Sice se jedná o známý preparát, ovšem asi ne nejoblíbenější.

Výrobce slibuje:

 • podporuje hubnutí,
 • pomáhá při redukci hmotnosti,
 • zlepšuje trávení,
 • zajišťuje pravidelné vyprazdňování,
 • pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru.

Jaké mají ale s Chilliburner zkušenosti opravdoví uživatelé? Splňuje výživový doplněk to, co výrobce slibuje? Dozvíte se to níže.

Složení

V přípravku jsou obsaženy rostlinné extrakty, jež podporují redukci tělesné hmotnosti. Výrobce uvádí, že doplněk obsahuje Frutafit, Capsimax a extrakt z listů zeleného pepře. V jedné kapsli je následující množství jednotlivých složek:

Frutafit138,5 mg
Capsimax50 mg
Zelený čaj10 mg

Přídavnými látkami v Chilliburner jsou mikrokrystalická celulóza (plnidlo) a rostlinný stearan hořečnatý (protispékavá látka).

Frutafit

InulinJedná se z 90 % o inulin a dalších 10 % tvoří fruktóza, glukóza a sacharóza. Inulin je v podstatě vláknina, jež je sama o sobě špatně stravitelná, ovšem v žaludku na sebe váže vodu, zvětšuje svůj objem, a tím pádem navozuje pocit zasycení. Snižuje také chuť k jídlu a pomáhá lidem, již mají sklony k přejídání.

Capsimax

Kajenský pepřCapximax je extrakt z Papriky roční (Capsicum annum L.) spojený se sacharózou. Samotný kapsaicin je hlavní účinná látka chilli papriček, která pomáhá při hubnutí, neboť spouští proces spalování tuků. Pomáhá na celulitidu, stimuluje krevní oběh, dostatečně prokrvuje celé tělo a působí jako přírodní antibiotikum a antioxidant.

Zelený čaj

Zelený čajZelený čaj, neboli jeho nefermentované lístky, se vyznačuje jednou důležitou látkou, a tou je katechin, jenž spadá do skupiny flavonoidů. Obsahuje epigalokatechingalát (EGCG), který slouží jako prevence proti rakovině a napomáhá při kardiovaskulárních problémech. Stejně tak je oblíbený pro své antivirové účinky.

Pro koho je Chilliburner vhodný?

Chilliburner je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy. Potravinový doplněk je určen pouze dospělým lidem, tedy od 18 let, které potřebují podpořit boj s nadbytečnými kilogramy.

Pokud si však myslíte, že stačí užívat kapsle, abyste se zbavili přebytečného tuku, potom jste na omylu, je nezbytné změnit i životní styl. Většinou se totiž výsledky nedostaví, protože si člověk myslí, že Chilliburner spálí tuky, i přestože dál bude jíst čokolády a ležet celé dny na gauči u televize.

Doplněk stravy si oblíbily zejména ženy, jež se snaží zhubnout a hledají způsob, jak redukci hmotnosti ještě více podpořit.

Způsob užívání a dávkování

V jednom balení je 60 tablet.

Užívejte 1 tabletu denně, ideálně 30 minut před jídlem nalačno. Jestliže chcete dosáhnout optimálních výsledků, výrobce doporučuje užívat Chilliburner alespoň dva až tři měsíce.

Při dodržení doporučeného dávkování vám jedno balení vydrží 2 měsíce.

Výživový doplněk není náhradou pestré stravy. Určen není ani dětem, těhotným či kojícím ženám.

Sice nejsou známy výrazné negativní projevy spojené s užíváním daného preparátu, nicméně vyhnout byste se mu měli v případě, jestli máte alergii na některou ze složek obsažených ve výrobku. V omezené míře se během prvních dnů mohou objevit změny týkající se trávení, například častější vyprazdňování či pálení žáhy, stejně tak i bolest hlavy. Během několika dnů však dané neduhy odezní.

Uživatelské recenze a zkušenosti s Chilliburner

Pravděpodobně vás zajímá, jaká se vede ohledně produktu Chilliburner diskuze na internetu. Zkušenosti jsou jak pozitivní, tak i negativní. Pro někoho se jedná o kontroverzní produkt, ale to je tak snad u všech přípravcích určených na hubnutí.

Co se týče pozitivních reakcí, tak je Chilliburner oblíbený především kvůli tomu, že snižuje chuť k jídlu a pomáhá udržet váhu.

Spokojenější jsou zejména lidé, kteří dodržují i zdravou životosprávu a provozují nějakou fyzickou aktivitu.

Je potřeba počítat i s tím, že se výsledky nedostaví ihned, ale většinou až po těch dvou až třech měsících užívání.

Recenze na Chilliburner
Zdroj: Heureka.cz

Někomu vyhovuje, že může brát jen jednu tabletu denně, protože je prostředek silný a obsahuje vše, co je pro podporu hubnutí potřeba.

Recenze na Good Nature Chilliburner
Zdroj: Heureka.cz

Doplněk stravy Chilliburner na někoho působí velice dobře, dokonce i během prvního týdne se objeví účinky, ovšem je to vždy individuální.

Recenze na Chilliburner
Zdroj: Heureka.cz

Zkušenosti jsou negativní i pozitivní, jak můžete vidět z následujících recenzí. Někdo s přípravkem spokojený není.

Recenze na produkt na hubnutí Chilliburner
Zdroj: Heureka.cz

Často kladené otázky

Chcete vědět, jak dlouho užívat Chilliburner? Potřebujete znát, jaké jsou případné kontraindikace a vedlejší účinky? Shrnuli jsme pro vás nejčastější otázky a odpovědi do následujících řádků.

⚡ Pro koho je a není přípravek určený?

Chilliburner mohou užívat jak ženy, tak i muži od 18 let. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.

⚡ Jak dlouho by se měl doplněk stravy užívat?

Výrobce doporučuje pro dosažení optimálních výsledků užívat Chilliburner alespoň dva až tři měsíce.

⚡ Jaké jsou vedlejší účinky?

Někdy se může objevit zezačátku bolest hlavy, zhoršený stav pokožky, problémy s trávením (časté vyprazdňování či pálení žáhy). Během pár dnů však tyto vedlejší účinky odezní.

⚡ Když obsahuje chilli papričky, pálí?

Tableta je upravena patentovanou technologií, takže přestože obsahuje chilli papričky, nepálí, nedráždí ústa ani trávicí trakt.

Vyhodnocení recenze Chilliburner

Přestože jsem sama Chilliburner neodzkoušela, tak z hodnocení dostupného na internetu si myslím, že přípravek opravdu dokáže podpořit spalování tuků, ale je nezbytné změnit i svou životosprávu.

Zaujalo mě, že výživový doplněk obsahuje přírodní složky, a to především chilli a vlákninu. V produktu nejsou obsaženy klasické alergeny, jako jsou gluten a laktóza, což vnímám také jako kladnou stránku.

Sice reklamy slibují okamžitý účinek bez jo-jo efekty, ovšem jo-jo efekt se u některých jedinců i tak objevil. Já osobně si myslím, že je nezbytné nastavit, abyste dodržovali i zdravé stravování a pravidelnou aktivitu, protože bez toho nedocílíte vysněné postavy.

Přípravek není zrovna nejlevnější. Současný trh nabízí i levnější alternativy, a proto je nezbytné vzít v úvahu i cenu jako takovou.

Doplněk stravy rozhodně neodsuzuji, protože si myslím, že může pomoci s redukcí hmotnosti, neboť obsahuje látky, které se na spalování tuků podílejí (zelený čaj a chilli). Zatímco na někoho více působí zelený čaj, na jiného zase přítomnost chilli. Kombinace těchto dvou látek v jedné tabletce zvyšuje šanci, že vám produkt s hubnutím pomůže.

Výhody a nevýhody jsme vám shrnuli i do následující tabulky:

KladyZápory
Pomáhá s hubnutímVyšší cena
Neobsahuje běžné alergenyÚčinky jsou individuální
Obsahuje přírodní složkyU někoho se objeví jo-jo efekt
Má v sobě vlákninu

Výzkumy a chilli na hubnutí

Hlavní účinnou látkou v kajenském pepři a ostatních chilli papričkách je kapsaicin. Vědci se domnívají, že kapsaicin je termogenní, zrychluje metabolismus a snižuje chuť k jídlu.

Snižuje chuť k jídlu

Jedna studie z roku 2014 ukazuje, že lidé, kteří konzumovali chilli papričku při každém jídle, měli vyšší pocit plnosti a snížila se jim i celková chuť k jídlu. Právě to může vést ke snížení kalorického příjmu, a tím pádem i k vyššímu úbytku hmotnosti.

Zrychluje metabolismus

Další studie, která je sice starší, zjistila, že ženám, jež jedly čerstvou chilli papričku, se zrychlil metabolismus do 30 minut po její konzumaci. Rychlost metabolismu ovlivňuje to, jak rychle dokáže vaše tělo přeměnit jídlo a pití na energii. Pokud máte rychlejší metabolismus, vaše tělo dokáže převádět živiny na energii namísto tuku.

Spaluje více kalorií

Chilli papričky a kajenský pepř pomáhají spalovat kalorie. Zvýší totiž teplotu vašeho těla, a tím pádem se tělo přepne do režimu chlazení, čímž začne spalovat kalorie.

Výhody chilli papriček

Chilli papričky i kajenský pepř mají celkově pozitivní dopad na zdraví. Kapsaicin má protizánětlivé a gastroprotektivní vlastnosti. Pomáhá i lidem s diabetem nebo obézním lidem. Snižuje riziko mrtvice a vysokého krevního tlaku.

Kajenský pepř můžete do stravy přidat několika způsoby. Můžete pomocí něho ochucovat jídlo, ale asi vám nebudou chutnat pálivé pokrmy každý den. Dá se koupit i práškový kajenský pepř, který se přidává do vody, míchaných nápojů i proteinových koktejlů. Jestliže chcete dosáhnout toho, aby vám chilli papričky pomohly s hubnutím, měli byste denně přijmout zhruba 28 gramů chilli v čerstvé formě nebo 1 gram v sušené formě.

Pokud nepatříte mezi příznivce pálivých jídel, kupte si doplněk stravy obsahující chilli papričky, jako je právě Chilliburner.

Pro koho nejsou chilli papričky vhodné?

Doplňky stravy s chilli papričkami či kajenským pepřem nejsou vhodné a bezpečné pro každého, kdo chce zhubnout. Neužívejte potravinové doplňky, pokud:

 • berete léky na srážlivost krve,
 • máte naplánovanou operaci,
 • jste těhotná či kojíte,
 • užíváte léky na vysoký krevní tlak.

Sdílejte svým přátelům:

Michaela Škubáková

Michaela Škubáková

Jako nadšenec do vaření se zajímám i o různé způsoby stravování. Sama se snažím stravovat nízkosacharidově. Ve volném čase cvičím kruhové tréninky. Baví mě psát o cvičením a také o jídle. Změňte i vy svůj životní styl, vaše tělo vám poděkuje. Inspirujte se v mých článcích, jak na to. :-)