Funguje zelená káva na hubnutí? Čeho si při výběru všímat? Přečtěte si naší recenzi

V současné době je zelená káva obrovský trend, zejména mezi lidmi, kteří chtějí zhubnout.

Zelená káva jsou v podstatě klasická kávová zrna z bobů kávovníků.

Rozdíl je však v tom, že se zelená káva nepraží.

Sice tím ztrácí specifické aroma a chuť, ale naopak v sobě zanechává všechny důležité látky a živiny, které se pražením ztrácí.

Jaké má zelená káva recenze?

Opravdu je tak účinná, jak výrobci slibují?

A které produkty jsou dobře hodnocené?

Wolfberry Zelená káva

V současné době patří Wolfberry Zelená káva k nejžádanějším produktům daného druhu. Prodává se už mletá. Obsahuje fenolické sloučeniny, které se běžně během pražení ničí. Stejně tak má v sobě kyselinu chlorogenovou, jejímž úkolem je štěpit škroby na cukry a napomáhat vstřebávání cukru ze škrobu.

Wolfberry Zelená káva neobsahuje barviva, emulgátory a konzervanty. Jedná se tedy o BIO produkt, v němž najdete pouze rozemletou zelenou kávu.

Připravuje se tak, že si dáte dvě čajové lžičky zelené kávy do hrnky a přelijete ji zhruba 200 až 250 mililitry vroucí vody. Vznikne vám tak nápoj, jenž chutí připomíná čaj. Po 5 minutách můžete zelenou kávu vypít.  Pokud jste zvyklí u klasické kávy používat mléko, u zelené kávy se mu vyhněte, neboť snižuje účinky kyseliny chlorogenové.

Výrobce doporučuje dávat si zelenou kávu v ranních hodinách zhruba 10 minut před jídlem. Před spaním se nedoporučuje. Denně byste neměli vypít více jak čtyři hrnky, protože i zelená káva obsahuje kofein. Vyhnout by se jí měly také kojící a těhotné ženy, děti do 16 let a osoby se srdečními chorobami či cévním onemocněním, vysokým krevním tlakem či diabetem. 

Vyhodnocení

KladyZápory
Zelená káva je kvalitní. Má specifickou chuť. 
Dá se louhovat i dvakrát za sebou pro maximální výtěžek kofeinu. 
Prodává se za přijatelnou cenu.

Phoenix Monopol káva

Phoenix Monopol káva je opět mletá zelená káva. Získává se z kávovníku rodu Coffea. Stejně jako všechny zelené kávy, tak i tato obsahuje kyselinu chlorogenovou, která působí jako silný přírodní antioxidant.

Zelená káva se doporučuje jako zbraň v boji proti stárnutí. Zlepšuje krevní cirkulaci, pomáhá při hubnutí a budování svalové hmoty.

Zelená káva obsahuje kofein stejně jako pražená, ale je bohatší na kyselinu chlorogenovou, jež má pozitivní dopad na úbytek tukových zásob. Obsahuje mimo jiné i draslík a hořčík.

Výrobce doporučuje pít tento druh kávy jako běžnou kávu, ideálně namísto ní, případně ji míchat s klasickou kávou, a to pro zlepšení chuti. Přidávat se dá také do čajů, polévek, medu i marmelády. Denní doporučená dávka jsou dvě až tři lžičky.

Phoenix Monopol káva obsahuje pouze zelenou mletou kávu z plodů kávovníku Coffea arabica.

Připravuje se tak, že zalijete jednu lžičku směsi 150 mililitry vroucí vody. Po 3 až 5 minutách můžete kávu vypít. Opět se doporučuje její konzumace ráno před snídaní. Naopak není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy.

Zemí původu je Indonésie

Vyhodnocení

KladyZápory
Chuť zelené kávy je příjemná. Někomu nemusí káva chutnat.
Jedná se o kvalitní výrobek. 
Představuje zdravou alternativu kávy.

Salvia Paradise Zelená káva

Zelená káva od značky Salvia Paradise je charakteristická absencí konzervačních látek a barviv. Jedná se o stoprocentně čistou arabiku, která obsahuje vysoký podíl rostlinných fenolů, tedy kyseliny chlorogenové.

Kofein obsažený v zelené kávě napomáhá udržet během dne pozornost, zlepšit výkon, zvýšit bdělost a zdokonalit koncentraci.

Salvia Paradise Zelená káva se vaří stejně jako klasická káva, tedy dáte si dvě čajové lžičky do hrníčku, přelijete je 200 až 250 mililitry vroucí vody, a potom ji necháte 5 minut odstát. Poté si můžete zelenou kávu vychutnat.

Výrobce upozorňuje, že se nejedná o náhradu pestré stravy.

Vyhodnocení

KladyZápory
Zelená káva je za dobrou cenu.Její chuť je specifická a nechutná každému.
Je kvalitní, neobsahuje konzervační látky a barviva.

Sonnentor Zelená káva bio

Nepražené kávové boby. Přesně tak by se dala charakterizovat Sonnentor Zelená káva bio, jejíž zemí původu je Nikaragua. Vyznačuje se jemnou chutí, vysokým obsahem kofeinu a jedinečnou barvou, která má nádech zelené.

Sonnentor Zelená káva bio je připravena v sáčcích, takže si nemusíte dělat starost s tím, kolik lžiček máte do hrníčku dát.

Připravíte si ji tedy tak, že vložíte do hrníčku o objemu 250 mililitrů jeden sáček, přelijete ho vroucí vodou a necháte ho zhruba 3 minuty louhovat. Poté sáček vytáhnete a můžete si vychutnávat jedinečnou kávu.

Vyhodnocení

KladyZápory
Díky připraveným sáčkům je vaření jednoduché.Chuťově se zelená káva přibližuje bylinkovému čaji, ne kávě.
Káva má výborné účinky na trávení i hubnutí.

Good Nature Zlatý doušek

Další skvělou náhradou za klasickou kávu je Zlatý doušek. Jedná se o zelenou kávu arabiku, která vyniká svou vysokou kvalitou, jemným aromatem a úžasnou chutí. Good Nature Zlatý doušek není pouze zelená káva jako taková, ale obsahuje ještě několik dalších kvalitních surovin, jež mají pozitivní dopad na lidské zdraví a organismus.

Zlatý doušek je vyrobený tedy ze zelené kávy, ječmene, žita a čekanky. Díky čekance tak produkt obsahuje i inulin. Rozpustný cereální nápoj je zdraví prospěšný a vhodný i k dlouhodobé konzumaci.

Příprava je jednoduchá. Do hrníčku si dáte jeden až dvě kávové lžičky směsi, zalijete ji horkou (nikoliv vroucí) vodou, a potom necháte 3 až 5 minut odstát. Neměli byste vypít více jak čtyři hrnky tohoto nápoje za den.

Vyhodnocení

KladyZápory
Produkt obsahuje několik kvalitních surovin.Obsahuje i lepek, není vhodný pro celiaky.
Chuť je jemná a výjimečná.

TopVet Zelená káva

TopVet Zelená káva je doplněk stravy od českého výrobce. Tobolky obsahují bylinný extrakt ze zelené kávy, takže jsou bohaté na kofein a další xantiny. Přípravek stimuluje organismus při vyčerpání a únavě, stejně tak má pozitivní dopad i na hladinu cholesterolu. V neposlední řadě působí jako silný antioxidant a napomáhá při hubnutí.

TopVet Zelená káva potlačuje chuť k jídlu, zrychluje metabolismus, zlepšuje spalování tukových zásob. V jednom balení je 60 tobolek. Při nižším dávkování vydrží na dva měsíce, při vyšším dávkování pouze na měsíc.

Doporučené denní dávkování: 1 až 2 tobolky denně před jídlem

Složení: želatinová tobolka, standardizovaný extrakt ze zelené kávy, vitamín C, mikrokrystalická celulóza

Vyhodnocení

KladyZápory
Produkt je od českého výrobce.Není vhodný pro kojící a těhotné ženy.
Pomáhá při vyčerpání a únavě.

DoktorBio Green Coffee

Green Coffee je doplněk stravy od dalšího českého výrobce, tentokrát od DoktorBio. Produkt obsahuje kromě zelené kávy ještě extrakt z ovoce zvaného Garnicia Cambogia a konjugovanou kyselinu linolovou (známou pod zkratkou CLA).  

Garnicia Cambogia je tropické ovoce rostoucí v jihovýchodní Asii, kde se používá především v Ajurvédské medicíně. Ovoce je používáno dokonce jako koření a je charakteristické tím, že dokáže navodit pocit sytosti. Obsahuje kyselinu hydroxycitrónovou, která zrychluje metabolismus tuků a cukrů a navíc tlumí hlad. Garnicia Cambogia se doporučuje u lidí, již trpí přejídáním v důsledku stresu, úzkosti či deprese.

CLA, tedy konjugovaná kyselina linolová je nenasycená mastná kyselina nacházející se v olivovém oleji, avokádu, masu a mléce. Odbourává tukové zásoby v problémových partií, zejména břicha, a zrychluje metabolismus.

Balení obsahuje 90 kapslí a vydrží jeden měsíc.

Doporučené denní dávkování: 3 kapsle denně

Složení: zelená káva, CLA, tamarind malabarský, stearan hořečnatý, želatina, oxid titaničitý (barvivo)

Vyhodnocení

KladyZápory
Obsahuje zelenou kávu, extrakt z tropického ovoce a konjugovanou kyselinu linolovou.Pořizovací cena je vyšší.
Pomáhá při hubnutí.Balení vydrží pouze měsíc.
Odbourává tuk z oblasti břicha.Obsahuje barvivo.
Zrychluje metabolismus.

Naturvita Zelená káva

Doplněk stravy Naturvita Zelená káva obsahuje extrakt ze zelené kávy s celkovým obsahem 45 % chlorogenových kyselin. Balení obsahuje 60 kapslí, přičemž vydrží na necelý měsíc. Záleží totiž na tom, jaké dávkování zvolíte. 

Doporučené denní dávkování: 2 až 3 kapsle denně

Složení: extrakt ze zelené kávy

Vyhodnocení

KladyZápory
Pomáhá při redukci váhy.Balení nevydrží ani měsíc.
Snižuje pocit hladu.Cena za jedno balení je vyšší.

Allnature Zelená káva

Další doplněk stravy, který obsahuje zelenou kávu bohatou na kyselin chlorogenovou. Allnature Zelená káva zlepšuje metabolismus, obsahuje kofein i bioflavonoidy, snižuje hladinu krevního cukru a vyznačuje se antidiabetickým efektem. Pozitivní vliv má dokonce při redukčních dietách. Allnature Zelená káva se doporučuje také lidem, kteří potřebují zvýšit vytrvalostní výkon.

Přípravek může obsahovat stopy skořápkových plodů, lepku, arašídů, ryb, mléka, měkkýšů a sóji. Pokud tedy jste přecitlivělí na některou z těchto složek, měli byste se produktu vyhnout.

Balení obsahuje 60 kapslí, takže při nižší denní dávce vám balení vydrží dva měsíce, při vyšší denní dávce naopak měsíc.

Doporučené denní dávkování: 1 až 2 kapsle denně

Složení: extrakt ze zelené kávy, mikrokrystalická celulóza (plnidlo), stearan hořečnatý (protispékavá látka), želatinová kapsle bílá (barvivo oxid titaničitý)

Vyhodnocení

KladyZápory
Obsahuje velké množství zelené kávy.Doplněk není vhodný pro kojící a těhotné ženy.
Pomáhá při redukční dietě.Obsahuje barvivo i lepek.
Balení vydrží i dva měsíce.

Jankar Green Coffee

Jedním z těch silnějších doplňků stravy je Jankar Green Coffee, jenž je vskutku bohatý na chlorogenové kyseliny. Tablety obsahují kromě těchto kyselin i kyselinu kávovou, která je známá svými antioxidačními účinky. Jankar Green Coffee se doporučuje při redukci hmotnosti, nedostatečné vitalitě a k detoxikaci organismu. Pozitivní dopad má na vyprazdňování, hladinu cholesterolu i imunitní systém.

Balení obsahuje 60 tablet, takže vydrží jeden měsíc.

Doporučené denní dávkování: dvakrát denně 1 tabletu během jídla

Složení: extrakt ze zelené kávy, laktóza, mikrokrystalická celulóza, škrob, aerosil, stearan hořečnatý

Vyhodnocení

KladyZápory
Snižuje chuť na sladké.Cena doplňku stravy je vyšší.
Pomáhá cítit se lépe.Není vždy účinný, někomu při redukci hmotnosti nepomohl.
Dodává více energie.
Upraví zažívání.
Je extra silný oproti ostatním produktům na trhu.

Často kladené otázky

Český trh se zelenou kávou je opravdu bohatý, přičemž se nabízejí produkty jak v sypké formě, tak i jako doplňky stravy. Jestliže si chcete vychutnat kávu jako takovou a vypít si ji z hrníčku, oceníte mletá kávová zelená zrna. Pokud nemůžete přijít na její specifickou chuť, je lepší sáhnout po doplňku stravy ve formě tobolek.

Máte nějaké otázky, které vás ohledně zelené kávy zajímají? Třeba je najdete právě v těchto často kladených dotazech.

⚡ Co je to zelená káva? Proč se jí tak říká?

V porovnání s klasickou kávou obsahuje ta zelená mnohem více zdraví prospěšných látek. Proč je však káva zelená? Je to dáno tím, že jsou kávová zrna nejprve vysušena na slunci. Po několika týdnech sušení prasknou a vypadnou zrnka zelené kávy, která se běžně praží při vysoké teplotě, aby dostala tu známou tmavou barvu a nezaměnitelné aroma. Zelená káva se ale nepraží, a tím pádem si zachová i více cenných látek, antioxidantů a kyselin.

⚡ Proč se zelená káva doporučuje pít?

Důvodů je hned několik. Zelená káva je označována za prevenci cukrovky a srdečních chorob. Zabraňuje také vstřebávání cukru z potravy a jeho přeměně na tuky. Podporuje činnost mozku, bojuje proti celulitidě, snižuje krevní tlak a zmírňuje únavu.

⚡ Pomáhá zelená káva při hubnutí?

Ano, ale je nezbytné tomu přizpůsobit i jídelníček. Nestačí si myslet, že pít zelenou kávu vám postačí k tomu, abyste zhubnuli.

⚡ V jakých formách je dostupná?

Setkáte se s několika podobami. Zelená káva se dá zakoupit jako tabletky, kapsle s extraktem z nepražených zrn, instantní káva i jako samotná zrna.

⚡ Jak se zelená káva správně připravuje?

Zrna zelené kávy nejprve namočte do vody, protože jsou extrémně tvrdá a při mletí by vám poničila mlýnek. Jakmile jsou měkká, rozemelte je v mlýnku na kávu. Poté si dejte dvě lžičky do hrníčku a přelijte je 250 mililitry vroucí vody. Po pěti minutách louhování můžete kávu vypít.

⚡ Jak chutná?

Vůbec nechutná jako klasická káva, spíše připomíná bylinkový čaj. Chuť je nakyslá, ale sehnat se dají i upravené variace, například s příchutí vanilky, kokosu, karamelu či skořice. 

Vyhodnocení recenze na zelenou kávu

Zelených káv je opravdu hned několik. U těch mletých je kvalita dána tím, z jaké země zrna pocházejí, zda obsahují ještě něco více než jen namletou zelenou kávu. V případě tobolek a kapslí je nezbytné dívat se na další složky, protože některé doplňky stravy obsahují i barviva, lepek či jiné nežádoucí suroviny.

Co se ceny týče, mletá forma je levnější, doplňky stravy jsou dražší. Cena se pohybuje od 79 korun do 300 korun.  Pokud je pro vás důležitá cena, sáhněte po zrnkové zelené kávě, je totiž výrazně levnější. Za mě jednoznačně vítězí Wolfberry Zelená káva, která je chuťově dobrá a cenově přijatelná.

Při výběru vycházejte z recenzí uživatelů, kteří už daný produkt vyzkoušeli a mají s ním nějaké zkušenosti. Samozřejmě, na každého působí přípravky jinak. U někoho se účinky neobjeví vůbec, někomu pomůže stoprocentně.

Vedle toho, že si pořídíte doplněk stravy, myslete i na to, že byste měli změnit svůj jídelníček jako takový. Zapojte také nějaké pohybové aktivity, jedině tak docílíte vysněné postavy.

X