Zelená káva na hubnutí: podvod nebo dietní zázrak?

Možná jste o tom už alespoň jednou slyšeli.

Zelená káva na hubnutí funguje jako přírodní spalovač tuku.

Co je na tom ale pravdy? Skutečně nepražená kávová zrnka svedou takové zázraky?

Na to se pojďme podívat v následujícím článku.

Zelená káva na hubnutí i na podporu srdeční aktivity – dát si ji lze jako nápoj i ji užívat v tabletách.

Jaké má zelená káva účinky?

Zelená káva se od té černé liší jen ve způsobu úpravy. Černá káva, kterou zná většina z nás, se na rozdíl od té zelené praží. Vlivem vysoké teploty ale přichází káva o své účinné látky, antioxidanty. Jedním z těchto antioxidantů je i kyselina chlorigenová, která spolu s kofeinem napomáhá snižování ukládání cukrů, ze kterých se poté tvoří tuky. Dalším antioxidantem je například kyselina kávová. Antioxidanty, které jsou v zelené kávě zastoupeny ve velkém množství, také kladně ovlivňují srdeční aktivitu, krevní oběh a další procesy v našem těle.

Jak užívat zelenou kávu?

Zelenou kávu si můžete vychutnat jako nápoj nebo ji můžete užívat jako doplněk stravy formou pilulek a tabletek. Dnes už existuje nesčetně prodejců, kteří zelenou kávu nabízejí jako součást svého sortimentu.

Osobně bych doporučil konzumaci kávy formou nápoje, svou chutí připomíná zelený čaj a po ránu dokáže spolehlivě nakopnout. Je to díky vyššímu množství kofeinu, který zelená káva oproti té černé obsahuje. Nikdy nezalévejte zelenou kávu vroucí vodou, ta výrazně sníží obsah aktivních látek v kávě, což ji připraví o její výjimečné vlastnosti.

Sehnat ji můžete v několika variantách. Nejčastěji jako klasickou namletou Arabicu, kterou si hodně lidí pochvaluje hned u několika výrobců. Pokud si ale potrpíte na speciality, tak se určitě podívejte i po kávách s příchutí. V nabídce jsou chutě jako vanilka, exotický kardamon nebo skořice s nádechem toho pravého zimního večera.

Produktů se zelenou kávou je na trhu nespočet. Vyberte si ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Káva se prodává namletá na jemný prášek, který zalijete horkou vodou. Další variantou je káva namletá nahrubo, což nemusí všem uživatelům vyhovovat a občas se můžeme v tomto ohledu setkat i s uživateli, kterým to vadí. Poslední variantou je káva nenamletá, ta se ale shání o něco obtížněji a její další úprava je složitější.

Jak si připravit šálek zelené kávy?

Do šálku dejte asi 10 g mleté kávy (2 až 3 čajové lžičky) a zalijte horkou vodou. Ne vroucí! Směs nechte deset minut odstát a poté ji zfiltrujte, možnost je i nechat kávu usadit na dno šálku. Dochutit ji můžete podle chuti. Přidat můžete i mléko, cukr, med nebo špetku skořice.

TIP: Přečtete si také článek Jak zdravě zhubnout krok za krokem?

Kdy je nejlepší zelenou kávu konzumovat?

Ideální dobou na zelenou kávu je ráno po snídani. Nemusíte ji ale pít jen v tuto dobu. Nezapomeňte ale, že obsahuje velký podíl kofeinu, proto se jí vyhněte večer. Neradi byste si narušili spánek.

Tablety na hubnutí ze zelené kávy

Zmínil jsem i možnost užívat zelenou kávu jako doplněk stravy, pojďme se na tuto variantu podívat podrobněji.

Právě kvůli tabletám je zelená káva často terčem pochybností veřejnosti i odborníků. Samozřejmě, že užívání jakýchkoliv tablet vám samo o sobě nepřinese výrazný úbytek na váze. Důležitá je kombinace zdravého pohybu a výživy spolu s užíváním doplňků stravy. Proto nikdy nespoléhejte jen na prášky. Jestli svou vytouženou postavu opravdu chcete, jděte jí naproti. Najděte si alespoň dvakrát týdně hodinu až dvě čas na cvičení, například na míči, nebo tanec! Nemusíte se trápit jen v tělocvičně. Stačí si najít ten správný cvičební plán. V kombinaci se zelenou kávou nemůžete šlápnout vedle.

Tablety na hubnutí nabízí mnoho výrobců a na současném trhu se objevují varianty o různých intenzitách obsahu zelené kávy a množství tablet v balení, cenově jedno takové balení vyjde v rozmezí tří set až šesti set korun.

Na co si dát při výběru a užívání tablet pozor

Před koupí tablet dbejte na jejich pečlivý výběr. Většina výrobců bude o svém výrobku tvrdit jen to nejlepší, ale právě lidé se zájmem o rychlé shození přebytečných kil jsou snadným terčem pro mnoho prodejců. Proto se před výběrem tablet poraďte s výživovým specialistou nebo dejte na doporučení od dobrých známých. Svůj záměr můžete konzultovat i se svým lékařem.

Hledáte zelenou kávu v tabletách? Vyberte si!

Ať už si tablety zvolíte, nebo ne, nikdy do nich neuvidíte tak spolehlivě jako do celých zrnek kávy. Tablety sice ušetří hodně času, ale nikdy nebudou čistě přírodním produktem. Často jsou do nich přidávána plniva, která dohánějí objem pilulek, a tím snižují náklady na výrobu. Dejte si tedy pozor na množství samotného extraktu ze zelené kávy v tabletách.

Zelená káva na hubnutí? Proč ne! Považuje se za přirozený spalovač tuků.

Vedlejší účinky zelené kávy

I když zelená káva obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, antioxidantů, je ale nutné si dát pozor na její nadbytečné užívání. Zelená káva je pořád káva, a dokonce obsahuje daleko více kofeinu než káva černá. Zelenou kávu by neměli pít lidé mladší šestnácti let, těhotné a kojící ženy a osoby s vysokým krevním tlakem.

Kofein může ve velkém množství škodit hned několika způsoby:

 • zvyšuje kyselost žaludku, proto není vhodný pro osoby s častým pálením žáhy a osoby s žaludečními vředy
 • zvyšuje srdeční činnost, což může v krajním případě vést až k infarktu
 • při velmi častém užívání narušuje spánkový režim

Pozor si dejte na nadměrné pití zelené kávy. Dokáže totiž narušit náš spánkový režim.

Shrnutí

Když už jste se dozvěděli všechny tyto informace, pojďme se v rychlém přehledu podívat na plusy a mínusy zelené kávy.

Plusy: 

 • zelená káva pomůže se spalováním přebytečného tuku v těle
 • zelená káva je přírodní produkt, takže už žádá chemie!
 • pokud máte rádi zelený čaj, tuto kávu si oblíbíte – chutná velmi podobně
 • díky vyššímu obsahu kofeinu je to přírodní energetická bomba

Minusy:

 • Hledáte zelenou kávu v tabletách? Vyberte si!
 • některé tablety ze zelené kávy neobsahují jen zelenou kávu
 • cena tablet se v měsíčních nákladech pohybuje v rozmezí několika set korun
 • velké množství kofeinu může při velmi častém užívání škodit zdraví

Byl tento článek užitečný? Máte osobní zkušenosti s užíváním zelené kávy? Podělte se o ně s námi.

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.