Zkušenosti s Chia Shake ze superpotravin (recenze & diskuze)

V současné době je hubnutí velice skloňované téma, protože spousta lidí si uvědomuje, že nadváha a obezita mají negativní dopad na celkové zdraví.

Chia shake recenze - je opravdu koktejl účinný na hubnutí?
Zdroj: chiashake.cz

Pokud si o hubnoucích prostředcích zjišťujete více informací, zřejmě jste už ne jednou narazili na společnost Chia Shake, která má v nabídce hned několik produktů na spalování tuků.

Uvedená firma prodává preparáty připravené ze superpotravin.

Obsahují minimální množství cukru, naopak jsou bohaté na vitamíny a minerály

Výroba probíhá v České republice, takže se jedná o ryze český produkt. 

Co všechno dietní koktejly obsahují? Jaké jsou jejich přednosti a úskalí? A na kolik Chia Shake dietní koktejl vyjde?

Na to se podívejte v naší recenzi plné užitečných informací a uživatelských zkušeností. 

Výhody koktejlů Chia Shake

Základní informace

V první řadě je nezbytné začít u životosprávy jako takové, protože k čemu by vám bylo cvičení a pocení se ve fitness centru, když si stejně po tréninku dáte bůček s rohlíkem? Změňte svůj životní styl od základů. Začněte s těmito cviky na hubnutí, upravte stravu tak, aby byla vyvážená a pestrá, a klidně si ze začátku pomožte podpůrnými produkty na hubnutí.

Chia Shake je označován za revoluční způsob v hubnutí. Přestože nebudete mít příliš času na hubnutí a nebudete držet drastické diety, můžete zhubnout přebytečné kilogramy, neboť vám s tím pomohou právě koktejly na hubnutí. Stačí si připravit několikrát za den lahodný koktejl (případně jiný produkt z nabídky) podle určeného dávkování a výsledky se dostaví velice brzy.

Chia Shake vyrábí nejen koktejly, ale i dietní omelety.
Zdroj: chiashake.cz

Sice jsou na trhu k dostání různé dietní koktejly v prášku, ovšem většina není tak bohatá na vitamíny a minerály jako Chia Shake, a tím tento český produkt mezi těmi ostatními vyniká. Koktejly a ostatní jídla této značky mají v sobě potřebné bílkoviny, sacharidy, zdravé tuky, vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny, ale i antioxidanty.

Poukázat musím především na to, že v balíčku s jídlem je méně cukru a více bílkovin, takže se jedná o ideální prostředek na hubnutí. Koktejl obsahuje všechno, co vás zasytí na delší dobu, což oceníte především ráno, kdy si asi nestíháte stejně jako většina z nás dělat doma snídani.

S koktejly Chia Shake se díky minimálnímu obsahu sacharidů dostanete do ketózy. Jedná se o stav, kdy začne tělo čerpat energii z tukových zásob, a tím pádem vás jich zbaví. Důležité však je zaměřit se i na jídelníček, protože pokud v něm máte spoustu dalších sacharidů, do ketózy se nedostanete.

Samotný název napovídá, že v proteinovém koktejlu na hubnutí jsou i chia semínka, která patří do skupiny superpotravin. Chia semínka jsou bohatá na omega-3 nenasycené kyseliny, jež vám dodají pocit plnosti na delší dobu.

Český výrobce koktejlů nabízí různé hubnoucí balíčky skládající se z různých pokrmů od koktejlů přes polévky až po omelety a dezerty. Všechno si připravíte podle stanového postupu. 

Nemusíte se tak bát, že vám chybí nějaké suroviny doma, abyste si udělali oběd či večeři. 

Jaké jsou hlavní účinky Chia Shake?

 • Zasytí na poměrně dlouhou dobu.
 • Nahradí klidně i klasické jídlo.
 • Nehrozí jo-jo efekt.
 • Pomáhá se spalováním tuků.
 • Koktejly výborně chutnají.

Složení dietních koktejlů

Protože v produktovém portfoliu společnosti Chia Shake najdete nejrůznější produkty, není v mých silách vypsat složení všech, a proto se zaměřím pouze na ty nejžádanější. A těmi jsou právě koktejly.

Nejprodávanější koktejl je s příchutí jahoda a malina, jenž dokáže zasytit na 3 až 5 hodin. Neobsahuje lepek, ani přidaný cukr.

Nutriční hodnoty na 100 g

Energie1674 kJ
Kalorie400 kcal
Bílkoviny50 g
Sacharidy6 g
– Cukry4 g
Vláknina18 g
Tuky14 g
– Nasycené8 g
Sůl0,5 g

Dále je koktejl bohatý na vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamíny C, D, E a K. Obsahuje také vápník, draslík, fosfor, biotin, železo, mangan, chróm, měď, jód, kyselinu listovou, hořčík, zinek a selen. V neposlední řadě ve složení najdete čekankovou vlákninu a mletá chia semínka

Čekanková vláknina

Čekanková vláknina

Chlubí se probiotickými účinky. Čekanková vláknina se získává extrakcí z kořene čekanky a napomáhá správné funkci trávicího systému. Doporučuje se v případě trávicích obtíží, jako jsou zácpa, nadýmání, špatné trávení a podobně.

Chia semínka

Chia semínkaDomovinou chia semínek jsou oblasti Střední Ameriky. Jedná se o superpotravinu, která obsahuje celou řadu výživných látek. Nutriční hodnoty chia semínek se odvíjí od kvality půdy a klimatických podmínek. Obsahují vápník, draslík, železo, zinek, hořčík, fosfor, vitamíny a další živiny.

Výrobce uvádí, že produkty jsou vhodné pro ketonovou, low carb a Atkins dietu.

Chia Shake má celou řadu výhod

Pro koho je Chia Shake určený?

Dietní koktejly a další produkty jsou vhodné pro všechny, kdo chtějí zhubnout rychlejší cestou než dietou a cvičením. Používat je mohou klidně i těhotné a kojící ženy, neboť neobsahují škodlivé látky.

Dieta Chia Shake je ideální také pro vegetariány, ovšem je nezbytné se vyhnout chia pudinku, proteinové kaši se zeleninovo-kuřecí příchutí a omeletám, neboť tyto potraviny nejsou vegetariánské. Pro vegetariány jsou určeny kategorie dietní koktejly, dietní kaše, dietní polévky, Chia Shake Optimal a Chia Shake Vegan.

Všechny produkty jsou bez lepku, takže si dietu mohou naordinovat klidně i celiaci. 

Chia Shake koktejly jsou osvěžující a zasytí
Zdroj: chiashake.cz

Jak to funguje?

Při běžném hubnutí se doporučuje jíst několikrát denně netučná a nekalorická jídla i pravidelně cvičit. Za týden zhubnete zhruba půl kilogramu, což je odborníky označováno za zdravé hubnutí. Dieta navíc musí být dlouhodobá. Ovšem tato koktejlová je však založen na jiném principu.

Stačí si pětkrát denně připravit instantní jídlo. Dokonce nemusíte ani cvičit a výsledky na svém těle uvidíte docela rychle. Zpočátku je běžné pociťovat hlad, než si tělo zvykne na nové stravování, ale trvá to jen pár dnů. Poté už budete po každém jídle dokonale zasyceni. 

Nezapomeňte dodržovat pitný režim, a to neslazenými tekutinami, ideálně vodou.

Jestliže chcete, aby se výsledky dostavily, je důležité, abyste při této dietě nejedli žádné jiné potraviny, jako jsou těstoviny, pečivo, rýže, brambory, sladkosti, sladké nápoje či káva s cukrem. 

Opravdu i malá sušenka může zmařit celý účinek Chia Shake, neboť se tělo s takovou nedostane do ketózy.

Dietní balíčky

Společnost Chia Shake rozdělila dietní plán do třech fází. V rámci první fáze rychle a hodně zhubnete, přičemž instantní jídla jsou rozdělena do 5 jídel. Sníží se rapidně příjem cukrů a sacharidů, čímž se tělo dostane do ketózy. První fáze trvá 8 týdnů a během ní zhubnete klidně i více než 10 kilogramů. 

První fáze: 8 týdnů

 • Snídaně: kaše, nebo palačinky, nebo muffiny
 • Svačina: koktejl
 • Oběd: polévka, nebo omeleta
 • Svačina: koktejl
 • Večeře: kaše, nebo polévka, nebo koktejl

V druhé fázi zhubnete ještě několik málo kilogramů, abyste dorýsovali postavu. V této fázi se už jí Chia Shake jídla jen třikrát denně a jedenkrát denně nízkosacharidové jídlo.

Druhá fáze: 4 týdny

 • Snídaně: kaše, nebo palačinka
 • Svačina: koktejl
 • Oběd: libové maso se zeleninou, nebo vajíčkový salát
 • Večeře: polévka, nebo omeleta, nebo koktejl

Třetí fáze už je udržovací, kdy je v jídelníčku už jen jedno, maximálně dvě instantní jídla od této české značky. 

Třetí fáze: 3 týdny

 • Snídaně: kaše, nebo palačinka, nebo muffin
 • Svačina: koktejl
 • Oběd: libové maso se zeleninou, nebo vajíčkový salát, nebo polévka, nebo omeleta
 • Svačina: koktejl
 • Večeře:  libové maso se zeleninou, nebo vajíčkový salát, nebo polévka, nebo omeleta

Recenze a zkušenosti s Chia Shakem

O hubnutí je v posledních letech obrovský zájem, ale neměli byste volit hned první hubnoucí metodu, o které si přečtete, neboť některé nejsou účinné. Přece nechcete vyhazovat peníze jen tak.

Chia Shake Slim vyzkoušela spousta uživatelů z řad mužů i žen, takže na internetu najdete užitečné informace a skutečné zkušenosti. Vedou se o Chia Shake diskuze, v jejichž rámci poskytují uživatelé praktické rady, například která příchuť je dobrá a která ne a podobně.

Lidé si pochvalují rozmanitost příchutí, rychlou přípravu a skvělou chuť

Recenze na Chia Shake na Heureka.cz
Zdroj: Heureka.cz

Pokud dodržujete doporučený dietní plán, hubnutí opravdu funguje

Recenze potvrzují, že Chia Shake funguje.
Zdroj: Heureka.cz

Spousta uživatelů díky Chia Shake koktejlům zhubla a tvrdí, že se jedná o nejlepší koktejl na hubnutí

Chia Shake jsou podle recenzí nejlepšími koktejly na trhu.
Zdroj: Heureka.cz

Produkty mají i menší nedostatky, ale je to jen otázka zvyku

Chia Shake mají i menší nedostatky.
Zdroj: Heureka.cz

Koktejly si oblíbily i maminky na mateřské a po porodu, které se chtějí zbavit přebytečných kilogramů: 

Kde koupit? A jaká je cena?

Balíčky si můžete koupit přímo na stránkách výrobce. Záleží na tom, jak velké množství chcete. Výše jsme vám uvedli, jaké balíčky jsou určeny pro jednotlivé fáze i včetně cen. 

Navíc jsou nyní na balíčky zajímavé slevy a byla by škoda jich nevyužít: 


Původní cenaCena po slevě
Balíček na 8 týdnů9 961 Kč8 990 Kč
Balíček na 4 týdny5 289 Kč4 799 Kč
Balíček na 3 týdny2 699 Kč2 499 Kč

Často kladené otázky

⚡ Mohu produkty, i když jsem těhotná, nebo kojím?

Pochopitelně, protože produkty neobsahují žádné škodlivé látky a suroviny, které by byly pro kojící a těhotné ženy nevhodné.

⚡ Jak se koktejl připravuje?

Návod máte vždy uvedený u daného produktu. Je jednoduchý. Stačí smíchat 1 až 2 odměrky prášku s 0,25 až 0,5 l mléka či vody. Chutnější je kombinace s mlékem (nebo rostlinným mlékem), což uvádí ve svých recenzích i spousta uživatelů.

⚡ Jak se používá?

Dávat si ho můžete namísto snídaně, svačiny, obědu i večeře.

⚡ Jsou jídla vhodná i pro vegetariány?

Ano, vegetariánskými produkty jsou dietní koktejly, dietní kaše, dietní polévky, Chia Shake Optimal a Chia Shake Vegan. Mezi vegetariánské produkty však nepatří Chia pudink, proteinová kaše se zeleninovo-kuřecí příchutí a omeleta.

⚡ Jsou instantní jídla bez lepku?

Ano, produkty jsou vhodné i pro bezlepkovou dietu.

⚡ Jak často můžu konzumovat koktejly a tato jídla?

Kdykoliv, kdy na toto jídlo máte chuť. Koktejly jsou charakteristické obsahem všech potřebných vitamínů a minerálů pro zdraví, navíc zasytí na několik hodin.

⚡ Mohou koktejly také děti?

Ano, od dvou let. 

Ukázku, jak se připravuje koktejl, můžete zhlédnout v tomto videu: 

Vyhodnocení recenze na Chia Shake

Co ve vás evokují výše uvedené recenze? Já jsem byla mile překvapena. Sama jsem vyzkoušela pár produktů od dané značky a musím říct, že se v mnohém s ostatními shoduji. 

Opravdu dokáže tento koktejl zasytit, s mlékem chutná skvěle. 

V přehledné tabulce jsou uvedeny výhody a nevýhody.

VýhodyNevýhody
bsahuje vitamíny a minerályVyšší cena
Produkty jsou vhodné i pro děti od 2 letStriktní dodržení dietního plánu
Koktejly mohou pít i těhotné a kojící ženy
Součástí balení je odměrka a dietní plán
Slevy na větší balíčky
Možnost vybrat si z pestré škály příchutí
Vhodné pro alergiky, vegetariány i vegany
Jednoduchá příprava

Sdílejte svým přátelům:

Michaela Škubáková

Michaela Škubáková

Jako nadšenec do vaření se zajímám i o různé způsoby stravování. Sama se snažím stravovat nízkosacharidově. Ve volném čase cvičím kruhové tréninky. Baví mě psát o cvičením a také o jídle. Změňte i vy svůj životní styl, vaše tělo vám poděkuje. Inspirujte se v mých článcích, jak na to. :-)