Sportujete, ale rádi byste věděli, kolik spálíte kalorií?
Chcete zjistit, kolik kilometrů uběhnete?
Potřebujete si kontrolovat srdeční tepovou frekvenci nejen při sportu?
V takovém případě vám přijde vhod fitness náramek, jenž dokáže zobrazovat výsledky vaší sportovní aktivity.
Změří také váš spánek. Spárujete ho se svým telefonem a máte tak všechna naměřená data pohromadě.
Podívejte se s námi, jaké jsou na fitness náramky recenze. Vybrali jsme pro vás pět těch nejoblíbenějších.
Srovnání 5 nejlepších fitness náramků
Xiaomi Mi Band 4
Čínský výrobce Xiaomi na trhu s nositelnými zařízeními, mezi něž spadají i fitness náramky, patří se svou řadou Mi Band mezi přední prodejce. Xiaomi Mi Band 4 je spoustu muziky za málo peněz, a to je hlavní důvod, proč se tato společnost dostala v tomto segmentu do popředí. Podívejme se tedy, jaké jsou na chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 recenze.
Design jako takový se oproti předchůdci skoro nemění, i tak se však nová řada dočkala několika vylepšení. Náramek dostal AMOLED obrazovku, displej je o něco větší a disponuje i vyšším rozlišením.
Konečně se jedná o plnohodnotný fitness náramek na plavání. Dokáže lépe monitorovat tento druh aktivity. Co se baterie týče, její výdrž je stejná jako u předchůdce Xiaomi Mi Band 3 a náramek bude na jedno nabití fungovat týden.
Rozhodujícím faktorem bývá zpravidla cena. Xiaomi Mi Band 4 se prodává od 739 korun.
Design a konstrukce
Sportovní náramek se chlubí oválným tělem, které se velice těžko vkládá do silikonového řemínku. Obtížné je i vyjímání přístroje z řemínku. Co bych asi vytkla, tak je tlustší tělo, ale dá se to překousnout, protože po funkční stránce je zařízení perfektně vybavené. Hmotnost náramku je pouhých 22 gramů.
Xiaomi Mi Band 4 je odolný proti vodě a ponořit se s ním můžete do hloubky až 50 metrů. Zařízení od čínského výrobce však není určeno primárně pro potápění, ale pro plavání je naprosto dostačující.
Displej
Displej si zaslouží pochvalu. Plně barevná AMOLED obrazovka o velikosti 0,95 palce je fantastická. Čitelnost je perfektní i venku na ostrém slunci.
Rozlišení je 240 × 120 pixelů a 2.5D obrazovka má povrchovou úpravu proti otiskům prstů. V aplikaci Mi Fit, kterou si nainstalujete na svůj smartphone, si můžete přizpůsobit motiv displeje. V nabídce je více než 50 různých motivů.
Funkce
Přejížděním prstem po obrazovce se zobrazí informace o počasí, denní statistiky o pohybu, nepřečtená oznámení, tepová frekvence a možnost manuálního nastavení pohybové aktivity. Xiaomi přidal také několik nových aktivit, takže můžete sledovat běhání venku i na běžeckém páse, jízdu na kole, chůzi, silový trénink a plavání.
Fitness náramek vám ukáže také příchozí hovory a další oznámení z různých aplikací. Nastavit si můžete různá připomenutí a budík. K dispozici je i možnost ovládání přehrávače hudby.
Další věc, která se mi u Xiaomi Mi Band 4 velice líbí, jsou takzvaná nečinná upozornění. Náramek vám začne vibrovat, pokud jste se třeba hodinu nehýbali, dokonce si nastavíte i vlastní vibraci pro toto upozornění. Zařízení disponuje snímačem srdeční frekvence a zvolíte si, jak často chcete tep měřit – každou minutu, nebo spíše každých pět, deset či třicet minut.
Chytrý náramek monitoruje spánek a informace potom ukládá do telefonu. Potřebujete mít nainstalovanou aplikaci Mi Fit, ve které budou uloženy všechny naměřené hodnoty, a to jak pohybových aktivit, tak i srdečního tepu či spánku. Přes aplikaci nastavíte i výše zmíněné motivy ciferníku a přizpůsobíte si celou řadu věcí.
Recenze
Zajímá vás, jaké mají na fitness náramek Xiaomi Mi Band 4 recenze ostatní uživatelé? Vybrali jsme pro vás několik zkušeností.
Vyhodnocení
Klady | Zápory |
AMOLED displej | Tlustší tělo |
Odolnost proti vodě do 50 metrů | Obtížnější vyndávání z řemínku |
Automatická detekce srdeční frekvence | |
Týdenní výdrž baterie | |
Vysoká úroveň jasu | |
Velice dobrá čitelnost displeje | |
Skvělá cena |
Honor Band 5
Jako druhý nejlepší v pořadí je fitness náramek Honor Band 5. Recenze na sportovní pomůcku, kterou vyrábí čínská společnost Huawei, jsou pozitivní po všech stránkách. Svými funkcemi náramek dohání dražšího konkurenta Fitbit. Cena startuje na 798 korunách, zatímco nejnovější Fitbit Charge 4 seženete od 4 190 korun.
Pokud tedy hledáte cenově přijatelný, zároveň však našlapaný fitness náramek, Honor Band 5 je ideální volbou. Na jedno nabití vydrží zhruba šest dnů, někdy i sedm.
Design a konstrukce
Honor Band 5 tvoří malé tělo s obrazovkou, které je odnímatelné z náramku. Stejně jako u předchozího zařízení, tak i u tohoto je vyjímání a vkládání těla do náramku obtížné.
Honor Band 5 je podlouhlý sportovní náramek, jenž se svými rozměry podobá Xiaomi Mi Band 4. Samotný řemínek je vyroben ze silikonu, což je naprosto standardní. Disponuje mnoha úchyty, a tak si ho snadno přizpůsobíte svému zápěstí, ať je jeho obvod jakýkoliv. Vyberete si i z několika barevných variant – černé, námořnické modré a růžové. Tělo jako takové je však pouze v černém provedení.
I když je oválné tělo mohutnější, při nošení to ničemu nevadí, ani vám nepřijde, že máte něco na zápěstí, takže s náramkem můžete bez problémů spát. Hmotnost zařízení je pouhých 22,7 gramů.
Dominantou sportovní pomůcky je obrazovka, pod kterou je kulaté tlačítko, které funguje jako jakési domovské tlačítko.
Displej
Novinkou je AMOLED obrazovka. Předchozí model Honor Band 4 měl totiž pouze OLED displej.
AMOLED displej však nabízí lepší jas a živější barvy. Rozdíl je opravdu patrný. Ciferníky vypadají skvěle, i ikony jednotlivých funkcí jsou perfektně viditelné.
Obrazovka o velikosti 0,95 palce nedokáže nabídnout více informací najednou, s čímž ale uživatelé počítají, protože náramek je založen na jednoduchosti. Možná mohl výrobce zvolit větší displej, protože swipování po obrazovce by bylo uživatelsky přívětivější. Je potřeba při přejíždění prstem po displeji začít vždy úplně na okraji.
Displej se chlubí povrchovou úpravou, nemusíte se tedy obávat škrábanců, otisků prstů a podobně.
Funkce
Software v Honor Band 5 je poměrně jednoduchý. Zařízení probudíte klepnutím na obrazovku, ale nastavit se dá i to, že se rozsvítí zvednutím zápěstí, což funguje spolehlivě.
Posouváte se buď nahoru, nebo dolů, a tím se dostanete k počítadlu kroků, monitoru srdeční frekvence a spánku, ke spánkovým statistikám a nabídkám pro cvičení, nastavení a oznámení. Pokud klepnete kamkoliv na obrazovku prstem, zobrazí se vám ještě další informace, a to výdrž baterie či aktuální počasí.
Rolování menu a výběr různých možností bývá někdy pomalé a Honor Band 5 občas nereaguje na dotek hned při prvním pokusu. Když třeba začne zvonit budík a chtěla jsem ho vypnout, chvíli to trvalo, než jsem ho úplně zrušila, případně odložila.
Další novinka, se kterou přichází Honor Band 5. Recenze vychvalují zejména to, že fitness náramek dokáže zobrazovat zprávy z telefonu, což u předchůdce nebylo možné. Honor Band 4 vám pouze zobrazil upozornění, že vám přišla zpráva či že vám někdo volal. Nejnovější sportovní náramek však umí zobrazit i to, co zpráva obsahuje.
Na zprávy přes Honor Band 5 však neodpovíte. Asi si ani nedokážu představit, jak by bylo možné odpovídat přes tak malou obrazovku.
Také jsem několikrát narazila na chybu, že během používání mi náramek zhruba osmkrát za sebou v rychlém sledu poslal jedno a to samé upozornění. Ještě jsem narazila na jeden problém. Když vypnete Honor Band 5, musíte ho připojit k nabíječce, abyste ho znovu zapnuli.
Aplikace
Honor Band 5 má celou řadu funkcí, které využijete při cvičení. Nejvíce asi budete používat krokoměr, jenž je opravdu spolehlivý a přesný. Sportovní náramek sleduje několik různých aktivit – běh venku, běh na páse, chůze venku, chůze na páse, rotoped, cross trénink, veslování, plavání a volné cvičení.
Jelikož je ve výčtu uvedeno plavání, je pochopitelné, že náramek je voděodolný stejně jako Xiaomi Mi Band 4.
Honor Band 5 má vylepšenou funkci pro sledování spánku, a to nejen po softwarové, ale i technické stránce. Zařízení vám ukáže, jak dlouho jste spali, ovšem pro více informací musíte do aplikace Huawei Health.
Aplikaci si stáhnete do svého smartphonu, spárujete si ji s náramkem a dostanete se k opravdu zajímavým informacím jak o svém spánku, tak i pohybových aktivitách. Spárování probíhá přes Bluetooth.
V aplikaci najdete rozložení vašeho spánku (hluboký a lehký spánek), dobu probuzení, načasování REM a podobně. Novinkou je funkce poradenství týkající se spánku, které vám navrhne různé způsoby, jak změnit své návyky, aby byl váš spánek kvalitnější.
Recenze
Chcete vědět, jaké jsou na tyto chytré náramky české recenze? Hodnocení je výborné. Občas se objeví negativní komentář, například že u výrobku chybí český návod a podobně, ale se zařízením jako takovým jsou uživatelé nadmíru spokojení.
Vyhodnocení
Klady | Zápory |
Přijatelná cena | Obtížné vyjímání a vkládání těla do řemínku |
Vylepšená funkce pro monitoring spánku | Nutnost připojit náramek k nabíječce, když ho vypnete |
Voděodolnost | |
Spolehlivé probuzení náramku zvednutím zápěstí | |
Nízká hmotnost | |
AMOLED displej | |
Výdrž baterie až 7 dnů |
Huawei Band 4 Pro
Obrovské popularitě se těší také chytré náramky Huawei. Recenze je zaměřena na nejnovější přírůstek v rodině Huawei Band 4 Pro. Ve své podstatě se jedná o jednoduchý, designový, lehký a malý náramek, který na zápěstí nebudete ani cítit.
Po funkční stránce vás doslova nadchne, neboť dokáže sledovat srdeční frekvenci pomocí technologie TruSeen, za jejímž vývojem stojí samotný Huawei.
Právě díky uvedené technologii je náramek schopen komplexněji sledovat zdravotní stav a poskytovat přesnější informace, které ukládá do aplikace ve smartphonu.
Huawei Band 4 Pro disponuje mimo jiné funkcemi, jako jsou NFC či dálkové ovládání fotoaparátu na mobilu a podobně.
Design a konstrukce
Vzhled je často rozhodující, což si Huawei uvědomuje a na vzhledu náramku vskutku zapracoval. Stejně jako u většiny chytrých náramků, tak i u tohoto je použitý silikonový řemínek, jenž je k pokožce šetrný a pohodlně se nosí.
Na českém trhu jsou k dostání dvě barevné verze – červená a černá. Řemínek, i když to na první pohled nevypadá, je vyměnitelný, ale vyjmutí těla je náročnější proces.
Samozřejmostí je voděodolnost až do 5 ATM, což znamená, že náramek zvládne i potápění do hloubky až 50 metrů. Hmotnost Huawei Band 4 Pro je 25 gramů a výdrž baterie je týden.
Displej
V přední části se nachází barevná HD AMOLED obrazovka s úhlopříčkou 0,95 palce. Displej je perfektně čitelný i venku na ostrém slunci. V aplikaci Huawei Health, kterou si nainstalujete do svého smartphonu, si navíc vyberete z více než stovky různých motivů ciferníku. Stejně tak najdete na přední straně podlouhlé ovládací tlačítko, pomocí něhož se vrátíte na domovskou obrazovku s ciferníkem či rozsvítíte displej.
Probuzení náramku je možné také zvednutím zápěstí, což funguje poměrně spolehlivě.
Dotykový displej je chráněn 2.5D sklíčkem a chlubí se rozlišením 240 × 120 pixelů. Jas si nastavíte na pět různých úrovní, ale můžete si zvolit i automatické nastavení jasu, který se sníží například během noci.
Funkce
Uvnitř těla se nachází GPS čip, takže vám sportovní pomůcka zaznamená venkovní pohyby i bez telefonního připojení. Jestliže si tedy chcete jít ven zaběhat nebo zaplavat do bazénu, nemusíte mít s sebou telefon, stačí pouze náramek.
Potěší vás také podpora ovládání hudby přehrávané v telefonu. Při cvičení si tak přes náramek přepnete písničku.
Pohyb v menu je plynulý. Přesouváte se mezi jednotlivými ikonkami nahoru a dolů. Hlavní obrazovku tvoří ciferník, jehož vzhled si navolíte v aplikaci Huawei Health. Uspořádání jednotlivých ikon si změníte podle sebe, a to opět přes mobilní aplikaci.
Na displeji náramku si můžete zobrazit počet ušlých kroků i procentuální hodnotu z denního plánu, dále spálené kalorie či počet ušlých kilometrů. Ikonka srdce měří tepovou frekvenci. Při měření byste se neměli hýbat, aby byl výsledek co nejpřesnější.
Stejně tak vám fitness náramek monitoruje spánek. Přímo na náramku se zobrazuje pouze délka spánku, pro podrobnější informace si musíte jít do mobilní aplikace.
Co se pohybových aktivit týče, Huawei Band 4 Pro nabízí několik druhů cvičení, a to konkrétně běhání uvnitř a venku, chůze uvnitř a venku, cyklistika uvnitř a venku, veslařský trenažér, eliptický trenažér, plavání a volné cvičení.
Recenze
Dostáváme se opět k tomu, jaké jsou na tento chytrý náramek recenze od ostatních uživatelů. Oproti předchozím produktům je cena vyšší, což někteří berou jako zápor. Stejně tak jsou zklamaní z toho, že náramek nenabízí ještě funkci SpO2, tedy měření okysličení krve. Hardwarově je na to zařízení připraveno, ale software to ještě neumožňuje. Je to tedy jen otázka aktualizace softwaru.
Vyhodnocení
Klady | Zápory |
GPS | Vyšší pořizovací cena |
AMOLED displej | Nemá SpO2 |
Voděodolnost | |
Nízká hmotnost | |
Výdrž baterie až týden |
Samsung Galaxy Fit SM-R370
Samsung také cílí na aktivní a náročné sportovce, kteří potřebují k pohybovým aktivitám spolehlivého pomocníka. Co všechno má tento fitness náramek? Chytré buzení, monitorování spánku jako takového, ale i sledování jakéhokoliv cvičení.
Samsung Galaxy Fit je náramek ve vyšší cenové kategorii. Vyrobený je z příjemných materiálů, nechybí mu inteligentní systém a všechny informace máte na dosah. Samozřejmostí je spárování s mobilní aplikací.
Design a konstrukce
Nejedná se o levný fitness náramek. Sice si připlatíte, ovšem do rukou se vám dostane elegantní zařízení z kovu, které se chlubí voděodolností s certifikací 5 ATM a dobrou výdrží baterie. Sportovní pomůcka na jedno nabití vydrží zhruba týden, nicméně nabíjení je pomalejší. Z nuly na sto procent se nabije za dvě hodiny.
Chytrý náramek od Samsungu je na českém trhu v černé a stříbrné variantě. Výborně sedí na ruce a díky jeho hmotnosti 23 gramů ani nepostřehnete, že na zápěstí něco máte.
V přední části se nachází malý displej, jehož krycí sklo je zapuštěno do kovového těla. Náramek je tedy pevný a hlavně odolný, což při některých pohybových aktivitách oceníte. Multifunkční tlačítko najdete na boku. Mačká se bez problémů, jedním stisknutím se ihned rozsvítí displej, nebo vás vrátí o krok zpět v systému. Přidržením tlačítka se vám aktivuje měření přednastavené sportovní aktivity.
Tělo se dá z řemínku vyndat, a to docela snadno. Zapínání pásku je trošku náročnější, ale nic, s čím byste si neporadili.
Displej
Samsung Galaxy Fit je vybaven 0,95palcovým dotykovým displejem typu AMOLED. Obrazovka je dokonale čitelná i venku na přímém slunci. Možná někomu může vadit absence automatické regulace úrovně podsvícení. Jako nevýhodu vnímám i to, že náramek nenabízí funkci Always On, tedy možnost neustále zobrazovat čas na displeji.
Funkce
Za takovou cenu byste čekali, že chytrý náramek bude mít GPS či barometr. Bohužel, Samsung Galaxy Fit ani jedno z těchto vybavení nenabízí. Co se senzorů týče, disponuje akcelerometrem, gyroskopem a snímačem srdečního tepu.
Po softwarové stránce je náramek perfektně vybavený. Dokáže sledovat až 90 sportovních aktivit a sám rozezná fyzickou aktivitu. Jestliže si tedy zapomenete před cvičením zapnout monitoring, nic se neděje, chytrý náramek zapne sledování sám.
V aplikaci Samsung Health, se kterou si náramek spárujete, se vám zobrazí podrobné informace o cvičení a spánku. Dozvíte se počet kroků, spálené kalorie, průběh tepové frekvence, počet kilometrů, rychlost.
Co stojí za pochvalu, tak je přesný záznam tepové frekvence i stresu. Náramek je schopen sledovat tyto dvě věci nepřetržitě, a tak neustále víte, jak na tom jste. V případě abnormální hodnoty srdeční frekvence vás náramek upozorní, že není něco v pořádku.
Samsung Galaxy Fit je skvělý chytrý náramek pro plavce. Přestože zvládne ponoření do hloubky 50 metrů, není určen na potápění, ale pouze povrchové plavání.
Spánek je pro organismus velice důležitý. Fitness náramek vás sleduje i během něj. Spánkovou aktivitu rozděluje do čtyř fází (vzhůru, lehký, hluboký spánek a REM fáze). Sleduje mimo jiné účinnost spánku a počet spálených kalorií. Podrobné informace si opět zobrazíte v příslušné aplikaci.
Recenze
Zřejmě vás zase zajímají i ostatní recenze. Chytrý náramek od Samsungu má velice dobré hodnocení, ovšem často bývá kamenem úrazu cena.
Vyhodnocení
Klady | Zápory |
Elegantní design | Vyšší cena |
Přesný záznam tepové frekvence a stresu | Pomalé nabíjení |
AMOLED displej | Chybí funkce Always On |
Voděodolnost | Nemá automatickou regulaci úrovně podsvícení |
V černé a stříbrné verzi |
Niceboy X-fit ACTIVE
Do recenze chytrých náramků jsme ještě zařadili Niceboy X-fit ACTIVE. Jedná se o fitness náramek s integrovaným GPS modulem, který dokáže sledovat až 22 různých sportovních aktivit, měřit tepovou frekvenci a zaznamenávat trasu na mapě.
Jedná se o další sportovní pomůcku, která nabízí hodně muziky za málo peněz. Cena startuje na 644 korunách, což je nejlevnější náramek v této recenzi.
Niceboy donedávna vyráběl především akční kamery, ale potom přišel se sluchátky HIVE pods a vzápětí představil i fitness náramek X-fit ACTIVE.
Design a konstrukce
Stejně jako všechny chytré náramky, tak i tento se skládá ze dvou částí, a to hlavního těla a silikonového řemínku. Jelikož má pásek schovaný z jedné strany USB port pro nabíjení, nemusíte modul z řemínku vytahovat. Stačí celý náramek napojit k počítači příslušným kabelem a nechat ho nabíjet. Z druhé strany se pak nachází GPS modul.
Vpředu je OLED obrazovka, vzadu zase senzor srdečního tepu. Co se voděodolnosti týče, Niceboy X-fit ACTIVE má certifikaci IPx7, takže ho můžete ponořit na 30 minut do hloubky 1 metru. Tímto oproti svým konkurentům, kteří už mají certifikát 5 ATM, pokulhává.
Displej
V přední části náramku je OLED displej s úhlopříčkou 0,98 palce. Sice se nejedná o typ AMOLED, ale zase je poměrně velký. Jako nevýhodu můžete vnímat, že displej není dotykový, ovládání totiž probíhá skrze jedno jediné tlačítko nacházející se pod displejem.
Displej rozsvítíte také zvednutím zápěstí, což funguje velmi dobře. Úvodní obrazovka zobrazuje aktuální datum a čas, počasí i stav baterii. Poté se můžete podívat na počet ušlých kroků i ušlé kilometry či spálené kalorie. Dostanete se také do menu notifikací a na obrazovce si přečtete zprávy či e-maily. Zapomeňte však na podporu českých znaků.
Náramek měří srdeční tep průběžně.
Funkce
Niceboy X-fit ACTIVE dokáže v základu monitorovat šest sportovních aktivit. V mobilní aplikaci je však v nabídce až 22 druhů sportu – klasická chůze, běh, fotbal, cyklistika, tenis, turistika, švihadlo a podobně.
Jestliže sportujete venku, náramek měří rychlost, převýšení i tempo, a to díky GPS.
Fitness náramek spárujete přes Bluetooth s mobilní aplikací Hi Move, která je v češtině. Na úvodní obrazovce se vám ukážou základní informace, jako je počet kroků a procentuální hodnota denního plánu. Dále se dozvíte ušlou vzdálenost, srdeční tep, spálené kalorie a podobně.
Náramek monitoruje ještě spánek, přičemž v aplikaci vidíte, kdy jste usnuli, jak dlouho jste spali, jak dlouhý byl hluboký a lehký spánek.
Recenze
Jaké jsou na tento fitness náramek recenze? Některým se produkt zamlouvá, někdo z něj byl zase zklamaný. Záleží na tom, co od zařízení očekáváte.
Vyhodnocení recenze
Klady | Zápory |
Nízká cena | Certifikace IPx7 |
GPS | Má pouze OLED displej |
Bez zapnutého GPS vydrží až 10 dnů | Displej není dotykový |
Měří srdeční tep | Nepodporuje české znaky |
Často kladené otázky
Recenze chytrých náramků máme za námi, ještě vám odpovím na několik nejčastějších otázek, na které se uživatelé často ptají. Jestliže tedy přemýšlíte, že si tento fitness nástroj pořídíte, ale máte ještě pochybnosti, třeba najdete odpovědi v následujících řádcích.
⚡ Co je to fitness náramek?
Jeho úkolem je zobrazovat základní informace o sportovních aktivitách. Často si ho lidé pletou s chytrými hodinkami, ovšem hodinky jsou nejenže dražší, ale mají mnohem více funkcí.
⚡ Jak se spáruje náramek se smartphonem?
Každý výrobce má i svou vlastní aplikaci, kterou stáhnete přes Google Play či App Store. Po nainstalování vás aplikace vyzve k připojení náramku skrze Bluetooth.
⚡ Dokáže náramek přijímat a odmítat hovory?
Zpravidla vám fitness náramek zobrazí příchozí hovor, ovšem není možné ho přijmout. Jedná se pouze o informaci, že máte jít k telefonu, protože vám někdo volá.
Vyhodnocení recenze fitness náramků
Současný trh s fitness náramky je opravdu pestrý. Většinou bývá rozhodujícím faktorem cena. Zakoupit se dá opravdu levné zařízení s nadstandardními funkcemi. Pokud bych měla srovnat poměr kvalita a cena, tak za mě jednoznačně vítězí dvojice Xiaomi Mi Band 4 a Honor Band 5.
Při výběru byste si měli nejprve ujasnit, co od takového náramku očekáváte, jaké funkce by měl nabízet. Rozhodněte se, jestli má mít také GPS, protože tento modul nemají všechny náramky.