Rozhovor: Opravdový příběh hubnutí paní Dany

Není větší motivace k hubnutí než vyslechnout příběhy lidí, kteří jíž svou cestu k lepší postavě zvládli a nyní pouze udržují výsledek. Proto tu dnes pro Vás mám příběh paní Dany, se kterou už to nevypadalo, že to dokáže, ale nakonec se jí podvedlo opravdu zhubnout a nyní v této cestě pokračuje i nadále. Požádal jsem jí, aby se mnou zpracovala tento článek, protože jsem chtěl, aby byl co nejvíce autentický. Proto je koncept článků formou rozhovoru. Nechť je pro Vás příběh paní Dany inspirací.

1. Vezmeme to hezky popořádku. Napřed se prosím naším čtenářům představce a řekněte něco o sobě.

„Ahoj/Dobrý den, jmenuji se Dana, je mi 34 let a pocházím z Prahy. Pracuji jako bankovní úřednice. Mezi mé koníčky patří hlavně četba, poslouchání hudby a procházky. V poslední době jsem si také oblíbila některé druhy sportů jako plavání nebo jízdu na kole. Tyto sporty ráda provozuji se svým manželem a 5 letou dcerou, která je z těchto aktivit vždy uplně nadšená a to mi dělá radost. Dále mám také rády filmy a samozřejmě dobré jídlo :-)“

Jenom podotýkám, že paní Dana chce zůstat bohužel v anonymitě a nechce zveřejňovat svoje fotografie ani příjmení. Nebudeme si tedy moci prohlédnout její výsledky, ale i tak si myslím, že je jejích příběh inspirativní.

2. Co Vás přimělo k tomu, že jste se rozhodla, že chcete zhubnout a změnit tím svůj život?

„Je to v celku zábavné. Byla jsem na svatbě své kamarádky, a když jsem posléze viděla fotky, tak jsem se naprosto zděsila. Věděla jsem, že nejsem žádná štíhlá mladice, ale to co jsem viděla bylo naprosto otřesné. Toto byl takový první spouštěč. Ale jak šel den za dnem, tak jsem na to přestala myslel a odložila jsem úkol hubnutí na neurčito. Pak to ovšem přišlo znovu. Chtělo jsem si v obchodě koupit nové kalhoty, ale nemohla jsem skoro žádné, které jsem kupovala obvykle, dopnout! Byl to hrozný pocit. Tenkrát to byl opravdu zlomový moment. Vybavila jsem si fotky ze svatby, všechna ta ta nezdravé jídla – řízky, hranolky, hamburgry, svíčkové, guláše a já nevím co všechno. Udělalo se mi fakt špatně a byla jsem rozhodnutá něco se sebou dělat. Takhle by to totiž dál nešlo.“

3. To je velice zajímavé. Jak to bylo dál? Co byla první věc, kterou jste změnila?

„První věcí bylo, že jsem si o hubnutí začala něco zjišťovat na internetu. Posléze jsem se nabité vědomosti snažila uvést do praxe, ale zjistila jsem, že to není tak jednoduché. Vyřadila jsem z jídelníčku moje oblíbená smažená jídla v trojobale, omáčky se smetanou, knedlíky a jěště nějaké tučné sýry. Nějaká ta čokoláda bohužel v mém jídelníčku zůstala…

Bojovala jsem ovšem v tomto trochu s manželem, který má tato jídla rád a vařit dvě jídla je opravdu náročná disciplína. To mi trošku ubíralo na motivaci, protože když jsem viděla jak on jí tato chutná jídla, tak jsem obvykle taky neodolala a ujídala také. Pak jsem se vždy utěšovala tím, že jsem si k tomu dalo zeleninu a to je přeci zdravé a to musí stačit. Prostě jsem hledalo stovky výmluv a obhajovala jsem sama sebe, resp. jsem si lhala.

Téměř u každého jídla jsem si opakovala, že se musí začít postupně, že by přece nešlo změnit ze dne na den všechen můj jídelníček. 

Jak šel čas, tak jsem se pravidelně každý den vážila, ale ani po měsíci se nedostavil tížený výsledek. Jeden týden jsem 2 kila zhubla, pak zas 2 nabrala, byl to prostě začarovanej kruh, a tak jsem s tím sekla a říkala si, že to prostě nemá cenu. „

Poznámka: Pokud chcete i vy udělat svůj první krok k hubnutí správně tak doporučuji 3 dílnou sérii článků jak začít hubnout.

4. Muselo to být těžké období. Co se nakonec změnilo, že jste k hubnutí vrátila?

„Byla to určitě moje kamarádka Petra z vysoké školy. Měli jsme třídní sraz právě s lidmi z vysoké školy. Byl to sraz asi po 5 letech. Moc jsem v kontaktu s ostatními nebyla a dokonce jsem se i rozmýšlela, zda tam vůbec půjdu. Nakonec jsem šla a potkala jsem se tam právě se svojí kamarádkou Petrou, se kterou jsem se během školních let docela bavila. Ona byla trošku tlusčí, jenomže na tom srazu byla jako proutek! Nevěřila jsem vlastním očím a začala jsem jí urychleně zpovídat jak se jí to povedlo.“

5. A co vám tedy Petra konkrétně řekla, že Vás to tak nakoplo?

„Ve své podstatě by se dalo říci, že mi sdělila to co jsem se dočetla na internetu. Ovšem podala mi to daleko přijatelnější a srozumitelnou formou. Sdělila mi i „tajný“ klíč ke krásně postavě. Je to velice jednoduché! Stačí, když se budete správně stravovat a trošku hýbat. Správná strava spočívá v pravidelné konzumaci cca 6 jídel denně odstupňovaných po 2-3 hodinách. Samozřejmě 6 jídel není podmínka. Vše záleží na denním režimu, který máte. Také mi vysvětlila tradiční mýty hubnutí. Jako například, že poslední jídlo má být po 5 hodině. Řekla mi, že mám jíst cca 2 hodiny před spaním, a že na tyto hloupé rady nemám dávat.

Večer se  prý zaměřit spíše na snadno stravitelné bílkoviny a vyvarovat se ovoce, protože to by už moje tělo nedokázalo zpracovat. A hlavně mi bylo řečeno, že nemám hubnout hladem, že to je ta nejhorší cesta, protože tím ohrožují svoje zdraví. No byla jsem z toho uplně nadšená!

Dnes už můj jídelníček dokonce vypadá tak, že si bez problému občas dopřávám sladké a není to na mě znát.“

6. Tak to je úžasné! A jak tedy vypadal Váš druhý pokus zhubnout?

No, celé jsem to vzala trošku zodpovědněji. Večer předtím, když jsem si řekla: „Od zítra hubnu!“, jsem se zamyslela nad tím co bylo předtím špatně a nad tím co mi řekla Petra. Došli mi, že problém je ve skladbě a rozložení jídelníčku. Nikdy jsem si třeba nedělala do práce svačinu. Vždy jsem měla pouze oběd. Teď již vím, že je to chyba! Obvykle si připravuji nějaké jednoduché jídlo. Třeba malý bílý jogurt, jabko a celozrnný rohlík. Nebo nějakou celozrnou bagetu s Cotaggem apod.

Chvilku mi to trvalo než jsem si na vše zvykla, ale teď již má vše nastaveno v automatických procesech. Vím, kdy mám jíst, vím co mám jíst a hlavně vím, že to funguje!

7. Dano, musím říct, že jste opravdu bojovnice. Podělte se prosím i o Vaše výsledky. Naši čtenáři jsou nato jistě zvědaví.

„Budu jedině ráda, když někomu pomohu a motivuju ho. Moje výsledky jsou takové, že jsem na začátku měla 94 Kg. Za 2 měsíce dodržování jídelníčku se mi povedlo zhubnout celých 10 kg. Není nic závratného a myslím si, že to zvládne každý kdo má jen trošku odhodlání a vůle vydržet.  Navíc jsem se jěště příliš nehýbala, ale nyní se blíží jaro a já určitě začnu opět chodit pravidelně ven a jezdit na kole. Tím pádem by mohly být výsledky jěště lepší. Nevím čím to je, ale díky tomu, že jsem zhubla se cítím a pociťuji daleko větší štěstí. Je to neuvěřitelné.“

Poznámka: Pokud nevíte jak by měl takový jídelníček vypadat, tak si přečtete článek o tom jak má vypadat dietní jídelníček.

8. Je něco co by jste doporučila našim čtenářům, aby mohli také takto začít hubnout?

„Nejsem si jistá, zda jsem ta pravá na rozdání rad, ale jestli mohu něco doporučit, tak je to zapracovat na své psychice a vůli. Vůle věřit v to, že jídelníček, který jste si sestavili je ten pravý, a že díky němu lze opravdu zhubnout je stěžejní věc. Osobně si myslím, že půlka úspěchu s hubnutím začíná v hlavně. A když už jsem se do toho dostala, tak je tu jěště jedna věc.

Když po první týdnu nepřijde žádný výsledek, tak vydržte a dále čerpejte cenné rady z internetu a ty praktikujte. V dnešní internetové době je totiž velice snadné si přečíst kvalitní informace o tom co funguje a co ne. Chce to prostě jen trošku píle. Začněte pomalu s obměnou stravovacích návyků, připojte lehké pohybové aktivity a výsledky se určitě dostaví. Hlavně vyřaďte sladké vody! To je opravdu nejhorší věc.“

Poznámka: Pokud nevím, které potraviny jsou do Vaše jídelníčku vhodní, tak si přečtěte článek o TOP 20 zdravých produktech v českých supermarketech.

9. Děkuji Vám za rozhovor Dano a přeji ať se Vám jen a jen daří.

„Také děkuji, snad jsem někomu pomohla :-)“

Pro ty z Vás, kteří jste dočetli až sem mám dobrou zprávu. Pokud hledáte informace o hubnutí, o kterých Dana mluvila, tak tento web jich je plný. Závěrem tedy malý reklamní slogan. Začnete svoje opravdové hubnutí bez blbnutí s PainAndGain. Pokud máte nějaké otázky nebo připomínky, tak se určitě podělte v komentářích. Přeji mnoho úspěchů.

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.