Účinky mladého ječmene v těhotenství a při kojení

Mladý ječmen při těhotenství a kojení

Pro maminku a její miminko je období těhotenství a kojení jedním z nejkrásnějších a zároveň i nejnáročnějších. Organizmus obou vyžaduje přísun kvalitních živin tak, aby byl zajištěn zdravý růst miminka a nebylo ohroženo jeho zdraví.

Mladý ječmen dokonale nahrazuje různé multikomplexy vitamínů a minerálů určené pro těhotné ženy a kojící matky, a dodává v přirozené a snadno vstřebatelné formě bílkoviny, vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny. Navíc působí jako adaptogen – harmonizuje činnost jednotlivých orgánů a systému v těle.

Živiny ze zeleného ječmene využije nejen maminka, ale přechází i do mateřského mléka a s nimi i spousta energie a dobré nálady.

Maminky by rozhodně neměly podceňovat výživu, protože její kvalita se odráží na kvalitě mateřského mléka a ve výsledku i na zdraví miminka. Předejdete tak zdravotním problémům spojeným s chudokrevností, řídnutím kostí, omezeným psychomotorickým vývojem a řadě dalších. Přečtěte si více o mateřském mléce a jeho složení.

Mladý ječmen kromě jiného obsahuje:

  • 11x více vápníku než kravské mléko
  • 7x více vitamínu C než pomeranče
  • 5x více železa než špenát

Zelené potraviny jsou ideální prostředek jak organismus na těhotenství připravit. Samotné těhotenství si pak budete v pohodě užívat. Usnadní Vám nejen průběh porodu, ale i rekonvalescenci po porodu a zabezpečí pro období kojení i dostatek živin jak pro Vás, tak i pro Vaše miminko.

Mateřské mléko – jeho složení a význam

Voda představuje výhradní zdroj tekutiny. Její obsah v mateřském mléce plně postačí až do půl roku věku dítěte. Je-li dítě dobře hydratované, nemá v tomto věku podávání dalších tekutin význam. Pokud podáváte tekutiny, pak podávejte vodu kojeneckou, převařenou, nejlépe po lžičkách.

Obsah bílkovin se u jednotlivých matek v mateřském mléku liší. Díky ideálnímu složení jsou bílkoviny z mateřského mléka snadno stravitelné, na rozdíl od mléka kravského. Bílkoviny jsou základním stavebním prvkem a předpokladem pro zdravý růst.

Tuky a sacharidy představují zdroj energie. Tuky 50% a cukry 40%. Tuky v mateřském mléce ovliňují nižší výskyt srdečních onemocnění v dospělém věku. Cukry, respektive jejich složení, mají vliv na acido-bázickou rovnováhu. Vedle toho část nestravitelných sacharidů tvoři prebiotickou plně rozpustnou vlákninu – ta má pozitivní vliv na střevní mikrofloru, váže na sebe vodu a odvádí z těla škodlivé látky jako například cholesterol.

Obsah vitamínů a minerálů je podobně jako u bílkovin závislý na stravě maminky. Doporučuje se dostatečný příjem zeleniny, ovoce, rybího masa apod. U ovoce však dbejte zvýšené opatrnosti zejména na exotické ovoce a celkově na konzumované množství, tak aby nedocházelo k překyselní organismu.

Mladý ječmen v těhotenstvíMultivitamínové přípravky mohou částečně nahradit přísun vitamínů ve stravě, ale tento způsob rozhodně není nejvhodnější a je nutné jej konzultovat s lékařem. V tomto ohledu jsou vhodnější právě zelené potraviny, které přirozenou cestou dodávají celou řadu vitamínů a minerálů

Mateřské mléko poskytuje miminku sodík, vápník, fosfor a stopové prvky. Železo je nutné zabezpečit ve stravě matky již v průběhu gravidity, i v době kojení. Lze tak předejít chudokrevnosti, která je častá kolem 6. měsíce věku dítěte.

Jód – dostatečný přísun ve stravě matky je nezbytný pro psychomotorický vývoj dítěte a ovlivňuje také jeho IQ.

Užívání zeleného ječmene Blendea v těhotenství a při kojení

Blendea je nápoj, který má unikátní složení a kromě mladého ječmene také obsahuje další 3 superpotraviny – chlorellu, mladou pšenici a spiruliny! Jedná se tedy o opravdu účinného pomocníka.

V případě, že s mladým ječmenem začínáte, tak jeho dávky zvyšujte postupně. V prvním týdnu pouze půl lžičky ráno, další týden přidat i půl lžičky večer a po měsíci přejít na běžně doporučené dávkování – jedna lžička ráno a jedna večer.

Užívání mladého ječmene večer přizpůsobte dennímu režimu Vašeho miminka, počítejte s tím, že miminko po kojení, jemuž předcházelo Vaše užití mladého ječmene, ožije. Tak se vyhnete tomu, že Vaše miminko bude mít večer více energie než jeho maminka.

Zjistěte více o produktu Blendea a jeho dávkování.

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.