3 nejlepší cviky na míči na hubnutí

Hledáte cvičení, které vás bude konečně bavit?

Pak vsaďte na míč, který se těší neutuchajícímu zájmu a může směle konkurovat i těm nejmodernějšímcviceni-na-mici
posilovacím přístrojům!

I když chcete ozvláštnit vaše stávající, již značně stereotypní cvičební sestavy, je míč na cvičení skvělou volbou!

Míč totiž nabízí nečekaně široké využití při posilování a zlepšování kondice.

Pro cvičení na míči se nemusíte jen nepatrně pohupovat vsedě! Lze na něm odcvičit celou sestavu, při níž se zapojí všechny části těla!

Inspirujte se proto těmi nejlepšími cviky, které dají pořádně zabrat všem problematickým partiím!

Proč cvičit na míči a jaké výsledky očekávat?

Ač se to tak na první pohled možná nezdá, cvičení na míči je z hlediska hubnutí více než žádoucí! Neustálé balancování v kombinaci s precizním prováděním jednotlivých cviků přináší nečekaně dobré výsledky a nespornou výhodou je, že pozornost je věnována všem částem těla téměř bez rozdílu.

Míč na cvičení je výborným pomocníkem nejen při hubnutí. Celkově cviky na míči představují skvělý způsob, jak si celkově zlepšit kondici. Při cvičení na míči, kdy je třeba neustále udržovat stabilitu, dochází k zapojení hlubokých svalových skupin, jejichž posílení je velmi důležité, ovšem bohužel často také velmi opomíjené.

Díky tomu se zlepšuje celkové držení těla a také větší podíl svalstva se postará o vyšší bazální metabolismus a tím také o spalování tuků také v klidovém režimu, při nulové fyzické aktivitě.

Navíc, co si budeme povídat… Vzpřímené držení těla ještě zlepšuje výsledný dojem a celá postava rázem působí mnohem štíhleji.

Výhody cvičení na míči

  • Nejsou potřeba žádné další pomůcky
  • Nedochází k přetěžování kloubů
  • Zajišťuje kompletní posílení všech svalů
  • Zpevňují se hluboké svalové skupiny
  • Zlepšuje se celkové držení těla
  • Zlepšuje se koordinace

Tento skvělý druh můžete také začlenit do komplexnějšího cvičebního plánu, o které jsem psal v tomto článku.

Nejlepší cviky na míči na hubnutí

U každého cviku na míči je třeba provést nejméně 15 opakování. Celková doba cvičení by měla činit alespoňŽena cvičící na míči 40 minut, aby bylo spalování tuků skutečně efektivní. Pojďme se teď podívat na tři nejúčinnější cviky zaměřené na problematické partie!

Zaměřeno na: BŘICHO

Při tomto cviku se zapojují nejen břišní svaly, ale dochází rovněž k velmi efektivnímu posilování paží a prsního svalstva.

Postup:

V pozici na všech čtyřech se opřete o napnuté paže a nohy si v úrovni kotníků a lýtek postupně jednu po druhé opřete o míč. Nohy by měly být napnuté. Následně s výdechem přitahujte kolena směrem k hrudníku na mírně se pohybujícím míči. S nádechem nohy opět napněte. Cvik provádějte raději pomalu a opatrně. Zdatnější osoby mohou v krajní pozici udělat klik.

Zaměřeno na: ZADEK

Spousta lidí nedá dopustit na klasické dřepy, které můžete provádět i s míčem! U dřepů je však více než kdy jindy dávat pozor na správné provádění, aby nedošlo k poškození kolenních kloubů. Při tomto cviku se navíc zapojí i pažní a deltové svaly.

Postup:

Ve stoji mírně rozkročte nohy a uchopte balon do rukou. Zvedněte jej nad hlavu a s výdechem pomalu přecházejte do dřepu. Záda by měla být neustále rovná, ale dejte pozor na to, aby nedocházelo k prohýbání páteře v bederní oblasti. V krajní pozici by měla stehna a lýtka svírat pravý úhel. Níže dřepy neprovádějte. S nádechem se pomalu vraťte do výchozí pozice.

Cvik můžete obměnit tak, že míč nebudete držet nad hlavou, ale před sebou.

Zaměřeno na: STEHNA

Stehna a boky patří k nejproblematičtějším partiím a zároveň bývá nejtěžší zbavit se tuku usazeného právě v této oblasti. Proto je vhodné zařadit do cvičebního plánu více cviků zaměřených na tyto partie.

Postup:

Lehněte si na podložku a mírně roztažené ruce položte dlaněmi dolů. Nohy pokrčte v kolenou, zvedněte trup, aby byl v jedné rovině se stehny a paty položte na míč. Nyní by nohy měly být natažené. Nohy pokrčte v kolenou a za pomoci současného pohybu míče je přitahujte směrem k tělu. Stehna a trup jsou stále v jedné přímce. Několik vteřin vydržte v krajní pozici a poté nohy opět natáhněte. Stabilitu udržujte za pomoci paží.

K čemu je míč ještě dobrý?

Jestliže si však říkáte, že pořídit si míč kvůli pár cvikům nemá valný význam, potom je na místě si uvědomit, že se jedná o všestranného pomocníka, kterého využijete i při práci u počítače. Právě sezení na míči místo nepohodlné židle pomáhá předcházet bolestem páteře a také neustále „nutí“ zapojovat svaly, aniž by si to člověk vůbec uvědomil.

Cvičení na míči je navíc vhodné i pro osoby s větší nadváhou, neboť správně zvolené cviky ulehčují kloubům, které bývají při jiných typech fyzické aktivity extrémně zatěžovány.

Jak správně vybrat míč?

Hlavním ukazatelem výběru míče je výška osoby, která na něm bude cvičit. Nejběžnější velikostí je míč o průměru 65 centimetrů. Ten je vhodný pro osoby vysoké 160–180 centimetrů. Vyšším postavám bude lépe vyhovovat míč s průměrem 75 centimetrů, naopak pro menší osoby je naprosto dostačující míč o průměru 55 centimetrů.

A co Vy? Cvičíte na míči, nebo se chystáte si jej konečně pořídit?

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.